reklama

Najnowsze informacje

4981VSpekulacji ciąg dalszy ;] News | PC PS3 X360 | 28.07.2008 01:14 przez Tanvage
Encyklopedia: Grand Theft Auto IV

Szum wokół wersji PC GTA 4 zaczyna być coraz większy. Co chwila na światło dzienne wychodzą nowe informacje, potwierdzające jej wyjście, przeplatając się z zaprzeczeniami twórców gry. Tak jest tym razem. Amerykański serwis IGN skontaktował się więc z Rockstarem by wyjaśnić całą sprawę dotyczącą...
Szum wokół wersji PC GTA 4 zaczyna być coraz większy. Co chwila na światło dzienne wychodzą nowe informacje, potwierdzające jej wyjście, przeplatając się z zaprzeczeniami twórców gry. Tak jest tym razem. Amerykański serwis IGN skontaktował się więc z Rockstarem by wyjaśnić całą sprawę dotyczącą ukazania się artworka gry w czasopiśmie PC GAMER. W odpowiedzi usłyszał zapewnienie, że firma wersji na komputery nie przewiduje. Co na to strona druga, ta chcąca GTA 4 na PieCe? Otóż serwis Kotaku podał informację, jakoby organizacja ESRB na swoim serwisie umieściła notkę ( a następnie szybko usunęła), wg. której Wersja PC miała się ukazać, co z pewnością wzbudzi nadzieje fanom blaszaków. Niestety, żadnej konkretnej informacji nadal nie ma :(
r e k l a m a

Komentarze (155) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 16
kaka378 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 03:35
sa coraz mniejsze szanse wyszlo na pc jednak ta gazeta klamala a rockstar nic nie potwierza trzeba czekac na rockarst anie na gazetki a wiec zgadywac musimy dalej
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fucio (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 07:42
No cóż. Trzeba zachować zimną krew, zacisnąć zęby i czekać na Rockstar :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
agv (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 07:51
musi wyjsc ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Architekt (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 08:11
Jakos specjalnie mi nie zależy ale na pewno będzie fajnie gdy wyjdzie ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
XdtgS (Poziom: 29) dodano: 28.07.2008, 08:13
"a wiec zgadywac musimy dalej " i przy okazji powalczyć konsole vs pc : | Póki r* nie napisze jasno i klarownie "wydamy gta 4 na pc" to najlepiej nawet się nie nakręcać "mam nadzieje ze wyjdzie", "jakie będą wymagania" itd bo to jest bezsensu...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
lubin123 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 09:06
Ej co to ma być odgapiliscie od mojego tematu mi tez się coś należy!!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
lubin123 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 09:08
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Barte_Q (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 09:12
to samo miałem powiedzieć że jest to praktycznie "plagiat" z forum i dac linka ale autor royginału mnie uprzedził
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
lubin123 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 09:25
Rozumiem żebym coś dostał a nic nie dostałem nawet respekt...a on pewnie pochwałę od Admina ze skopiował i dal ten news tutaj...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fear (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 09:35
Coś mi się zdaję, że ta informacja z IGN, że dzwonili jest *fake* (fałszywa).
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
przeo_91 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 09:38
Powiedzmy sobie szczerze... tej gry nie wydadzą na PC... z 2 powodów, obecnie robią gta: chinatown wars na Nintendo i zajmują się 2 dodatkami do wersji na X360... więc nie wiem jakim cudem miely by się wyrobić...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.184.***.***]
Tanvage (Poziom: ) dodano: 28.07.2008, 09:39
omg, nic nie skopiowałem, miałem czas napisać, to napisałem, a nie czytałem forum (mnie nie obchodzą wiadomości na temat PC wersji więc nie czytam tego podforum, a newsa napisałem bo po coś tu jestem:P). informacja zaczerpnięta z GOL-a. gdybym wziął np. z gram.pl też byś się czepiał? lolz
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
lubin123 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 09:44
przeo_91 przecież oni nie muszą robić odnowa gry muszą pozmieniać parę ustawień portów itp...a gdyby chcieli to by to zrobili w 2.tyg miesiąc...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Peja (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 09:54
Przecież to wiadomo że nikomu nie powiedzą czy robią czy nie, bo mogę się założyć że jak by teraz o tym powiedzieli, to zainteresowanie GTA IV na konsole by malało.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 28.07.2008, 10:34
Fear - Aha, bo IGN to serwis nastolatków, i oni buble wkręcają...Ogarnij się.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 10:40
dokładnie jak przeo_91 powiedział, kolesie z R* zwyczajnie nie mają czasu na GTA IV na PC. Chinatown Wars to jedna sprawa, ale same paczki z isjami do GTA IV na Xklocka miały wyjsc w tym roku a się opozniły, więc roboty kolesie maja od cholery i jesli chcecie miec GTA IV na PC to bedziecie moim zdaniem musieli poczekac do drugiej połowy 2009 roku...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
przeo_91 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 10:44
lubin123 taa parę portów... fajnie mi pare portów... konsole się róźnią od PC... musieli by chyba nie miec co robic i bawic sie w GTA IV na PC.. najpierw dodatki do wersji na X360 i GTA:CHW a potem 2009-2010 może zrobią na PC!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
kepud1 (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 10:47
Widzę zdjęcie już jest kawałka strony. A jednak była to prawda co ten serwis mówił, że pokazała się ocena. Tu jest cała strona ESRB:

http://www.gtathegame.net/moduly/pokaz.php?scr=/gfx/upl/1217153551_esrbgtafull.jpg
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
agv (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 12:09
dany182-- masz zupełną rację ;-)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 28.07.2008, 12:16
Omg przecież GTA chinatwon wars czy jak to sie pisze to moim zdaniem coś jak gta gba tylko ze grafika 3d bedzie przeciez to nie jest drugie gta 4 zeby robili to niewaiodmo ile. dodatki pewnie maja juz na ukonczniu i niedlugo je zasśiesz...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
kaka378 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 12:59
ale wy jestesscie chinatown wars robia w innym studiu wogule i ten inny dodatek tez ana komputer gta 4 tez sie zbiera w jakims studiu i robia co wysscie mysleli ze r* to jedno biuro
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
I love GTA (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 14:04
Myślicie, że ilu ludzi ma R*? 200? Nie, ma o wiele więcej w różnych studiach. Chinatown Wars robią jedni, dodatki drudzy itd. Z kolei nawet jak robili GTA 4 już gdzie indziej pracowali nad 5, więc ja tu nie widzę problemu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
hectorpoznan (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 16:43
I love GTA
Dokladnie masz racje. Ale i tak RockStar mnie wkurza bo tak naprawde oni maja w [***] opinie graczy leca tylko na siano i za to nienawidze R* najgorsza firma wsord branzy gier.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
przeo_91 (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 16:44
Gdy by było ich tak dużo jak mówicie to by się wyrobili z dodatkami... a tak to cały czas odwlekają a umowa z M$ ciązy nad nimi! Pomyślcie mają umowe i muszą jej dotrzymać... a jak na razie to nie za bardzo im to idzie...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 28.07.2008, 17:49
robioa ta bo chca jak w najwiekszym stopniu dopracowac kazdy szczegol przeciez cale studio rockstar nie zzajmie sie syfiastym dodatkiem do xboxa
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fucio (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 17:55
"najgorsza firma wsord branzy gier..."
