reklama

Najnowsze informacje

1898VSpolszczenie w przeciągu tygodnia.. News | PC PS3 X360 | 18.07.2009 18:32 przez Kuchcik
Encyklopedia: Grand Theft Auto IV

Nie przedłużając i nie owijając w bawełnę, przekażę co mam do przekazania na temat spolszczenia. Oto komunikat od ekipy GTAPolska: "Na przestrzeni następnego tygodnia pojawi się testowa wersja spolszczenia przygotowywanego przez grupy GTAPOLSKA oraz PLProjekt. Nie chcemy zdradzać konkretnego...
Nie przedłużając i nie owijając w bawełnę, przekażę co mam do przekazania na temat spolszczenia. Oto komunikat od ekipy GTAPolska: "Na przestrzeni następnego tygodnia pojawi się testowa wersja spolszczenia przygotowywanego przez grupy GTAPOLSKA oraz PLProjekt. Nie chcemy zdradzać konkretnego dnia w którym to się stanie, by uniknąć możliwych problemów technicznych związanych z wydajnością naszego serwera. Aby nie było rozczarowań, piszemy również, że nie będzie to pełna wersja spolszczenia. Zdecydowaliśmy się nie umieszczać w całości spolonizowanej gry, a jedynie tę część, która została już przez nas sprawdzona pod każdym możliwym kątem. Chcemy postawić na jakość, nie na bylejakość :). Bez obaw jednak! Nie ma powodów do paniki! Kolejne wersje spolszczenia pojawią się bardzo szybko. Nadchodząca wersja będzie przeznaczona dla niecierpliwych. Otwieramy również dział forum w którym możecie skomentować tego newsa. Inne działy nadal pozostają zamknięte do końca miesiąca." A teraz mój komentarz.. Miałem osobiście możliwość przetestowania tego spolszczenia, mimo że nie byłem w ekipie, już kilka dni temu. Jak można przeczytać w notatce wyżej, w języku polskim zostanie Wam udostępniona pierwsza część miasta i tryb multiplayer. Rozpoczynając grę od początku będziecie mieli na nowo możliwość pośmiania się z żartów Niko, niezdarności Romana czy ciekawego sposobu na życie Jacoba. Spolszczenie pod względem klimatu i poprawności jest naprawdę dobrze opracowane. Nie udało mi się znaleźć jakiś większych błędów, ale już za kilka dni, każdy z Was będzie miał możliwość osobiście sprawdzić, co ci panowie wypocili przez te kilka miesięcy.. Dzięki w imieniu całej społeczności. Po ostatnim uaktualnieniu na pewno nikt nie będzie miał wątpliwości, że robiła to grupka profesjonalnych zapaleńców :)
r e k l a m a

Komentarze (46) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 16
koloses (Poziom: 16) dodano: 18.07.2009, 18:35
Już się nie mogłem doczekać :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Michael Dawid (Poziom: 16) dodano: 18.07.2009, 18:35
to ja sobie poczekam na wersje ostateczną!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dommanu3 (Poziom: 16) dodano: 18.07.2009, 18:47
e tam na co mi taka wersja... już to wydają i publikują od 3 miesięcy i wydać nie mogą... albo dają pełną albo niech nie dają nic... część po angielsku część po polsku to gorzej niż w ogóle po angielsku...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
karol508 (Poziom: 16) dodano: 18.07.2009, 20:47
nareszcie gz
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
kewin22 (Poziom: 16) dodano: 18.07.2009, 21:34
Już nie umiem się doczeka wersji końcowej. Ja na razie nie ściągam tej wersji .
