reklama

12 Latkowy Blog

679VDlaczego GTA VI jest nam potrzebne? Konkurs | 19.11.2018, 15:49 przez Oriqun

PS. W sumie to chyba PS dodaje się na końcu wypowiedzenia, listu. No nie znam się mam, tylko 12 lat. Wiecie, że dużo od 12 latków nie powinno się wymagać. Zacznijmy od tego, że jestem Oriq, jeśli mnie kojarzysz to pewnie przez team speaka, ktoś nieodpowiedzialny dał mi tam Porucznika (pewnie był pijany i zapomniał zabrać). Wystarczy tego PS.

 

Blog został wstawiony na stronę główną, ponieważ wygrał w konkursie (link). Niech Was nie zwiedzie "oryginalna" oprawa graficzna, tekst jest warty uwagi! :)

 - Redakcja GTASite


 

Swoją pracę konkursową chciałem zacząć, tytułem co bym zmienił w Grand Thieft Auto V? Fabułę bym zostawił, jest jak dla mnie super, jedyne co można się czepić twórców, że nie dodali żadnego DLC z kontynuacja. Chciałem się czepić GTA Online, ale po przemyśleniu stwierdziłem, że jest za późno, aby naprawić te wszystkie błędy, bugi, złe decyzje RockStara. Dlatego zacznę jednak tytułem, Dlaczego GTA VI jest nam potrzebne? Dzięki temu mam możliwość poprawienia GTA V..


Przeanalizujmy nazwę firmy Rocstar Games. Podzielmy nazwę na oddzielne człony Roc, Star, Games.

Rock- tłumaczenie skała
Star- tłumaczenie z angielskiego to gwiazda
Games- tłumaczenie z angielskiego to gry

Wychodzi: Olbrzymia Skała Gwiezdnej Gry  W skrócie OSGG.
Z czym nam się kojarzy OS GG?
Dokładnie z Over Super Good Games, nic dodać nic ująć.

1.Social Club

a) EKIPA DLA 1000 GRACZY

Nikt nie pojmie myślenia twórców, sporo ekip bez problemu dosięga tej liczby. Znają problem z zapychaniem się i wyrzucaniem członków. Dlaczego Rocstar by nie mógł usunąć tego limitu nawet dla ekip, które przyczyniają się do rozwoju społeczności ich fanów, dla takich które zasłynęły dzięki swojemu zaangażowaniu w tworzeniu: strony, forum. Każdy wie, że na te social media wchodzi najwięcej osób, aby znaleźć kogoś do gry.

Czy nie byłoby prościej usunąć ograniczenia, chociaż dla tych ekip RockStarGames?
Dzięki im macie aktywnych fanów

b) ZARZĄDZANIE EKIPĄ

Jeśli kiedyś zdarzyło ci się, że twoja ekipa ma 1000 członków, TO CZAS NA SELEKCJE. Trzeba w końcu zrobić miejsce dla nowych kolegów i koleżanek. Jednak Rockstar nie dało możliwości sprawdzenia aktywności członków kto, kiedy ostatnio grał. Jedyną możliwością jest usuwanie członków, którzy nie mają ustawionego TAGA (czyli aktywnej ekipy), reszta próba wyrzucania łączy się z wyrzuceniem aktywnego członka ekipy.

Nie jestem programistą, ale myślę, że jak inne wydawnictwa potrafią zrobić taki system, jaki problem jest dla takiej firmy jak Rocstar Games? Wystarczyłoby dodać kilka informacji dla zarządu ekipy takich jak:

-ostatnia aktywność członka
-na jakiej wersji członek ekipy posiada GTA (PC, XBOX, PS)
-możliwość dla członka dodania informacji, że ma przerwę z GTA, ale sercem jest z Ekipą

c) AKCJE

Chyba każdy chce pograć ze znajomymi w najlepsze niestandardowe tryby gier. Jedyną opcją, jaką brakuje to robienie swoich paczek. Tylko wejść do gry wybrać paczkę ‘’Najlepsza składanka DeadMatch’’, zaprosić znajomych i grać.

d) RANKING W EKIPIE

Konkurencja w ekipie? Czy by nie było miło mieć cel zostania najlepszym strzelcem w ekipie, najlepszym kierowcą rajdowym? Do tej pory był ranking, który sumował WSZYSTKIE poczynania nie zależnie czy się grało z ekipą, czy z randomami.

Super pomysłem by było, jakby twórcy dodali zamknięty ranking tylko w Ekipie, dałoby to motywacje na tworzenie i granie listy gier, aby np. co tydzień, aby wpinać się w drabince rankingu w swojej ekipy! Daje to dalsze możliwości np. umawianie się z innymi ekipami na pojedynki, które by miały swój oddzielny ranking.