...robiąca najlepszą grę na świecie jaką jest GTA
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Heninger (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 17:55
najgorzy to jest twój mózg cwelu na kasę lecą a co debilu za darmo mają dawać !!! niewyobrażasz sobie ilę kasy pracy i wysiłku kosztuje stworzenie takiej gerki i co wydadzą na PC i na drugi dzień 100 milinów kopi weź się pstrykni w [***] i kup konsole
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
m2o2 (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 19:21
Nie wiem kto to tłumaczył ale w oryginale brzmi to: "I've received word from a contact at Rockstar Games on this matter. Chatting with the PR spokesperson, I "confirmed with Rockstar Games that they've made no announcements regarding Grand Theft Auto IV on PC.", a nie wprowadzające w błąd: "W odpowiedzi usłyszał zapewnienie, że firma wersji na komputery nie przewiduje."
Źródło: http://grandtheftauto.ign.com/articles/news/1051/PC-Version-of-GTA-IV-Confirmed-Updated-Again
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 20:23
Zgadzam sie z I Love GTA. Rockstar ma różne filie i np. GTA Chinatown Wars jest robione przez Rockstar Leeds, a GTA IV było robione przez Rockstar North.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
BugAJ (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 20:33
Podobnie było z Assassin's Creed, najpierw wyszło na konsole a po roku na PC, tylko że GTA może być inaczej. A jeśli nawet wyjdzie na PC to
i tak więcej wyda sie na ulepszanie kompa.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 28.07.2008, 20:34
Heninger następny mały dzieciak który dostał konsole od ojca ..jak się niepotrafisz wysłowić bez takich słow to nie ma co z toba nawet gadac...tyle dla ciebie takich my tu niepotrzebujemy
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
raduga (Poziom: 12) dodano: 28.07.2008, 21:12
Rockstar Leeds robiło LCS i VCS, teraz się biorą za przenośne CW. A co do wersji na PC... San Andreas potrzebowało 5-6 razy lepszego PieCa od konsoli na której zostało wydane, a taki PC jest słabszy od PS3 i X360 na których chodzi GTA IV... odpowiednie komputery to będzie kosz 3-4 tysięcy, a odpowiednia konsola to 1600-2000zł. Pomyślcie co lepsze.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
raduga (Poziom: 12) dodano: 28.07.2008, 21:15
Chciałem jeszcze tylko dodać że PC`towcy teraz nienawidzą konsolowców za GTA IV tak jak kiedyś gdy musieli czekać na San Andreas cały rok.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
lukascv (Poziom: 12) dodano: 28.07.2008, 21:49
Gadanie niech wreszcie powiedzą czy wyjdzie czy nie ale lepiej żeby wyszło bo mi lepiej się gra na pececie i wymagania nie będą takie złe
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 22:05
Nie zgadzam sie z tobą raduga. Sam ostatnio wymieniałem coś w komputerze i to jest naprawdę super sprzęt, a wydałem na niego 1000 zł i mam super komputer, a GTA IV jeśli wyjdzie pójdzie mi na najwyższych detalach.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Peja (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 22:26
haha skąd wiesz że Ci pójdzie jak nawet nie znasz wymagań ?? xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 28.07.2008, 22:53
Wiem, że mi pójdzie Peja bo wiem jaki sprzęt kupiłem, ale ten temat pomińmy, bo nie ma jeszcze daty premiery, ani jak wspomniałeś wymagań.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
pj1993 (Poziom: 11) dodano: 28.07.2008, 23:42
Ja tam wolalbym zeby nie wyszlo na PC, bo za duzo piratow. W porownaniu z konsolowa wersja Rockstar zarobiloby marne grosze.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
kaka378 (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 00:28
pij 14 latku tatus ci dal kase ise kupiles xboxa i teraz sie modlisz by nie wyszlo zgadzam sie zfear na torrentach sa miliony sciagniec tez maja na xbox kopie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 29.07.2008, 00:57
kaka378, ale pj1993 w dobrą stronę bije. Całe te " piractwo " to jest pierwszy większy powód, żeby gta IV się na PC nie pojawiło. Przecież R* to nie spożywczak, mogą sprzedać z 500tys.-2mln kopii. Duża suma, lecz w porównaniu ze sprzedażą wersji konsolowej...W pierwszy dzień więcej osób kupiło Gta IV na Ps3 i X360, niż na PC'ta przez cały czas. To tylko MOJA OPINIA, nie musicie się z nią zgadzać, też nie piszcie, że co ja gadam za głupoty. Wolność słowa chyba jest, co ? ; ).

Goliatniko, ja na Twoim miejscu bym tak nie skakał i mówił z góry, że Gta IV będzie śmigać. Poza tym, dokupiłeś niedawno " coś " do PC. Mam wrażenie, że Cię ktoś nieźle oskubał z kasiorki )))).
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Mosinn (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 02:21
Goliatniko ty dałeś 1000zł za dobrego kompa? No że chyba był dobry w 2000r. No nie przesadzajmy 2001 ;). A co do mojego komentarza, to moim zdaniem na PC raczej nie ujrzy światła dziennego. Powód? R* zrobił tą grę prawdopodobnie dla 360'tki i ps3. Jak to było z serią Stories? Exclusive! CW piszą pod DS, Stories pod psp i ps2, a gta4 pod konsole next-gen. Chyba R* zrezygnował na jakiś czas z kompów.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Mosinn (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 02:22
up: mówię oczywiście o 4 ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 07:25
Mosinn sory jeśli trochę wyskoczyłem ale ja nie zapłaciłem 1000 zł za kompa. Ja kompa kupiłem nowego dawno temu, ja po prostu sprzęt wymieniałem i napisałem tamto bo raduga to sie wypowiedział jakby komputerowcy musieli pod GTA kupować nowe kompy, a wystarczy wymienić sprzęt i wychodzi taniej od konsoli. Sorki jak kogoś obraziłem.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 07:29
up:Myślę, że GTA IV wyjdzie na PC tylko trzeba poczekać trochę czasu. Ta seria sie rozpoczęła na komputerach i na komputerach sie skończy. A GTA LCS i VCS według mnie nie wyszło na PC dlatego, że był znikomy zysk, bo robienie gier na PC jest droższe więc najpierw robią na konsole i jak jest duży zysk to potem zaspokajają nadzieję graczy komputerowych.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Cheetah (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 08:34
Trochę to nie fair, że na wersję na PC (o ile w ogóle będzie) musimy czekać tyle czasu, R* chyba zapomniało, że to dzięki PC-towcom GTA zdobyło taką popularność...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
JEDD (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 08:40
GTA 4 zostanie wydane podobnie jak to było z San Andreas (po roku), nie bawem możemy się spodziewać informacji ntt. (chociaż mogę się mylić) Jeżeli nie, to R* wyda na konsole kolejne części serii, np. San Andreas Stories i GTA 4 Stories xDD Pozdrawiam ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[78.8.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 29.07.2008, 08:51
Oby nie na PC!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Demcik (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 08:52
R* olal z grubej rury nas [PC'towcow!]. Nie pasuje im cos takiego jak programy zabezpieczajace? Jest ich cale mnostwo! Albo niech zrobie tak jak jest z Counter Strike. Niech bedzie na podobnym programie ktory sprawdza oryginalnosc kodu gry. Nachodzi mi na pomysl cos w stylu STEAM. Piractwo jest i bedzie nic na to nie poradzicie... Jak by chcieli to by powiedzieli ze nie, mysle ze sa w trakcie roboty albo juz zrobili ta swoja wersje PC a teraz czekaja az zysk z konsol spadnie i wydaja na Pc
