reklama

Blog użytkownika omosquito

5526VPodsumowanie po dwóch latach od premiery napadów w GTA Online. Część trzecia. 20.02.2017, 13:31 przez omosquito

Czas na trzecią i ostanią część bloga o napadach. Tym razem Pacific Standard i podsumowanie 2 lat obecności napadów w GTA Online. Gotowi? No to start! :)

 

Pacific Standard jest najczęściej rozgrywanym napadem, najbardziej opłacalnym i najbardziej zgliczowanym. Praktycznie w każdym setupie jest coś, co nam pomoże.

 

 • Furgonetki - za pomocą Trackify trzeba wyśledzić pocztowe furgonetki. Dużym uproszczeniem jest to, że jadą one zawsze w taki sam sposób. Po kilku podejściach do tego przygotowania, ich pozycji można się nauczyć na pamięć. Na mapce, macie zaznaczone przybliżone trasy ich przejazdu. Do zgarnięcia jest zawsze ta sama, którą również zaznaczyłem na obrazku. Przy dobrej synchronizacji całość można ukończyć w 3 minuty.

 • Sygnał - ilu graczy, tyle sposobów. Ja preferuje jechać na docelowe miejsce samochodem, ignorując pierwsze Seasharki. Przy samej wyspie z naszym "uwięzionym", znajdują się 4 następne. Dwóch graczy wchodzi na wyspę, dwóch następnych z okolicznych wysepek ściąga policjantów ze snajperek. Gdy już przejmiemy wyspę, trójka osób spokojnie może na niej zostać. Czwarta osoba wsiada z Avim (naszym celem) w łódkę, podpływa na plażę, z której przed chwilą zabieraliśmy Seasharki i zabiera swój samochód, którym przyjechał na miejsce. Następnie pędzi do punktu docelowego, pamiętając, aby przed dotarciem zgubić policję. Istnieje masa alternatywnych sposobów, można np. udać się na posterunek policji, gdzie znajduje się helikopter i właśnie nim uciec z naszym technikiem przed ścigającymi nas stróżami prawa. Ja osobiście preferuję pierwszy sposób, jednak kto co woli. Do wyboru do koloru.

 

 • Hacking - prosta sprawa. Trzy osoby wsiadają w opancerzonej Kurumy i jadą na miejsce akcji, a czwarta, najmniej doświadczona, wsiada do vana, zgodnie z wytyczną gry. Zanim osoba prowadząca czarną furgonetkę dojedzie na miejsce, jej trzech pozostałych kompanów już od dawna będzie się nudziło po wysprzątaniu wszystkich przeciwników. Dalej już według schematu gry.

 

 • Konwój - przygotowanie bez historii. Ot wsiadamy do kuloodpornego samochodziku i pędzimy na miejsce. Po dojechaniu do checkpointu czekamy chwilę, aż pojawi się śmigłowiec, który niszczymy snajperkami. Dalej według schematu gry. Nie ma co kombinować.
 • Motocykle - znowu pancerne Kurumy w ruch. Po wystrzelaniu wszystkich przeciwników, najbardziej odpowiada mi sugerowana trasa. Wsiadam na motor i sadzę chodnikiem, który jest w miarę bezpieczny. Kto chce, może jechać masą tras alternatywnych. Widziałem graczy jadących nawet metrem (jego mapę macie w pierwszej części bloga). Trasa jaką obierzecie zależy od was. Spójrzcie na mapę i oszacujcie jak się Wam najbardziej opłaca jechać. Najwięcej zbirów jest na sugerowanej, każda inna droga jest "w miarę" spokojna.
 • Finał - o panie... co tutaj się wyprawiało na przestrzeni lat. :)
  Zacznę od tego, że najlepiej na osobę pilnującą tłumu ustawić kogoś z lvl-em powyżej 100. Wyciągacie rakietnicę (którą właśnie przy tym poziomie dostajecie) i pasek z poziomem stresu naszych zakładników już nie spada. W tym czasie, druga osoba pilnuje schodów i eliminuje nadbiegających strażników. Co do sapera i hakera - najlepiej, aby tylko jedna osoba wzięła całą kasę (mniej się jej wtedy traci).
  Macie już całą kasę ze skarbca? No to teraz się zacznie... :) Czas na ucieczkę!
  Na początku jechano motorami według schematu gry, później latano śmigłowcem. Gdy śmigłowiec spatchowali, zaczęto używać Kurumy. Ostatnio jednak Kurumę spatchowano i teraz ponownie dostępny jest śmigłowiec.
  Tak więc, trzy osoby zostają w banku (muszą na chwilkę wyjść, aby pojawił się znacznik "podążaj trasą ucieczki"). Czwarta osoba udaje się do motocykli, które wysadza. Dalej już opowie Wam filmik:

 

Koniec? Więcej nie będzie? A właśnie, że będzie. Przejdźmy teraz do tytułowego podsumowania, a mianowicie: Co przyniosły nam napady w GTA Online przez ostatnie 2 lata.

 

Dodatek "The Heist", ukazał się na wszystkie platformy 10 marca 2015 roku i z automatu sprawił, że gracze go pokochali. Musieliśmy nauczyć się świetnie współpracować. Komunikacja głosowa zyskała nowe miano. Teamspeaki odżyły, ekipy zaczęły się rozwijać.
Każdy 2 lata temu chciał zagrać napad. Każdy inny rodzaj misji, czy też innego trybu rozgrywki poszedł w odstawkę. W pierwszej części poradnika (znajdziecie ją TUTAJ), wspominałem, że zaczęto odkrywać różne tricki. To właśnie to połączyło graczy w wielką społeczność.
Każdy chciał odnaleźć coś nowego, każdy chciał jakoś te napady przyspieszyć i ułatwić sobie życie. Sam poznałem genialnego Rosjanina, z którym grałem później przez rok. Ba, cała moja ekipa gościa uwielbiała. Co chwilę wynajdywał nową sztuczkę, a prawdziwym majstersztykiem było przygotowanie do Pacifica, gdy atakowaliśmy wyspę, a on nadleciał Lazerem ukradzionym z bazy wojskowej. Stare piękne czasy. :)
W międzyczasie pojawiła się masa nowych dodatków. Działania na sesji swobodnej, lowridery, misje VIPa, czy Karkołomne Wyczyny. Nic jednak nie zachwiało pozycji napadów. Zainteresowanie okradaniem banków spadło dopiero po publikacji dodatku "Motocykliści", gdzie otrzymaliśmy możliwość prowadzenia własnych "karteli" narkotykowych, dających spore zyski.

 

Czy nadal warto grać napady? Oczywiście, że tak. Każdy z graczy może przecież dążyć do osiągnięcia w nich perfekcji i spróbowania sił w wyzwaniu "Criminal Mastermind", robiąc wszystkie napady, po kolei z tą samą ekipą, gdzie nikt nie może zginąć.
Majek zresztą napisał Wam poradnik, jak należy zrobić to wyzwanie. Cóż... a może opisał sposób jak robić, żeby nie zrobić? Oceńcie sami, klikając TUTAJ. ;)
Nagrodą za ukończenie wyzwania jest 10.000.000 GTA$, które niestety dostaniemy tylko za pierwszym razem. Dodatkowe 2.000.000 GTA$ otrzymacie, jeśli zrobicie wszystkie napady, po kolei, z tą samą ekipą i wszyscy będziecie znajomymi (wyzwania "Wszystko w porządku" oraz "Lojalność").

Napady nadal gra się tak samo świetnie jak w dniu premiery. Jednego tylko w tym wszystkim szkoda... niestety wiele wskazuje na to, że nowych napadów już nigdy nie ujrzymy...

 

Czegoś Wam zabrakło? Coś pominąłem? Chcecie się podzielić własnymi sztuczkami i opiniami? Zapraszam do komentowania!

