reklama

Najnowsze informacje

3497VSony zapowie GTA V na PS4 podczas E3? News | PC PS4 XOne | 08.05.2014 16:46 przez Boduczek
Encyklopedia: Grand Theft Auto V | Tagi: GTA 5 PC

Sony zapowie GTA V na PS4 podczas E3?

Przeciekom, plotkom i pogłoskom na temat GTA V w wersjach nextgenowych i PC`towych nie ma końca. Tym razem jednak sprawa wygląda dużo bardziej poważnie, bo jest związana z samym Sony. Według najnowszych doniesień podczas tegorocznego E3, Sony zapowie m.in. GTA V w wersji na PS4.

 

 

W sieci pojawiła się dość obszerna rozpiska tytułów pokazanych przez Sony na E3 2014 w Los Angeles, które odbędzie się już 10-12 czerwca. Wśród bogatej listy świetnych wysokobudżetowych gier największym zdziwieniem jest GTA V. Według tych doniesień, Sony miałoby podczas swojej konferencji zapowiedzieć nextgenową, PS4`kową wersję najnowszego GTA.

 

Sony podczas E3 zapowiedziało specjalny Bundle z GTA V na PS3

 

 

Rockstar nigdy nie organizował wlasnej konferencji na E3 i tak samo będzie w tym roku. Cała sprawa może być bardzo prawdopodobna - Sony już w 2013 pokazało swoje "dobre relacje" z Rockstarem ogłaszając specjalny Bundle Pack z konsolą PS3, GTA V oraz headsetem z logo gry. Być może w przyszłym miesiącu otrzymamy podobną "paczkę" tyle, że w kartonie będzie PS4 i nexgenowe GTA?

Nie wiadomo tym samym co z pozostałymi platformami. Szczególnie oczekiwane są wersje na Xboxa One, a w szczególności PC - czy takie się pojawią? Jeżeli podane informacje się potwierdzą to być może "piątka" na pecetach pojawi się szybciej niż myślimy...

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (33) Skomentuj Obserwuj

[77.222.***.***]
Komar_2 (Poziom: ) dodano: 08.05.2014, 18:49
Niestety jest tak jak się obawiałem wcześniej, że po ok 200-250 dniach wyjdzie wersja na PS4 a na wersje PC będzie trzeba czekać kolejne 200-250 dni. Oby pojawiła się przynajmniej na święta a nie marzec - maj 2015 ;(
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Bartex2 (Poziom: 28) dodano: 08.05.2014, 21:11
"Szybciej niż myślimy" - ja osobiście już przestałem w ogóle o tym myśleć.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.77.***.***]
Sobczac (Poziom: ) dodano: 08.05.2014, 22:01
Z całym szacunkiem, ale Rockstar na E3 a tym bardziej GTA V na PS4 to zwykła sciema, i naprawde słaba plotka. Nvidia ostatnio zapewniała, ze wersja PC pojawi się na wiosne 2014, i jak widać nie było w tym ziarna prawdy. Sony celowo robi szum wokół swojej najnowszej konsoli, aby zwiękzyc ranking sprzedaży i zostawić konkurencje w postaci Xboxa One w tyle. Musimy być swiadomi, ze setki firm wokół nas jawnie nami manipuluje, tylko po to, aby zyskać przewage na rynku. Promowanie kart graficznych Nvidii rzekomą premierą GTA V na wiosne z założenia miało przynieść większy popyt na karty z najwyzszej półki cenowej. Sony musi manipulować konsumentem, ponieważ kontrakty z firmami tworzącymi gry są scisle uzaleznione od popytu konsoli, a chęc posiadania PS4 przez nas uzalezniona jest od ilosci i jakości tytułów, dlatego coś musi napędzić tę konsolke, aby wystartowała i rozwijała się w sposób, jaki my bysmy tego oczekiwali. Jeśli producent widzi dziesiątki milionów sprzedanych egzemplarzy danej konsoli, to jest zainteresowany wydawaniem na nią tytułów, ale jeśli nie ma tytułów, a sprzedaż rośnie bardzo wolno, to najlepszym rozwiązaniem jest własnie taka manipulacja. Nie wierze w GTA V na PS4, ale ciesze się, ze ludzie w to wierzą, bo jeśli miliony wejdą w posiadanie tej konsolki, to sam ją kupie z pewnoscią, ze pojawią sie na niej interesujące tytuły.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
LukiGK1 (Poziom: 32) dodano: 08.05.2014, 23:02
I znowu pecetowcy beda poszkodowani no ale trudno sie im dziwic. Ale puki co nic nie jest pewne. Pewnym za to jest to ze predzej czy pozniej gta V na pc wyjdzie. ;)
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
LuKi965 (Poziom: 29) dodano: 10.05.2014, 03:47 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 10.05.2014, 03:52
Zasadniczo to jednak jest różnica między "Nvidia oznajmiła, że GTA V będzie na PC" a "PRACOWNIK z firmy Nvidia rozpuszcza ploty, że GTA V będzie na PC". Ba, nawet ogromna różnica. W tym przypadku sprawa wygląda inaczej, ponieważ na rzekomej rozpisce tytułów E3 2014 od Sony to GTA V na PS4 jednak widnieje...