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
razor-1 (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 09:27
No i się kur** odezwał Ktoś kto ma X360 lub PS3! A że GTA IV na PCki wyjdźie cieszy się każdy oprucz tych którzy je kupiłi na X360 lub PS3.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Tielan (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 09:27
A właściciele Xboxów i PS3... Wy tak się modlicie, by te GTA4 nie wyszło na PC, tylko w jakim celu, chcecie się lansować, że posiadacie taką grę wraz z konsolą? Dupy chcecie na to wyrywać, czy kolegów zdobyć? ;|
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.29.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 29.07.2008, 09:38
Podniecili się i próbują po[***] ludzi
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
kepud1 (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 09:39
Nie, oni po prostu kupili X'y i PS3 specjalnie dla GTA IV mając PC'ety. I teraz plują sobie w brodę, że wyjdzie na PC. Gdyby kupili na PC zaoszczędzili by sporo kasy, a tak to nie ma jej. Wg. mnie taka teoria, że się modlą o to, żeby GTA IV nie wyszła na PC. Ja jestem pewny w 99%, że GTA wyjdzie na PC'ety. Gdyby R* nie miał zamiaru wydać gry na PC'ety byśmy o tym wiedzieli. A tak oni zwodzą ludzi i zyskują z zamieszania wokół gry. To dodatkowo robi reklamy im i będą mieli większe zyski. Tyle ode mnie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 29.07.2008, 10:01
Jezu a niektórzy znowu t sam,o "obu nie na Pc" aż mi was się żal robi Tielan I kepud maja racje [***]cie mnie juz tymi komntarzami typu Matthew90 jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to wypier...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Tielan (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 10:50
W sumie to się nie dziwie tym, co kupili specjalnie dla GTA4 Xboxa czy PS3.. Ale przynajmniej na przyszłośc będą mieć konsole, a druga sprawa.. w sumie mogli się trochę z tym wstrzymać... Ja się wstrzymałem z powodu braku kasy, mam teraz jakieś 500zł, bo zbierałem na xboxa.. i ostatecznie chyba nie kupię, a wydam kasę na wersję PC ;p
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
johnjerry (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 11:03
kebud1 popieram masz racje :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
mariuszbareja2 (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 11:40
A mi się wydaję że wersja gta 4 na pc wyjdzie po
premierze gta: chinatown wars
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 12:58
kupiłem sobie PS3 rok temu i na pewno nie pluje sobie w brode. Nie [***] mnie ze bedzie GTA IV na PC bo przez nie kupilem konsole bo to nieprawda. kupilem znacznie wczesniej i zpewnoscie nie dla GTA. GTA IV przelazlem dawno temu i mam przerwe a teraz napierdalam w Gran Tourismo, SKATE ( gra kładąca na łopatki Tony Hawka o ktorej Pecetowcy moga pomarzyc), Burnout Paradise, Metal Gear Solid4, Motorstorm, COD4, GRID i tak dalej. Zadnych wyskakujacych okienek z errorami, wymagan srania sie o to czy mi pojdzie dokupowania czesci przez najbliszych 10 lat itd itp...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fucio (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 15:57
Ja kupiłem Xboxa nie tylko dla GTA IV. Jest wiele innych, świetnych tytułów. Dla jasności, bardzo chcę aby powstała wersja na PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
mikim (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 16:12
Ja mam xboxa 360 i jakoś nie marudzę ze to strata forsy albo "oby nie wyszło na pc" Tacy kolesie co tak gadają to chyba maja ( jak to sie mówi ;) ) nie równo pod sufitem. Ze my mamy to oni nie mogą mieć ? Niektórzy po prostu nie lubią grac na gamepadach... A co z piractwem ? no cóż.... było , jest i będzie ale nie myślę żeby R* straciło na tym biznesie ( chyba na San Andreas tez nie stracili...)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
kolarz105 (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 16:24
Właśnie, każdy z nas zna co najmniej kilka osób, które mają SA pirata. Ale R* na SA(wersji PC) zyskało maaaaasę kasy...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
mrozio_18 (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 16:32
n/c kazdy podaje inne wersje ;/ ci z R* to du*ki powinni OFICIALNIE POWIEDZIEĆ ZE ALBO BEDZIE NA PC albo NIE :/
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
BugAJ (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 16:51
Jeśli nawet wyjdzie na PC to i tak nie będzie można grać z taką jakością jak na konsoli, dlatego wole konsole od PC, bo można grać na lepszej grafice, teraz jeśli siadam do kompa to tylko po to żeby posłuchać muzy
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
kolarz105 (Poziom: 16) dodano: 29.07.2008, 17:17
BugAJ i co z tego? Po co mi to wiedzieć? To nie mój interes co robisz jak siadasz do konsoli, i innych też to nieobchodzi, więc daruj sobie takie komentarze... Mi się osobiście wydaje, że jest szansa na wersje PC. Skoro ESRB(przez przypadek?) napisało o wersji PC...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fucio (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 18:03
R* coś kombinuje. Ani nie potwierdza ani nie zaprzecza.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
danielson95 (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 18:13
Ja nie mam konsoli i jestem troche zakłpotany co do wyjścia gta 4 na PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
Majek (Poziom: 56) dodano: 29.07.2008, 21:51
dobrz bybyło żeby R8 zrobiło coś takiego jak ma EA... kod dostępu (tylko jakoś tak żeby kod był dostępny tylko do naszej wersji...)może to by coś dało... skoro lubicie GTA to dlaczego okradacie R* ?? ja na SA sam zarobiłem (zbierałem puszki do skupu) zajeło mi to troche czasu ale NIE OKRADAM TWÓRCY MOJEJ ULUBIONEJ GRY!!! śmieszą mnie osoby, które mówią że są fanami GTA a okradają R*... potem się dziwią, żę na PC nie wychodzi...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
michu. (Poziom: 11) dodano: 29.07.2008, 23:31
''Nie przewidują''. Czyli, powinno być. Gdyby powiedzieli ''wersji na komputery osobiste nie będzie''. Wyglądało by to inaczej, a tak ?. Możemy czekać :P.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 30.07.2008, 07:38
michu oni nie mówili, że GTA IV na PC nie przewidują. To jest złe przetłumaczenie. Widziałem oryginalną wypowiedź i człowiek R* powiedział, że oficjalna zapowiedź GTA IV na PC jeszcze nie nastąpiła
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Tielan (Poziom: 11) dodano: 30.07.2008, 07:51
mrozio... to nie [***]ki, tylko po prostu myślą... :p
Zobaczcie sami, jaka teraz afera się wokół tego rozpętała, wszyscy gadają, wszyscy dyskutują - będzie? nie będzie? Każdy chce wiedzieć, a oni milczą, powiedzieli tylko, że nie przewidują premiery.. Zwodzą nas za nos i to równo.. właściwie, to my sami im reklame robimy, oni tylko jedną rzecz niepewną powiedzieli...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 30.07.2008, 09:47
lol to nie jest nie przewiduja tylko oficjalna zapowiedz gta 4 na pc jeszcze nie nastąpiła czyli moim skormnym zdaniem gta 4 na pc bedzie :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Peja (Poziom: 16) dodano: 30.07.2008, 09:54
raczej tak, oni czekają tylko żeby jak najwięcej osób kupiło konsole...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Ganjalf (Poziom: 13) dodano: 30.07.2008, 10:32