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
ASGFanPL (Poziom: 16) dodano: 18.07.2009, 21:48
No wreszcie, ale z drugiej strony nie jest najlepszym pomysłem wydanie spolszczenia w kilku częściach... Może jednak lepsze to niż nic ?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
ParamonoVich*j (Poziom: 11) dodano: 18.07.2009, 21:51
To jest great idea! Half po angielsku i half po polsku. Maybe dzęki temu somebody nauczy się english! They are [***]ing dobrzy! zawsze lepsze to niż nic... wróć! niż nothing*
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
axe300 (Poziom: 16) dodano: 18.07.2009, 22:03
No chyba se jaja robią... Tłmaczyc skonczyli w kwietniu/maju.. Spolszczenie miało być w czerwcu lub na poczatku wakacji.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
axe300 (Poziom: 16) dodano: 18.07.2009, 22:06
Albo naprawde chcą nam na złośc zrobic albo niespodzianke. I tylko mówią tak że 1 miasto maja, a moze mają całe skonczone i mega niespodzianke dla nie cierliwych fanów którzy przeszli IV juz po kilka razy
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
GTA94 (Poziom: 16) dodano: 19.07.2009, 08:27
oby nie było błędów :D
czekamy :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
manifest (Poziom: 11) dodano: 19.07.2009, 11:06
Wreszcie nadchodzi to na co czekałem.
:D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
krzys1808 (Poziom: 16) dodano: 19.07.2009, 14:42
"grupka profesjonalnych zapaleńców"

No sorry ale dla mnie to nie są profesjonaliści... Jak oni przez taki długi okres czasu przetestowali tylko 25% gry to oni są amatorami...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Maciek01 (Poziom: 16) dodano: 19.07.2009, 16:23
Z tej informacji to się mogą cieszyć tylko ci którzy gta 4 mają od niedawna bo mi to się już znudziło dawno temu czekając na spolszczenie które miało się pojawić lada chwila a nie ma go do tej pory. 3 razy przeszedłem po angielsku i więcej w to grać nie zamierzam
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dominik490 (Poziom: 16) dodano: 19.07.2009, 19:18
Mam pytanie mam gta 4 pc ale mi nie wchodzi RAMu mam zamało i Ghz we wrześniu kupuje nowego kompa WINDOWS 7 ma już to ktoś ?? Mojemu koledze jak włącza gta IV to mu się włącza rocstar games social club i coś czarnego i gra mu nie wchodzi . I mam drugie pytanie : gdzie jest pokazane życie , pancerz,czas,poziom wanted itp. bo jestem ciekawy choć nie mam gta iv zainstalowanego ?? piszcie na GG : 2987034
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
dominik490 (Poziom: 16) dodano: 19.07.2009, 19:20
piszcie nawet gdy będę niedostępny ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 19.07.2009, 23:18
25%? Żart? To nie wiem co oni przez ten cały czas robili. Powinni od razu po spolszczeniu wydać wersję beta dostępną dla wszystkich i stworzyć na forum odpowiedni dział, gdzie byłyby zgłaszane wszystkie błędy tłumaczenia, gramatyczne, ortograficzne itepe...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Kuchcik (Poziom: 21) dodano: 20.07.2009, 10:09
Oni mają 100% spolszczenia, ale dalsza część, poza pierwszym miastem nie jest w pełni poprawiona. To już ich taki kaprys, że wolą najpierw wydać 1/4, a potem sukcesywnie dodawać resztę po dobrej korekcie...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 20.07.2009, 10:50
Wiem, że mają 100%, ale moim zdaniem wydawanie 25% spolszczenia to idiotyczny pomysł. Popatrz ilu ludzi czeka z niecierpliwością na to spolszczenie, a na pewno niektórzy z nich z chęcią zajęli by się testowaniem/wyłapywaniem wszelkich błędów.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Niki321 (Poziom: 16) dodano: 20.07.2009, 12:56
żal po prostu żal [***]e ściska... bez przesady ludzie tyle czekają na to spolszczenie a oni se jaja robią bo mają wakacje i robią to tylko wtedy kiedy mają ochote pozatym nie rozumiem jeszcze jednego... czemu większość gier ubisoftu itp. firm razem z premierą gry wydają orginalne spolszczenie... a Rockstar Oczywiście nie...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 20.07.2009, 14:50
@Niki321 - bo Rockstarowi się to nie opłaca?