 

2. GTA FABUŁA

Jedyne, o co można się czepić do fabuły w GTA V to brak kontynuacji przez tyle lat lub dodania kilku misji. Jednak pewnie najbardziej prawdopodobnej przyczyny R* przeliczył, że bardziej dochodowe będą dodatki do online niż płatne DLC do gry.

Można mieć tylko nadzieję, że wraz z nowym GTA nie zapomną o wiernych graczach, którzy fabułę mają już w małym paluszku i czekają na dalszy przebieg akcji.

3. GTA ONLINE

a) CHEATERZY

Z czym ci się kojarzy online?
No właśnie z cheaterami. Teleportowanie po różnych lokalizacjach, Money lobby, wysadzanie, zamykanie w klatkach, god-mode i wiele innych rzeczy, które nie pozwalają na równy pojedynek. Nie znam osoby, która nie miała z nimi styczności na sesjach. Jeśli chciałbyś ich uniknąć, musiałbyś zacząć grać sam na sesji.

Czy nie żyłoby się nam lepiej, jak by Rockstar wyplewiło ten chwast z naszych sesji?
Myślę, że to kwestia tylko zainwestowania pieniędzy w dodatkowego bota, który banuje graczy od razu, dodać łatwiejszą funkcję zgłaszania graczy, analizowanie statystyk.

Same zgłoszenia by robiły robotę np.: 20 zgłoszeń w ciągu dnia to coś chyba nie tak z graczem od razu powinien być wysyłany do analizy botowi i sprawdzeniu statystyk.

b) MISJE W SESJI

Co jakiś czas dodają kolejne DLC, jednak czy one coś zmieniają?
Cel misji ten sam dostarcz, zabić, znajdź. Zmienia się tylko lokalizacja, pojazd i budynek, do którego trzeba daną paczkę dostarczyć.

Czy was to jeszcze nie znudziło gdzie przy 5 wytwórniach, kiedy dochodzi do sprzedaży, powtórzy wam się ta sama misja?

Dostarcz 15 paczek śmieciarkami…
Rzut 15 paczek helikopterem…
Rzut 15 paczek samolotem…

Dalej chyba nie ma sensu wymieniać. Czy nie byłoby świetnym pomysłem dodać kreator, który by zezwalał graczom tworzyć tego typu misje do danych rzeczy? Tylko gracz wie, czego chcę oczekiwać po danej misji. Dajmy mój przykład:
Rozpoczynamy sprzedaż białego proszku, pod czas dostawy tirem dowiadujemy się, że konkurencja sypnęła nas Policji i w połowie drogi musimy zmienić cel i uciec policji. Niby tylko zmienienie celu i dodanie policji, a jednak cos pod czas tych 10minutach jazdy coś zmienia.

Rockstar powinno postawić na pomysłowość graczy. Przykładem jest wiele map stworzonych przez nich, na których obecnie się tworzy najlepsze listy gier do grania wspólnie z ekipą.

c) POJAZDY

RockStar poszedł w złym kierunku, zamiast skupić się na odnowieniu starych pojazdów, dodania do nich nowych tuningu skupił się na dodawaniu co tydzień nowego samochodu, samolotu, motoru, który nic nie wnosi tylko wygląd. Statystyki ich się praktycznie niczym nie różnią.
Pozwolę sobie o nich powiedzieć, że to są puste grafiki.

Fajnym rozwiązaniem jest dodawanie starych pojazdów ze starszych wersji gry i doskonalenie ich.
Nie tylko tych klasyków z danej części, ale nawet tych szarych myszek, które jednak mają swój urok.

d) TUNING POJAZDÓW

Niby jest rozbudowany, ale większość pojazdów ma to samo, każdy maniak wyścigowy by chciał mieć swój unikatowy samochód. Kwestia poświecenia czasu i dopracowanie możliwości tuningu.
Dodanie suwaków, którymi byśmy mogli ustawiać spoiler, wentylacje.
Możliwość naklejania różnego typu naklejek, jak i wybieranie ich pozycji, wielkości, pochylenia.

To dzięki takim szczegółom nasze auto ma to coś, czerwone naklejki od razu sprawiają, że stanie się szybsze.

e) TWORZENIE AVATARA

Każdy z nas próbował stworzyć coś fajnego, jedni lubią grać laską 10/10, jedni tworzyć postacie podobne do siebie a jeszcze jedni postacie całkiem nie realne, zabawne. Jednak sami wiemy, jak wygląda obecny kreator postaci. Myślę, że chcieli mieć coś swojego, ale jednak nie jest to tak dobre, jak tworzenie swojej postaci od zera. Gdzie mamy możliwość wybrania karnacji, budowy, znaków szczególnych, wyglądu. Mam cichą nadzieję, że R* to zmieni lub udoskonali kreator avataru w nowej części gry.

f) REALIZM

Świetnie do realizmu w GTA V odniósł się Crross na tym vlogu: http://gtasite.net/blog/77716/695/gta-online_-czas-na-inwazje-obcych-i-plage-zombie_.html
Więc mogę go tylko pozdrowić.
Ps. Utrudniłeś mi to w tym punkcie.