Taktyka jest przynajmniej dziwna. Gdyby powiedzieli "Nie będzie" to ludzie by konsole kupywali, a teraz? Ludzie jeszcze czekają na PC. Dla mnie to co najmniej dziwne jest.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Peja (Poziom: 16) dodano: 30.07.2008, 10:41
ale nie powiedzą NIE, bo jest pewnie w trakcie tworzenia =)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[217.75.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 30.07.2008, 13:55
JA czekam do konca roku jak nie bedzie kupuje ps3
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.230.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 30.07.2008, 13:59
Ja też czekam do końca roku , ale kupię XboX'a , a nie PS3 :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.230.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 30.07.2008, 14:00
Módlmy się , żeby czwórka wyszła na PC ' ty
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Mrozek[pl] (Poziom: 16) dodano: 30.07.2008, 14:47
OOO Coraz wiecej info na temat IV NA PC XDD I sie cieszmy !!! Jak nie wygralem w lotto to teraz niech zrobia na pc ^^
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Kalik (Poziom: 11) dodano: 30.07.2008, 16:08
mogło by rockstar* potwierdzić wersje na PC ... !!!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
m2o2 (Poziom: 11) dodano: 30.07.2008, 17:26
Na niemieckim Amazonie pojawiło się GTA IV w wersji na PC. Jako platforma wpisano Windows XP / Vista. Źródło : http://www.amazon.de/Rockstar-Games-Grand-Theft-Auto/dp/B001BNFQKO/ref=sr_1_5/028-7727906-4342960?ie=UTF8&s=videogames&qid=1217417928&sr=8-5


Na ostatniej stronie amerykańskiego (nie malezyjskiego) PC Gamera (tego z FALLOUT 3 na okładce)w sekcji NEXT MONTH : "You hoped it would happen. You knew it would happen. But you just didn't know when it would happen. PC gamer knows. And we're going to tell you.Next month. see you then"[THX to ImoonPeople]
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
m2o2 (Poziom: 11) dodano: 30.07.2008, 17:30
Na pytanie do Valve/Steam czy GTA IV bedzię rozpowszechniany przez Steam naseszła odpowiedź :

Hello,
A staff member has replied to your question:
Hello,
Thank you for contacting Steam Support.
We are unable to release any information on updates or releases that HAVE YET TO BE ANNOUNCED.

[THX to Powerpuff]
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
kolarz105 (Poziom: 16) dodano: 30.07.2008, 17:48
Dobra koleżanki,to ja już niewiem czy czekać na GT IV i zachowywać się jak człowiek bez przyjaciół i dziewczyny, czy nie czekać i pójść z kumplami na basen jak każdy inny ludź... Doradźcie, pozdrawia was-Mariolka z Masełkowa Wielkiego.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 30.07.2008, 21:41
m2o2, a ten PC Gamer był lipcowy?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
XdtgS (Poziom: 29) dodano: 30.07.2008, 21:48
Tak lipcowy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.18.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 30.07.2008, 23:16
Mnie to już wali co wszyscy piszą, będę czekał na wersje PC do ostatniej chwili, aż wyjdzie, bądz też i nie. Tak pozatym jestem pewny, że GTA4 na PC ujży światło dzienne prędzej czy puzniej :].
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Architekt (Poziom: 16) dodano: 31.07.2008, 13:27
Puzniej na pewno nie ...


Zainstaluj sobie Firefoxa koleś
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 31.07.2008, 19:56
Koledzy, że tak powiem "po fachu".
Nie bądźcie naiwni i nie czekajcie na GTA IV w wersji na PC. Jest to nie możliwe ze względów czysto technicznych. Komputer musiałby miec niezmordowany, bardzo dobry procesor, super kartę graficzną i dobrą kartę dźwiękową żeby tylko uruchomic GTA. Nie wspomnę już o tym że gdyby jednak GTA na kompa wyszło byłoby graficznie gorsze od GTA na konsole. :(
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 31.07.2008, 21:25
Little_Jacob na komputer grafa w GTA często była gorsza niż na konsolach, a GTA Vice City i San Andreas wyszły na komputery. Myślę, że z GTA IV będzie tak samo i wyjdzie na PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 31.07.2008, 22:57
Masz rację goliatniko, ale w GTA IV jest znacznie więcej opcji niż w GTA San Andreas i GTA Vice City (nie mówiąc już o wielkości terenu jakie obejmuje Liberty City). Naprawdę karta graficzna by tego nie przetrzymała. W GTA IV zastosowano bowiem znacznie lepszy silnik graficzny niż w poprzednich częściach GTA. Dlatego GTA IV nie wyszło na PS2 tylko na PS3 i Xbox 360. PS2 ma gorszy silnik graficzny i GTA IV nie zadziałałoby na niej (podobna sytuacja miała miejsce przy grze Gran Turismo 5. Wyszła ona bowiem na PS3 która miała lepszy silnik graficzny niż PS2). Podobnie jest z komputerem. :(
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Leonlox (Poziom: 16) dodano: 01.08.2008, 00:53
Jak słyszę te bzdury ze gta 4 nie wejdzie na kompa...
Wejdź na wikipedie i poczytaj o procku, karcie graficznej jaka jest w xboxie a jakie teraz są na rynku dla pc.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 01.08.2008, 07:33
Tak Little_Jacob GTA IV nie poszło by na PS2, ale na komputer na najniższych detalach na pewno pójdzie. Fakt PS3 ma sprzęt lepszy niż komputer, ale na komputer ciągle powstają nowe sprzęty.
Myślę, że GTA IV pójdzie na PC-ty
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 08:30
Tak ale zastanów się goliatniko ile kasy by poszło na przeróbki twojego kompa, np. karty graficzne stanieją dopiero za 2 lata. Taniej wyjdzie kupic konsole, bo komputer ciągle musi byc modernizowany aby nadążyc za współczesnymi grami. Chyba że podporzątkujesz kompa tylko pod GTA IV hehe :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 09:52
Litle Jacob nie przesadzaj z tymi wymaganiami jescze gra nie wyszała a ty juz zgory zakladasz ze bedzie miala kosmiczne wymagania ...na rocznym kompie z dobrymi czesciami na luzie na max powinno wyciagnac :Ptakie jest moje zdanie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
kepud1 (Poziom: 11) dodano: 01.08.2008, 10:03
Little_Jacob [***] specjalista się znalazł i [***], że nie pójdzie na PC'ety, jak on jeszcze wymagań nie zna. Żałosne po prostu. Ja rozumiem, że komputer z rodu nasa trzeba mieć do emulacji, ale jak przerobią na wersję na PC to nie będzie trzeba mieć Pro @lo itd, itp. Będzie musiał być to komputer już z górnej półki, ale nie najwyższej. Little - mały zastanów się co piszesz... R* na pewno będzie chciał mieć zyski z wersji na PC jak wyjdzie, więc nie będzie robiło pod pro hiper komputery. Na pewno będzie chciał, żeby trafiło to do wielkiej ilości posiadaczy na PC. Wkurwiłeś mnie tymi swoimi komentarzami musiałem wyrzucić to z siebie ...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Architekt (Poziom: 16) dodano: 01.08.2008, 10:45
Little_Jacob próbuje sobie sam wmówić że dobrze zrobił kupując konsole specjalnie dla GTA IV, a w głębi serca wie, że tak nie jest ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 14:13
haha bardzo śmieszne Architekt :D A ty kepud1 uspokój się i pomyśl logicznie. Nie ma co prawda podanych wymagań sprzętowych, ale gdyby GTA IV nie byłoby tak zaawansowane technicznie to wyszłoby na PS2. Wiem co czujesz bo sam czekam na wersje PC.... :(
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 14:17
lol clzowiek uwyszlo pod ps3 bo ps2 to juz przerzytek teraz wszyscy robia gry na ps3 xbox360 a nie zwykly xbox i ps2 .... pozatym jak milei upchac caly ten swiat i tyle detali na jendej gownianej plytce ktore chodza w ps2 ..