A może dla tego, że po przetłumaczeniu na Polski wszystko brzmi do [***]?

Ja tam nie miałem żadnych problemów ze zrozumieniem dialogów/fabuły. Jak spolszczenie wyjdzie, to potraktuje to jako ciekawostkę, zainstaluje, może znajdę jakiś błąd.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.162.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 20.07.2009, 17:59
Podejrzewam że te pozostałe 75% spolszczenia wygląda tak: Siema ziomku! Co w górę?! Zabijajmy tych s[***]syny!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
odonek15171 (Poziom: 16) dodano: 21.07.2009, 09:03
Przecież nie jest tak łatwo przetłumaczyc parę linjek tekstu przecież oni nie są jakąś wielką firma która pracuje regularnie tylko robią spolszczenie kiedy im się to podoba i kiedy mają na to ochotę. Taką pod jeli decyzję więc
tak będzie nikogo nie zbawi dwa tygodnie.
Na pewno każdy z was pobierze spolszczenie żeby sobie popatrzec chociaż...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 21.07.2009, 10:17
@odonek15171: przecież nikt nie mówił, że takie spolszczenie jest łatwo zrobić. Po za tym ono miało wyjść w lutym/marcu, a nawet nie umieścili żadnego info na stronie, że będzie jakaś obsuwa. Teraz znaleźli kolejną wymówkę, że wyszedł patch 1.0.4.0... spoko, ale on nic w tekście nie zmienia. Dali by info na stronie, że we wakacje się nie wyrobią to byłoby ok.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.18.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 21.07.2009, 14:11
ja juz grałem w 4 i nie przeszkadzało mi to ze jest po angielsku ale z przyjemnośca zobacze iak im to wyszło
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
muzyk (Poziom: 11) dodano: 21.07.2009, 16:06
FISZ Ty MARUDO!!!!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 21.07.2009, 18:38
Ja maruda? Po prostu stwierdzam fakty :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.105.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 21.07.2009, 18:57
Pomużcie prosze moj komp to PROCESSOR: Athlon x2 64 4000+ am2 PAMIEC RAM: 2 x 1 GB ddr2 goodram KARTA GRAFICZNA: palit gf 7600gt 256 mb i nie da sie grac po prostu pomuzcie bo zbliza sie spolszczenie i chcialbym sobie pograc a jak sie scina to takiej przyjemnosci z grania nie ma niewiem nie znam sie za duzo na kompach pomuzcie podkrecic procka zapodac jakims dobrym crackiem na ktorym bedzie dzialal dobrze patch v3 lub v4 jak cos to gg 8892779 PROSZE !!! :))
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.105.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 21.07.2009, 18:59
Mam wszystko ustawione na najnizszych ustawieniach i dalej przycina chociaz zebym mial widocznosc na 25 rozdzielczosc na 75 ghz i tam tekstury i te [***]erele na medium reszta moze byc na najnizszych ale zeby tak nie scinalo :((
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
axe300 (Poziom: 16) dodano: 21.07.2009, 23:34
u mnie tak. ja mam patha 1.0.2.0 to gra nie sprawia problemów (słabe troche przyspieszenie i cienie słabe), a jak wgram 1.0.3.0 lub 1.0.4.0 to gra działa full ładniej, szybciej, ale jest problem z dzwekiem, np zatrabie i przestane to nadal słysze dzwiek trombienia, albo innych dzwieków prosze o pomoc gg:917158
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 22.07.2009, 10:00
@Pigmej: to nie jest forum warezowe, nikt ci żadnego cracka nie da. Kup oryginał... Po za tym na tej karcie @ medium tekstury to sobie możesz pomarzyć.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Michael Dawid (Poziom: 16) dodano: 22.07.2009, 11:00
cholera szkoda że gta 4 na moim pc niedługo umrze,dlatego że coraz częśćej mój system poprosu miewyrabia ze ze użyciem ramu pszegrzańa karty graficznej i gra poprostu po 30 min granie rozwala mi system i musze wyłączać z prądu i odnowa, dobrze że już na samym początku nowego robu będze miał nowe XBadziewie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.105.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 22.07.2009, 13:12
A moglby ktos podac linka do najnowszych sterownikow NVIDIA GEOFORCE bo ja mam 180.84 to sa najnowsze ? czy sa jeszcze nowsze ? jak sa to bylbym wdzieczny za link.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 22.07.2009, 14:12
@Pigmej: google gryzie?