 

Część pierwsza:

http://gtasite.net/blog/166412/601/podsumowanie-po-dwoch-latach-od-premiery-napadow-w-gta-online_-czesc-pierwsza_.html

Część druga:

http://gtasite.net/blog/166412/602/podsumowanie-po-dwoch-latach-od-premiery-napadow-w-gta-online_-czesc-druga_.html


Oceń notkę:
+ +2 -
r e k l a m a

Komentarze (21) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 57
Majek (Poziom: 57) dodano: 20.02.2017, 15:23 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 20.02.2017, 15:24
Co do konwoju - można ze snajperki, ze wzgórza, ściągnąć kierowcę ciężarówki i pasażera, jak wyłaniają się zza górki. Wtedy mniejsze jest ryzyko, że podczas strzelaniny ją wysadzicie. ;)
A co do finału - można też całą ekipą iść do motorów, wsiąść na nie i znaleźć jakąś sportową, 5-cio drzwiową furkę. Wtedy też problemów z przejściem napadu nie ma. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do Majek (Poziom: 56) dodano: 20.02.2017, 15:35
Ba można też dla bezpieczeństwa zrobić finał opancerzoną furgonetką ukradzioną policji Trzeba pamiętać aby jechać autostradą prosto do łodzi, bo jest zbyt wolna aby zdążyć normalną trasą.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do omosquito (Poziom: 25) dodano: 20.02.2017, 15:40
Sposobów na ten napad jest tyle co i graczy, robiących go. Opisanie wszystkiego było by chyba nie możliwe.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do AstonMartin_X (Poziom: 56) dodano: 20.02.2017, 15:44
Możliwe, ale daj mi tydzień :P Nie no żart. na głowę by można dostać gdyby się chciało szczegółowo wszystkie sposoby na wszystkie przygotowania Pacyfika opisać.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 7
MrBoduczek do omosquito (Poziom: 7) dodano: 20.02.2017, 16:57
Omosquito, jest błąd ;) Za ukończenie skoków z tą samą ekipą jest nagroda w wysokości 1mln a nie dwóch.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do MrBoduczek (Poziom: 56) dodano: 20.02.2017, 16:59 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 20.02.2017, 17:12
A no to już sprawdzam ponownie. Było dobrze. Wyzwania są bardzo podobne. Za "Lojalność" (Zatrudnienie nieznajomego jako wsparcia na akcję może odbić się czkawką. Zbierz lojalną ekipę i przeprowadź od początku do końca wszystkie 5 napadów z tą samą drużyną) jest milion, oraz za "Wszystko w porządku" (Odstaw wszystkie akcje, od A do Z, żeby przytulić ładną premię. Ukończ wszystkie 5 napadów łącznie z przygotowaniami i finałami) następny milion. Cytaty pochodzą od Rockstara.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 7
MrBoduczek do omosquito (Poziom: 7) dodano: 20.02.2017, 17:12
Ok, nieaktualne. Nie zauważyłem, że podłączyłeś dwa wyzwania. W takim razie wszystko się zgadza. False alarm. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 8
Risingsun (Poziom: 8) dodano: 21.02.2017, 10:26
Czy na przygotowaniach również żaden członek ekipy nie możne zginać ?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do Risingsun (Poziom: 56) dodano: 21.02.2017, 10:32
Dokładnie. Nikt nie może zginąć w żadnym przygotowaniu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 8
Risingsun do omosquito (Poziom: 8) dodano: 21.02.2017, 17:22
Mam nadzieje ze jak kogoś wywali podczas przygotowania / finału nie zepsuje to próby ? Bo ostatnio zdarzało się kolegom xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do Risingsun (Poziom: 56) dodano: 21.02.2017, 17:42
Wywalenie z gry tudzież zepsucie napadu, pozwoli kontynuować "mastermind-a" Przykład: Wybucha wam ciężarówka w "konwoju" jednak nikt nie zginął, to lecicie po prostu dalej. Warunkiem ukończenia jest to, aby wszystko zrobić po kolei z tą samą ekipą i nikt z Was nie może zginąć. 3 razy z sukcesem Masterminda ukończyłem więc już wszystko przetestowałem co możliwe (zakończonych niepowodzeniem nawet nie zliczę). Ten komentarz możesz uznać za pewnik.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Gulek (Poziom: 13) dodano: 20.02.2017, 17:59