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 14:28
Wiesz spain93 PS2 ma jeszcze sporo osób i ciągle wychodzą na nie gry. R* nie wydało GTA IV na PS2 bo ta konsola nie ma odpowiedniego silnika graficznego. Porównaj techniecznie PS2 i PS3 i sam zobaczysz ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 01.08.2008, 14:37
Tak Jacob, ale komputery maja teraz lepszy sprzęt niż PS2, a pod koniec roku grafika będzie może nawet lepsza niż na PS3. Osobiście myślę i mam nadzieje, że GTA IV wyjdzie na PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 14:43
A tego nie wiedziałem goliatniko. Jeśli to prawda to GTA IV wyjdzie na kompa (mówie o kompach z górnej półki. Nie mniej jednak na wersje PC będzie trzeba czekac tyle co w przypadku GTA San Andreas czyli ponad rok :(
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Othello (Poziom: 11) dodano: 01.08.2008, 14:44
Chyba gdzieś jeszcze to pisałem, ale powtarzam raz jeszcze. Skoro R* ogłosiło, że nie przewiduje wersji na PC - ty , to jej nie będzie. Może to trick marketingowy, żeby gracze kupywali konsole, ale i tak narazie nie opłaca im się wydawać wersji na PC, bo zapewne 99% PC-etowców, zamiast kupic orginała i wspomóc firmę, by dalej produkowała takie gry, będzie piracić. Być może narazie czekają, aż zyski ze sprzedaży "czwórki" na kosole ustaną i dopiero spróbuja zbić kasę na PieCykach. Takie jest moje zdanie, ale nawet jeżeli "czwórka" wyjdzie na blaszaki, to wymagania będą ogromne o.O, no chyba, że R* z myślą o posiadaczach słabych komputerów je zmniejszy, jednak to nie to samo, co gra na stabilnej kosoli. Poza tym firma musi wykonać mnóstwo przeróbek (chyba, że chcecie dokupywać SIXAXISY do kompa ^^)...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 14:49
Othello lol ty nie czaisz bład w tlumaczeniu byl i zapowiedzi nie przewiduja narazie a nie premiery ...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 15:10
Hakerzy są w śród nas Ja jestem po stronie Othello chyba że goliatniko ma racje i wyjdą te super karty graficzne tylko :
1) Ile będą kosztowały
2) I na co sie zdadza jeśli GTA IV nie wyjdzie na kompa??
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 01.08.2008, 15:43
ej konsola playstation 2 miała procesor 299 MHz i 32 MB ramu, a San Andreas na niej smigało. A jakiego trzeba było mieć kompa by móc bez zacinania grać w SA ? pomyślcie sami.
Playstation3 ma 9cio (słownie: dziewięcio) rdzeniowy procesor po 3,2 Ghz na rdzeń. GTA IV oczywiscie śmiga :). Mysle sobie ze komp obslugujacy bezproblemowo GTA IV bedzie musial byc mocny, ale nie ze wzgledu na grafike, bo ta jest cienka w poownaniu z innymi grami na PS3, ale bedzie tak ze wzgleu na srodowisko, ogrom miasta i wydarzen ktore sie w nim dzieja...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 01.08.2008, 16:04
Ja [***]e...(za przeproszeniem), co Wy za głupoty [***]cie...
Po 1. PC SĄ JUŻ OD DAWNA MOCNIEJSZE NIŻ KONSOLE!!
Po 2. KONSOLE I MOŻE MAJĄ " SŁABSZY SPRZĘT W ŚRODKU ", ALE SĄ WYJEBANIE ZOPTYMALIZOWANE, producenci tworzą gry pod coś, co ma już " na stałe ", chodzi o karte graf, procek, itd.
Dlatego na konsolach które teoretycznie są gorsze od PC, wychodzą dobrze ogarnięte gry. Jacob, Ty chyba w każdym komentarzu powtarzasz " gorsza grafika w konsolach ", chodzi raczej o silnik gry, nie " same specyfiki ", bo jakby chcieli, zrobiliby Gta IV na ps2, oczywiście nie takie jak na x360 i ps3 (Vide, powiedzmy tony hawk na PSX, w porównaniu na PS2, te same części). Trochę naszczekałem na wejściu, ale nie mogę już znieść myśli, że są takie pokemony wśród nas. I zapewne ja też nim jestem, skoro się udzielam, zamiast siedzieć cicho i się śmiać...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[87.96.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 01.08.2008, 23:10
Ja nadal trzymam stronę Othello. Sądzę że kompy wciąż są gorsze (jeśli chodzi o granie)niże konsole. Żeby blaszaki dorównywały współczesnym grą trzeba je ciągle ulepszac co kosztuje kupę szmalu, a konsole nie zmieniają się przez ok. 4 lata aż nie wyjdzie nowa "generacja"
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 02.08.2008, 08:41
Konsole technicznie są słabsze od PC, ale tak jak piszesz, w nich nic się nie zmienia. Co defakto nie oznacza że konsole mogą wygenerować lepszą grafikę, bo tak nie jest. PC były, są i będą najmocniejszą platformą. Bynajmniej nie mówię o graniu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 02.08.2008, 11:09
nie wiem jakim cudem obliczyłes ze 2 maxymalnie 4 rdzeniowe procesorki w kompach sa mocniejsze niz 9 rdzeniowe w PS3, nie o reszczie hardwearu nie wspomne, ale zyj sobie dalej w snie ze kompy sa lepsze...
czyli na dzien dzisiejszy ps3 jest znacznie mocniejsze niz kompy, poza tym, konsole sa wolne od virusow, windowsa i innych [***] wiec tak jako mowie moga na nich chodzic gry ktore chodza na mocniejsze od nich komputery (choc tak jak mowie na dzis dzien ps3 jest mocniejsze, wiec taka sytuacja bedzie miala miejsce za pare lat). JEszcze raz Ci cos pokarze. Wymagania GTA:SA na kompa - Procesor: Pentium III 1,1 GHz Pamięć: 256 MB Grafika: Zgodna z DirectX 64 MB
Playstation 2 - Procesor: 299Mhz Pamięc: 32Ram. Wyobraź sobie ile lat odpalac zaawansowane graficznie gry bedzie ps3...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 02.08.2008, 11:17
W części zgadzam się z moro. A co do danego182 to fakt na komputer SA miało większe wymagania, ale na komputer też lepiej wyglądało i pozbyli sie błędów, które były w wersji na PS2, a przeszedłem SA na PS2 i wiem co mówię. Z GTA IV będzie podobnie tylko zamiast wyglądać lepiej będzie wyglądało trochę gorzej,ale na komputerze będą poprawione ewentualne błędy. A według mnie czasami to co jest ładniejsze i szybsze nie zawsze jest lepsze. A na dodatek czasami taki dobry sprzęt jak PS3 jest czasami nie przemyślany do końca i mogą być z nim problemy. Bez urazy dla nikogo, lubię konsole, ale muszę przyznać, że wolę PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 02.08.2008, 14:00
dany182, strzel sobie w łeb. Gówno wiesz o czym piszesz, a się wymądrzasz.