nvidia.pl > sterowniki > pobierz sterowniki
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.105.***.***]
Gość (Poziom: ) dodano: 22.07.2009, 16:21
A ta pierwsza latka spolszczenie jak wyjdzie te 25% to menu telefon i internet bedzie spolszczone czy to dopiero w nastepnych latkach bedzie czy wyjdzie jakas oddzielna latka na to ???
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
TechDeck (Poziom: 16) dodano: 23.07.2009, 11:18
GTaPolska lecą w kulki do cholery jasnej.
Spolszczenie robili wieki! i w końcu zrobili.
A teraz mamy czekać na beta testy które trwają nienormalnie długo! bez przesady! i na dodatek teraz dostajemy tylko 1 miasto. Tak się nie robi -.- Cały czas się tłumaczą, że spolszczenie musi być idealne, żal mi ich.. całe spolszczenie miało być początek wakacji a tu taki bubel, zawiodłem się.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 23.07.2009, 14:16
Fakt, lecą w kulki, ale zawsze to 25% lepsze niż 0%... Ciekawi mnie tylko czy wyrobią się w tym tygodniu, czy zaś jakiś "patch" wyjdzie :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
tomekk (Poziom: 11) dodano: 23.07.2009, 16:43
spolszczenie nigdy nie wyjdzie, bo, ponieważ gtapolska udaje, że je zrobiło. przetłumaczyli najwyżej tyle żeby zrobić 2 filmiki i kilka screenów a teraz ciągle przedłużają tłumacząc jakimiś betatestami i patchami.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
TechDeck (Poziom: 16) dodano: 23.07.2009, 23:32
tomekk, wiesz, że taka myśl też mi przeszła przez myśl :D
Naprawdę wyobrażam sobie taką bandę neo dzieci która teraz ma polewe z całej polski =D to nie morze być prawda.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Ghost589 (Poziom: 11) dodano: 24.07.2009, 14:21
Do TechDeck. Przynajmniej Twoje komentarze poprawią nam humor w oczekiwaniu na spolszczenie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
TechDeck (Poziom: 16) dodano: 25.07.2009, 13:22
Jest sobota a spolszczenia nie ma. Miejmy nadzieje, że jutro wyjdzie i ten zjeb krejt juz nie przedłuży.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Piotrziomek (Poziom: 16) dodano: 28.07.2009, 16:52
Szkoda że spolszcyli tylko 25% w pół roku ...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Piotrziomek (Poziom: 16) dodano: 28.07.2009, 16:53
Mogli sie bardziej postarać ... Kto sie ze mną zgodzi ???
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 28.07.2009, 22:59
Nikt? Spolszczyli całą grę, ale wydali 25%, bo mają takie widzimisię. Choć i tak te 25% nie jest perfekcyjne, a tak się zachwalali. Kupa błędów. Lepszym pomysłem byłoby wydanie 100% wtedy by się sprawdziło spolszczenie za jednym razem.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Piotrziomek (Poziom: 16) dodano: 28.07.2009, 23:18
Nie wydali 100 % bo są błedy dlatego pisze : "Mogli sie bardziej postarać ... Kto sie ze mną zgodzi ? "
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Fisz (Poziom: 11) dodano: 29.07.2009, 10:14
No mogli, mogli. Mieli kupę czasu na to, a jednak coś poszło nie tak ...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16