Jedyne co mogę dodać to moje oczekiwania w GTA VI.
Mam nadzieje, że z VI nie stanie się to, co z V. Latające motory, samochody? To nie to dlaczego kupiłem tę grę.
Kupiłem ją, bo chciałem zostać szefem gangu, w którym są moi znajomi i siać strach na ulicach. Jak bym chciał pograć w grę, w której jest demolka to od razu na myśl, przychodzi mi: Saints Row, tam od początku jesteśmy nastawieni na wybuchy, akcje, kucyki. Trzeba trzymać kciuki, że twórcy pójdą w stronę ‘’symulatora gangstera’’. A nie sieczki jak w obecnej chwili mamy na sesjach. Nie zawiedź mnie OSGG.

g) SYMULATOR

Podoba mi się, że gra daje nam możliwość zostaniem prezesem, prezydentem gangu, właścicielem klubu. Jednak ile można zabijać tych niewinnych gliniarzy, ile można zabijać tych niewinnych pieszych? A nie lepiej w końcu przejść na drugą stronę prawa? Nie brakowało wam może, aby nasz bohater miał szanse wybrać drogę do wzbogacenia się? Mieć szanse założyć legalną firmę ochroniarską do specjalnych ładunków, firmę, która zajmuję się inwestycjami na giełdzie, firmę przewozową, operować bazą wojskową lub lotniskowcem.

Moim zdaniem to by wniosło całkiem coś nowego do Online. Coś, czego nie było. Nowe ziarenko, które zaczyna kiełkować.

Rozpisywać się można dalej jedno hasło, tworzy kolejne, zapraszam do dyskusji i poprawiania mnie.=========================
Praca Konkursowa-Zapraszam do dyskusji ;)

 


Oceń notkę:
+ +2 -

Sonda - wypowiedz się!

r e k l a m a

Komentarze (10) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 57
Majek (Poziom: 57) dodano: 19.11.2018, 15:58
Wygrałeś.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito (Poziom: 56) dodano: 19.11.2018, 15:54
O kurła :) Takich grafik się nie spodziewałem. Wziąłeś mnie z zaskoczenia XD
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
Oriqun do omosquito (Poziom: 18) dodano: 19.11.2018, 16:00
Trzeba mieć swój styl :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
PiterusX (Poziom: 15) dodano: 19.11.2018, 17:40
damn u wiesz
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito (Poziom: 56) dodano: 21.11.2018, 08:56
Ori, ja wiem, że masz tylko 12 lat i nie wiesz wszystkiego, ale rankingi da się sortować po ekipie ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
Oriqun do omosquito (Poziom: 18) dodano: 21.11.2018, 15:06 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 21.11.2018, 15:13
Gdzie teraz mozna znaleźć rankingi? Wczesniej jak były to sortowanie i tak było do pupy jak dla mnie. Bardziej mi chodzi, że jak sortowałeś wyścigi to wyskakiwała suma wszystkich, a nie tych w ekipie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do Oriqun (Poziom: 56) dodano: 21.11.2018, 20:44
A fakt, mój błąd. Faktycznie, nowy social jest tak skopany, że to skasowali.... Wychodzi na jaw, że pół roku GTA nie odpalałem :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
Oriqun do omosquito (Poziom: 18) dodano: 21.11.2018, 22:03
Cieszę się, że chociaż ty masz życie i nie musisz tam wchodzić :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.47.***.***]
Marcin (Poziom: ) dodano: 12.12.2018, 12:39
Co za syf. Czytać się tego nie da.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
Oriqun do Marcin (Poziom: 18) dodano: 15.12.2018, 12:47
Zgadzam sie z tobom
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (10 opinii) Skomentuj

Oriqun

Oriqun

Poziom: 18

Ranking: 229

PD: 1109

Platformy

PC (Windows)

O sobie

Jestem 12 Latkiem

 

Zainteresowania

GTA V, D3, LOL, CSGO

Imię i nazwisko: Młoteczek Budowlany

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 89 lat

PSN ID: 11

Gamertag: 11

Nintendo Network ID: 11

Dołączył: 25.03.2017

Miasto: Lubelszczyzna

WWW: 11

GG: 11

Skype: 11

Tlen: 11

ICQ: 11

Jabber: 11

Dałem plusów/minusów: 4/0

Otrzymałem plusów/minusów: 7/1

Napisałem komentarzy: 13

Osiągnięć zdobyłem: 22/142 (15%)

Oceniłem gier: 0

Napisałem blogów: 1

Napisałem recenzji: 0

Założyłem dyskusji: 0

Aktualnie gram w: Grand Theft Auto V

Gram/Mam: 1 tytuł

Ukończyłem: 1 tytuł

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.