Po 1 - ps3 ma 8rdzeni, z czego 1nie działa, drugi do obsługi podsystemów.

Po 2 - nie bądź mylny, w ps3 jeden rdzeń nie ma 3.2GHZ!! tylko 400mhz. Czyli tak na prawdę ma łącznie ponad 3ghz...

J....e stereotypy, i zaślepieni " obrońcy "..

+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 02.08.2008, 14:29
Zgadzam się z moro. Łącznie PS3 ma chyba 3.2GHZ.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 02.08.2008, 14:34
buahahha ale was spalil moror to moje maja razem prawie 10 hahaha
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Ganjalf (Poziom: 13) dodano: 02.08.2008, 15:29
Ehh... Gdyby taktowanie się mnożyło przez liczbę rdzeni ^^ Gz... Powinniśmy tu rozmawiać o gta 4 a nie o hardware nieprawdaż?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[87.96.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 02.08.2008, 17:26
Ja popieram zarówno goliatniko jaki i dany182.
Lubie PC-ty ale to konsole są stworzone do grania na nich. Nie będę wymieniał ich walorów technicznych jak robiłem to w poprzednich komentarzach, ale powiem o samej radości z gry. Nie woleli byście usiąśc przed dwa razy większym od monitora komputera, ekranem swojego telewizora i bez instalacji gry, wirósów, windowsa, i cheaterów (chodzi o multiplayera) po prostu w nią zagrac i pomyslec: zakup tej gry był naprawdę dobry i jestem z niej zadowolony... :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
m2o2 (Poziom: 11) dodano: 02.08.2008, 17:49
W PS3 jest jeden procesor PPE i 8 jednostek wspomagających SPE. Można nazywać je jak się chce ale są to w uproszczeniu tylko koprocesory matematyczne, a nie odpowiedniki rdzeni w kompach. Żeby Cell trafił do PS3 musi mieć sprawne co najmniej 4 SPE. Jeden SPE jest zawsze nieaktywny, a jeden zarezerwowany.Jeśli ktoś pisze, że 2 procesory czterordzeniowe są słabsze od jednego Cella to ma resztki mózgu całkowicie wyprane przez marketing albo dopiero 7 lat.
Cell jest nieudaną, trudną do programowania konstrukcją, w której utopiono masę pieniędzy.Ciekawostka : Celle, które mają mniej niż 4 SPE sprawne trafiają do sprzętu AGD typu pralki i mikrofalówki (np.Samsung)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
m2o2 (Poziom: 11) dodano: 02.08.2008, 18:08
@Little_Jacob : i zapomniałeś dopisać: pograć w GTA IV w śmiesznie małej rozdzielczości 720p (1280*720=0.92 MP, bo konsola nie daje rady uciągnąć wyższej;patrzeć na piękny świat gry zalany blurem aby zamaskować niedoskonałości tekstur na które w konsolce jest zbyt mało pamięci;posługiwać się padem na którym celowanie trwa wieczność chyba że włączy się pedalski auto-aim... Nie mój drogi Jacobie; wolę swój 27" monitor który z odległości 50cm jest większy niż 52" TV z odległości 2m, gry oglądać w 1920*1200=2.3 MP z pięknymi teksturami i sterować myszą i klawą.
No offence. Peace.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 02.08.2008, 18:27
m2o2, chociaż jeden ogarnięty : ). Zauważyłem że po Tych rozwikłaniach " zagadki ", jakoś mało chętnych do polemizowania ; ) ...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 02.08.2008, 18:48
jeśli się jest upośledzonym to [***]tycznie celowanie padem trwa wiekami xD. a kiedy dawno temu grałem na PC to dokupowałem pady i gralem na nich, po prostu klawiatura jest do p[isania a myszka do operowania kursorem a pad do gier, nie wiem czemu tego nie widzicie. Lub moze to byc po prostu kwestia gustu wiec tez nie chce tego przesadzac. Dalej, na ps3 gry odpalaja w rozdzielczoscie 1080p a nie tylko 720p, choc czesc gier faktycznie tylko 720p obsluguje. Dalej, dobra znawcy bebechow ps3, wygraliscie, choc ps3 widzicie co najwyzej przez szybe ale luz, macie punkt, ale chce tylko powiedziec: do zobaczyska za 7-8 lat gdy wy bedziecie grac na swoich trzecich skolei komputerach, lub po 10 upgradewaniu sprzetu, a ja bede dalej pykał na PS3 ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 02.08.2008, 18:53
Ale to zawsze 7-8 lat więcej. a i tak za 7-8 lat będzie jeszcze lepszy sprzęt. Przyznaje konsole są fajne, ale mimo to komputery zawsze będą i często będą lepsze.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 02.08.2008, 19:00
poza tym jak nie lubicie telewizorow Full HD 40 pare cali to PS3 da tez sie do zwyklych monitorow podlaczyc, dziwne, ze 'eksperci' tego nie wiedzą ;). poza tym tak jak mowilem GTA IV jest w 1080p na ps3 . do ps3 da sie podlaczyc klawe i myszke, wasz ulubiony sprzet do grania w gry, kompletnie nie po to stworzony. i prosze zobaczie na YouTube trailery takich gier jak: Heavenly Sword, Uncharted: Drake's Fortune, Wipeout HD, Motorstorm i Motorstorm Pacific Rift, Metal Gear Solid 4, Skate (myszka i klawa NIGDY nie zagrasz w te gre, cioraj dalej w Tonego Hołka xD) i dopiero powiedzcie ze ps3 jest do [***]...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 02.08.2008, 19:04
aha wiem ze GTA IV na ps3 jest tylko upscalingowane, ale uwierz, na Bravii LCD Full HD nie robi to roznicy ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
radkinson (Poziom: 17) dodano: 02.08.2008, 19:19
a wracając do tematu nowy artykuł pojawił się w GOL-u LINK
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 02.08.2008, 19:26
hhahahah taki full hd telwiozro 40 cali a nawet wiecej do kompa mozna podlaczyc przeciez co mi tu pitolicie o ps3 hahahah...sam mam taki i jest wejscie na kompa :P:P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
m2o2 (Poziom: 11) dodano: 02.08.2008, 19:35
@dany182:
1. nie unoś się.