Napady super rzecz, ale trzeba mieć jednak zgraną ekipie. Na randomach napady potrafią być bardzo frustrujące, tak czy tak ja właśnie dla przypomnienia robię drugi raz, niestety z randomami bo jako takiej ekipy nie mam:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do Gulek (Poziom: 56) dodano: 20.02.2017, 18:03
Gulek, przeczytaj PW. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z nowych znajomych :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do omosquito (Poziom: 56) dodano: 20.02.2017, 19:23
A tam dobra napiszę również tutaj. UWAGA REKLAMA :) Obecnie są trzy teamy na PC warte uwagi, na tym samym najwyższym poziomie: https://pl.so(...)orliska_ oraz https://pl.so(...)h_cartel No i sporo mniejsza ale bardzo aktywna co widzieliście w naszym konkursie: https://pl.so(...)an_v_pro Oczywiście jest masa innych. Ich aktywność możecie sprawdzić tutaj: http://gtasi(...)l?page=1 (przedostatni post) Jeśli jakąś pominąłem (w co wątpię bo spędziłem nad tym plikiem masę czasu) to dopiszcie się w poście na forum. Co do Konsoli to... Niestety żadnej nie posiadam. Konsolowcy macie teraz pole do popisu, możecie się dopisywać. Aaaaa... Bym zapomniał :D Jest jeszcze nasza ekipa! GTASite Dream Team, która obecnie jest w trakcie budowy. W bardzo szybkim tempie gonimy trzy wyżej wymienione. Dajcie trochę czasu i je przeskoczymy :P https://pl.so(...)eam_team
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Gulek do omosquito (Poziom: 13) dodano: 21.02.2017, 18:04
Z ekipy Polskie Orliska dostałem w ostatnim tygodniu 2 razy zaproszenie, ale nie przyjąłem bo wcześniej właśnie od Ciebie dostałem zaproszenie do GTASite Dream Team a nie lubię tak skakać z kwiatka na kwiatek :D Mam nadzieję tylko, że to nie chwilowy twór i ekipa będzie aktywna długi czas bo nie chciał bym już zmieniać na nową:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do Gulek (Poziom: 56) dodano: 21.02.2017, 18:13
Postaram się aby ją jak najlepiej rozwinąć. Na razie robota, strona, robota strona i tak w kółko, jednak jak znajdę trochę czasu to bujniemy imprezę z ekipą :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do Gulek (Poziom: 57) dodano: 21.02.2017, 18:14
Niedługo będzie TS i wtedy ruszymy pełną parą. ;) Choć i teraz z aktywnością nie jest źle.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Gulek do omosquito (Poziom: 13) dodano: 21.02.2017, 18:15
Fajno, mam nadzieję, że znajdzie się też jakaś druga osoba, która by pomogła w tym wszystkim:) Samemu jest jednak ciężko.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do Gulek (Poziom: 56) dodano: 21.02.2017, 18:30 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 21.02.2017, 18:33
esc/online/ekipy/ wybierz tą która Cię interesuje/ gracze i widzisz kto jest aktualnie online następnie dołącz i zagadaj :) Nawet jeśli jest online 50 osób to pokazuje max 8. Ogólnie to najaktywniejsze ekipy mają właśnie prawie cały czas 8 online itd. Można powiedzieć że ilość osób online jest współczynnikeim aktywności ekipy. 60 online = 8 widocznych. 30 online = 4 widocznych itd.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Gulek do omosquito (Poziom: 13) dodano: 21.02.2017, 18:40
Oo przyda się:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
TomBetQ (Poziom: 16) dodano: 14.03.2017, 10:01
Chyba hosting zdjęć coś nawalił. Poza tym artykuł bardzo przydatny do odświeżenia wiedzy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (21 opinii) Skomentuj

omosquito

omosquito

Poziom: 56

Ranking: 3

PD: 23141

Platformy

PC (Windows)

O sobie

Od maja 2016 miesiąc w miesiąc w top 5 rankingu GTASITE.... Kurde weźcie mnie zabijcie. Czas na odpoczynek. Niech inni się wykażą :)

Imię i nazwisko: Daniel

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 32 lata

Dołączył: 16.03.2016

Miasto: Toruń

Dałem plusów/minusów: 356/34

Otrzymałem plusów/minusów: 422/45

Napisałem komentarzy: 1157

Osiągnięć zdobyłem: 66/142 (46%)

Oceniłem gier: 6

Napisałem blogów: 26

Napisałem recenzji: 0

Założyłem dyskusji: 0

Aktualnie gram w: GTA Online

Gram/Mam: 1 tytuł

Ukończyłem: 6 tytułów

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.