2. nie masz możliwości porównania jak wygląda na tej Bravii GTA IV w FullHD i upscalowane 720p. Wersję FHD zobaczysz dopiero jak GTA IV wyjdzie na piece, podłączysz go do TV i nastawisz 1920*1080. (porównaj ten sam film na BD i na DVD - różnica będzie podobna)
3.Poczytaj dlaczego w nowym UT zablokowano multipl konsole z kompami. Sam podłączam pada do gier typu Hack&Slash/platformówki. Natomiast do TPP/FPP pad nie nadaje się
4.PS3 możesz podpiąć prawie do każdego monitora - żadna nowość
5.Możesz również podpiąć klawę i myszkę ale proszę podaj mi 3 gry na PS3 na których możesz zmapować sterowanie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
m2o2 (Poziom: 11) dodano: 02.08.2008, 19:39
6. Za 7-8 lat PS3 będzie jak mniej więcej PSX dzisiaj. Niektórzy ciągle na nich grają tak jak inni ciągle grają na Amigach i Commodore 64
7. Każdy gra w takie gry jakie lubi
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[87.96.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 02.08.2008, 23:23
Czemu nie chcecie przyznac że jak na tę chwilę GTA IV jest tylko na konsole, a na kompa prawdopodobnie nie wyjdzie (przede wszystkim ze względu na piractwo, ale są jeszcze inne mankamenty wersji na PC-ta [cheaterzy]) a jeśli już wyjdzie to rok spóźnione (tak jak to było z GTA SA) z tą różnicą że w przeciwieństwie do konsoli, wersja na PC- ta bedzie miała jak na komputer oczywiście kosmiczne wymagania sprzętowe.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 02.08.2008, 23:51
Little_Jacob, nie przesadzaj. Cheaterzy, to jest powód nie wypuszczenia gry na PC? ROTFL LMAO PWND LOL.

Z wymaganiami też przesadzasz, jeżeli Crysis jest najbardziej wymagającą grą na PC, a pójdzie już na konfiguracji za niecałe 2tys. zł, to raczej nie będzie tak strasznie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 03.08.2008, 00:21
jakie kosmiczne jakie kosmiczne nie bedzie tak zle ...a powod chetarzy ???heh co to za powod gdyby kazdy tak myslala to wogole by nie bylo gier na pc ;D piractwo phi przeciez gta ma duza ilosc fanow ktorzy kupia orginala a reszta tez bedzie msuaial gdy zechce zagrac w multi...wiem wiem polowa i tak sciagnie z neta i bedzie grac n a pirackich servach ale wiesz jest jeszcze ta druga polowa ;P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 03.08.2008, 07:39
Zgadzam się z moro. i spain93. A na dodatek Jacob cheaterzy są też na konsolach, a na piractwo są różne sposoby jak np. Steam.
I jeszcze mówicie o piractwie komputerowym, a nie zapomnijcie, że GTA IV w wersji na x360 było do ściągnięcia z internetu dzień przed premierą i pełno posiadaczy x360 ściągało to na potęgę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[87.96.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 03.08.2008, 10:23
Po 1. POwiedziałem że cheaterzy to mankament (inaczej minus), a nie powód dla którego GTA IV nie miałoby wyjśc na piecyki. Po 2. Piractwo jest bardziej rozpowszechnione wśród posiadaczy blaszaków i to oni ściągają gry na swoje PC-ty. Po 3. spain93 sam widzisz że więcej osób ściągnie wersję na PC niż kupi. Po 4. moro. jak podałeś koszty konfiguracji "za niecałe 2 tys." to taniej wyjdzie kupic konsole
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 03.08.2008, 12:00
Jacob, moro. według mnie trochę przesadził z tymi 2 tys. Ja wymieniałem prawie wszystko w kompie i zapłaciłem 1 tys. więc taniej niż konsola i myślę, że przy tym sprzęcie GTA IV pójdzie mi na średnich wymaganiach jeśli wyjdzie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 03.08.2008, 13:51
Little_Jacob, defakto tak. Ale ja twierdziłem że jakby GTA IV na PC ujrzało światło dzienne, nie tak " o ". Sam mam konsole, na razie kasy mi brakuje na cokolwiek, o grze nie wspominając. Więc fajnie byłoby jakby się ukazało GTA IV na PC. Zawsze wolałem grać na klawiaturce+myszce, po prostu przyzwyczajony jestem i wygodniej jest. Chociaż w gry na konsoli ala GTA IV, da rade pograć..
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Thompson (Poziom: 11) dodano: 03.08.2008, 14:47
Wg mnie GTA IV nie powinno wyjść na PC. GTA SA też miał być taki hicior wszyscy mówili że to kupią a i tak większość tą grę spiraciła i właśnie przez takich R* traci. Powinni zobaczyć że na PC dużo ludzi spiraciło GTA i nie powtarzać błędu przy tej części która kosztowała ogromne pieniądze. Sam kupiłem PS3 dla tej gry i jestem zadowolony.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 03.08.2008, 15:19
Ja bym powiedział GTA są piracone dlatego, że R* nie robi odpowiednich zabezpieczeń. gdyby zrobili odpowiednie zabezpieczenia to nie dało by się spiracić żadnego GTA. A takie zabezpieczenia to prosta chociaż czasami trochę droższa sprawa.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
moro. (Poziom: 15) dodano: 03.08.2008, 15:36
goliatniko, myślisz że i tak by nie zostało złamane? Nie ma rzeczy niemożliwych dla Cracker'ów..
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 03.08.2008, 15:50
A powiedz mi moro. ile osób złamało o ile złamało np. Steama, który był użyty w Half-Lifie 2. Albo zero, albo policzysz na jednej ręce, a chodzą słuchy, że może GTA IV będzie działało na Steamie. Czytałem to na jakiejś wiarygodnej stronie, bo jakaś amerykańska stacja telewizyjna dzwoniła, aby się ich zapytać.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
johnjerry (Poziom: 11) dodano: 03.08.2008, 16:47
Ale steam już złamali... cs 1.6 non steam, mowi CI to cos? cs:s ns też jest ;/ nie ma na nich bata, widzialem również pirackiego HL2 a on smiga na steamie ;( piratów nic nie zatrzyma. wymysla nowe zabezpieczenie a po miesiacu juz bedzie lamane przez kazdego... coz taki ten swiat jest i nic go nie zmieni
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
wormss (Poziom: 16) dodano: 03.08.2008, 17:24
goliatniko ze steamem na początku były problemy. Teraz wystarczy na przykład ściągnąć HL2 i od razu jest scrackowany.
Tak samo było ze Straforce. Na początku zabezpieczenie nie do złamania. Wymyślono odpinanie napędów, później nowego daemona, który emuluje obraz jako napęd fizyczny. Były problemy z polskimi wersjami gier ze starforce. Wymyślono program YASU i po problemie.
Było Two Worlds z aktywacją telefoniczną/internetową, szybko ukazały się keygeny.
Jak na razie jedynie nie da się złamać zabezpieczeń gier online lub wersji multiplayer normalnych. Chociaż i tak zawsze powstają serwery prywatne.
A jedynej gry Single Player jakiej do tej pory nie złamano jest Alone in the Dark. Jest tam aktywacja przez internet, trzeba mieć orginalny cd-key.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 03.08.2008, 17:35
wormss czytałem, że R* czyni jakieś działania jeżeli chodzi o piractwo, chyba z powodu multiplayer'a, ale piractwo to nie jest najgorsze co może być. Większość firm uważa, że umie temu zaradzić. Ale jakby co R* też może zrobić tak jak jest w Alone In The Dark .
A Polska to nie jedyny kraj. W wielu krajach kupują tylko orginały, więc zysk i popyt na kompa zawsze będzie. Czekajmy na GTA IV na PC. Może wkrótce się czegoś wreszcie dowiemy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 03.08.2008, 17:39
ja po prostu wole ps3, myślę, że mam do tego prawo no ale widze ze nie. Po prostu zapraszajac znajomych do salonu na ogladanie filmu, wspolnych zdjec z wakacji, lub po prostu grania, wole im zaprezentowac te elementy rozrywki na plejaku niz na nie wzbudzajacy m juz w tej chwili zadnego zaskoczenia i podniecenia komputerze klasy PC. Jak wyglada w salonie Ps3 w kolorze fortepianowo czarnym z lsniaca pokrywa przy pieknej bravii a jak marny blaszak przy jakims tam monitorku samsunga... zupełnie inne wrazenia estetyczne. Takie sa moje odczucia kazdy woli co innego juz proponuje to zakonczyc. pewnie i tka nie obejrzeliscie trailerow do gier ktore wam polecilem i nie zdajecie sobie z ogramu, mocy i głebi tych gie. to [***]tycznie nowa generacja ustawiona na emocje i walory estetyczne. no ale coz, kazdy woli co innego.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dany182 (Poziom: 16) dodano: 03.08.2008, 17:46
poza tym, pokarmem GRACZA, są GRY, a nie SPRZĘT. i tu jestem przekonany, że pojedynek wygrywają konsole. pod tym wzgledem na razie wygrywa xklocek, ale ps3 stosunkowo niedawno mialo premiere i dopiero sie rozkreca, a i tak ilosc gier rozdziawiajacych kopare jest ogromna.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
johnjerry (Poziom: 11) dodano: 03.08.2008, 18:56
Alone in the dark? cHa! już dawno można go kupić u wani na straganie! nie ma gry której te s[***]syny nie ukradną! Co chwile nowe zabezpieczenia i na nowo złamane... ja sie nawet r* nie dziwie jeśli chodzi im o piractwo. A już najgorsze jest to, że gry dostępne są przed premierą! Do s[***]syna nikt sie nie wlamuje do firm gier i nie kradnie tylko oni sami (jakis nie zaufany pracownik) wzuca do sieci i sie zaczyna! gta4 było już 2 tyg przed premiera...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[87.96.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 04.08.2008, 00:42
Ja popieram johnjerry. Uważam że tych spedalonych piratów nie da się zatrzymac. Oni są tak jak gang, zawsze dojdzie ktos nowy do tej wąskiej grupy społecznej. Zawsze w firmie znajdzie się jakaś "czarna owca", która za odpowiednią kwotą zgodzi się wyjawic tajemnicę zabezpieczeń. Poza tym dla hakerów nie ma nic niemożliwego (jeśli chodzi o piecyki). Potrafią stworzyc programy które rozwala kazde zabezpieczenie. Teraz grę można ściągnąc przez torrenty i stworzyc tzw. "obraz gry" przez programy takie jak "alcohol" i "deamon tools" itp. A konsole mają plusa za to że jak na razie trudniej jest złamac zabezpieczenia ich gier. Według mnie na obecna chwilę nie ma przeszkody, która mogłaby skutecznie przerwac "pracę" piratów. Trzeba by było zrobic napędy które rozpoznawałyby ukryte w płycie coś w rodzaju nadajnika, które potwierdzałoby autentycznosc płyty... Ale i to by pewnie podrabiali.. :(
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
użytkownik (Poziom: 16) dodano: 04.08.2008, 01:49
I tka nie wyjdzie chyba na PC.A może kiedys wyjdzie kto wie xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 04.08.2008, 07:59
Jacob gry na konsole są też okropnie podrabiane.
Czytałem artykuł w którym specjaliści dyskutowali co jest lepsze konsola, czy komputer i mówili o piratach. Piraty to nie jest żaden problem, bo większość ludzi poza Polską kupuje tylko oryginalne gry, więc zysk i tak będzie. A specjaliści stwierdzili, że komputer jest lepszy od konsol w pracy i w graniu w gry. Stwierdzili, że konsole są lepsze od PC tylko w tym, że sprzęt do gier jest świetny przez ok. 10 lat, a na komputer o połowę krócej, ale ogólnie kompy są lepsze. Ma nadzieję, że GTA IV wyjdzie na PC
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Thompson (Poziom: 11) dodano: 04.08.2008, 09:02
goliatniko - Bo to tylko Europa wschodnia piraci na konsolach a Polska się do tych krajów zalicza. Tam dalej na zachodzie kupują oryginały. No to widzisz konsole są na 10 lat na na PC połowę krócej. "ale ogólnie PC jest lepszy" to twoje stwierdzenie? Ja ci powiem że PC musisz przynajmniej co 2 lata coś wymieniać a robisz to tylko dla jednego celu "dla gier" więc ja wolę dać pieniądze raz a porządnie i mam spokój na te 10 lat.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 04.08.2008, 09:12
goliatniko piractwo na konsole w Polsce nie jest tak popularne. Najwięcej piractwa jest USA tyle że tam sprawniej działa policja. A jeśli chodzi o wypowiedz o komputerach i konsolach, fakt komputer jest do pracy, ale do grania służy konsola. Gdzie bys nie poszedł w kaśdym dobrym sklepie z "elektroniką" powiedzą ci że bardziej opyla się kupi konsolę. Bo w kompie (jeśli robisz na profil "granie") trzeba zmieniac cos co rok żeby komputer nadążał za grami. Kupując konsolę masz spokój na jakies 7 lat i zamiast wydawac na naprawy kupujesz gry
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
misiekgud (Poziom: 11) dodano: 04.08.2008, 09:54
No wiesz Thompson konsole nowej generacji wychodzą mniej więcej co 6-7 lat. Gry na konsole utrzymują się od 8-9lat. Sam jestem użytkownikiem PC ale jednak konsola jest do grania. I też kupiłbym sobie konsole gdyby mnie było no to stać, ale jak narazie mnie nie stać aby wydawać tyle kasy na jakiekolwiek gry.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 04.08.2008, 10:46
Thompson stwierdzenie, że ogólnie PC jest lepszy to nie jest moje stwierdzenie tylko specjalistów. I nie rozśmieszajcie mnie tym, że w komputerze trzeba wymieniać coś co rok albo dwa. Na komputerze mojego brata wszystkie nowe gry działały, a wymienił po 5 albo 6 latach sprzęt.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.174.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 04.08.2008, 11:42
dokladnie gotlianko ja dopiero wymieniłem w 2007 kompa 5-6 lat temu do tego czasu mi wszytko chodzilo a dokupilem tylko 512 ramu i to wszystko
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 05.08.2008, 09:48
spain93 i goliatniko wiem o czym mówicie bo ja tez nie zmieniałem PC od 6 lat i nadal nieźle działa. Ale "na GTA IV będzie potrzebne coś lepszego" bo GTA IV otwiera nową generację gier. Gier bardziej realistycznych itd. Wstępne koszta "ulepszania" blaszaka będą porównywalne do kupienia nowej konsoli.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
goliatniko (Poziom: 16) dodano: 05.08.2008, 13:35
Jacob myślę, że jak ktoś będzie miał GeForce 9400 GT, 2 GB RAM i procesor 4000 GHZ to mu na pewno pójdzie choćby na najniższych jak nie wyższych, a to jest wydatek 700-800 zł.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
szpaku444 (Poziom: 11) dodano: 05.08.2008, 19:28
Jak by ewentualnie wyszła na pieca to mi tak nie pójdzie. hehe!!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
matidm (Poziom: 11) dodano: 06.08.2008, 23:22
jUZ WIEDOMO ZE BEDZIE GTA IV NA PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Becku (Poziom: 16) dodano: 20.08.2008, 21:09
no woow :D:D:D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
lyndows (Poziom: 11) dodano: 07.09.2008, 14:32
Zwykły psikus. Droczenie się z PC-owcami.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]