Patrząc na to realnie, tak zostało sprzedane GTA IV:
X360 - 10,68mln
http://www.vgcha(...)auto-iv/
PS3 - 10,09mln
http://www.vgcha(...)auto-iv/
PC - 0,81mln
http://www.vgcha(...)auto-iv/

A) Wersja PC wyszła prawie rok po premierze na konsole, więc to raczej nic dziwnego, niektórzy desperaci nawet specjalnie dla GTA IV kupowali PS3 czy też X360.
B) Optymalizacja wersji PC leżała i kwiczała i tak też jest do dziś
C) Biorąc pod uwagę, że przy wersji na PC i tak się nie narobili, bo to zwykły port z konsol robiony tanim kosztem.. nawet na tej wersji zarobili i to całkiem przyzwoicie.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
Roman95 (Poziom: 12) dodano: 11.05.2014, 09:07
Choćby te GTA Online na E3 mogliby dać na czerwiec, to wakacje by były z wielką niespodzianką :D
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[109.241.***.***]
gtafan (Poziom: ) dodano: 10.05.2014, 13:00
Kolejny bezsensowny news nie poparty żadnymi potwierdzonymi informacjami. Gta V NIE WYJDZIE NA PC I NEXT GENY, pogódzcie się z tym, to jest ta sama sytuacja jak z Red Dead Redemption, nie pojawil i nigdy juz nie pojawi się na pc!
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
OkropnyCebulak do gtafan (Poziom: 29) dodano: 10.05.2014, 13:53 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 10.05.2014, 13:54
Typowe dla R* - trzymanie w niepewności. GTA IV też najpierw wydali na konsole, potem jednak i komputerowcy mogli grać.
Nie zmienia to jednak faktu, że jest to takie jakby rozczarowanie - GTA Online rozpieszczane, zapowiedź GTA V na PS4 (w co wątpię, wszak wydaje mi się, że to kolejna plotka puszczona w eter), a co na temat wersji komputerowej? Głucho jak w... no cóż, tą część ciała to każdy posiada.
Tak więc, nie ma co od razu pisać że nie wyjdzie. Trza czekać na więcej informacji.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
LuKi965 do gtafan (Poziom: 29) dodano: 10.05.2014, 16:43
Nie, nie jest taka sama.
Primo: Pierwszego Red Dead również nie było na PC, bo to po prostu seria na konsole.
Secundo: Rockstar od samego początku ogłoszenie RDR informował, że gra jest tylko dla PS3/X360 co było oczywiste, skoro Red Dead Revolver również był jedynie dla konsol.
Tertio: O GTA V PC nie wydano do tej pory żadnego oświadczenia, co oznacza, że prawdopodobnie jednak powstaje.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
Roman95 do LuKi965 (Poziom: 12) dodano: 11.05.2014, 09:15
Możliwe, że już powstało, bo teraz dużą konkurencją jest Watch_Dogs z tego co piszą na forach i finansowo by się nie opylało im sprzedawać GTA 5 na nextgeny i PC przed wydawaniem Watch_Dogsa. Więc może być w tym trochę prawdy w tym newsie. Według mnie patrzą jak będzie się sprzedawać Watch_Dogs i jak będą słabe wyniki to może wrzucą na pułki PC wersję. Wszystko rozchodzi się o hajs, niestety R* jest PAZERNY.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.74.***.***]
velta do Roman95 (Poziom: ) dodano: 11.05.2014, 09:34
Wystarczy, że wydadzą GTA V na PC/NG przed WATCH_DOGS. Raczej bardziej rzucą się na GTA, niż na produkcję Ubisoftu.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
MAREKWOLNY1993 (Poziom: 24) dodano: 11.05.2014, 23:10
GTA jest najlepsze na PC .
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu (Poziom: 41) dodano: 08.05.2014, 16:54
Jeśli to prawda to ja już szykuje hajs na PS4 :P
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Diego Mendez do Zembu (Poziom: 19) dodano: 11.05.2014, 13:02
ja też stary ja też pozdro- Diego Mendez
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Matiman7 do Diego Mendez (Poziom: 31) dodano: 12.05.2014, 17:04
Jeśli to jednak będzie prawda to też zakupię nową konsolkę :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
TrzyPS (Poziom: 19) dodano: 13.05.2014, 15:25
PC'towcy ostatni raz jak pisałem że niech GTA V nie wychodzi na PC zostałem zminusowany. Swojego zdania i tak nie zmienię ,ale jak by wyszło na ps4 to bym się bardzo cieszył ale jeszcze bardziej jakby wydali na xboxa one bo szczerze wolę xboxa od Playstation to by był kolejny powód żeby kupować nextgeny ale ja i tak wiem kiedy zakupie mojego nextgena będzie to jesienią tego roku :D
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin (Poziom: 60) dodano: 09.05.2014, 19:09
Rockstar na samym początku ozjamiał, że GTA V nie zawita na konsole nowej generacji. W sumie mogli zmienić zdanie, ale mniejsza o to. W przypadku GTA V na nextgeny wypowiedzieli się od razu. Natomiast jeśli chodzi o PC to dalej milczą. Minęło tyle czasu, a nawet nie powiedzieli, że wersji na PC nie będzie. Jedynie tylko milczą, albo wykręcają się od odpowiedzi. To jest zastanawiające.
Na obecną chwilę nie ma co w to wierzyć.
Co prawda Sony ma bliską współpracę z Rockstar, ale może to być tylko zabieg czysto marketingowy. Nie widzę za bardzo w tym sensu, dlatego wersja na PS4 może być prawdopodobna, gdyż da im zysk i znacznie większy niż wersja na PC. Poza tym na PS4 nie mają takich ograniczeń sprzętowych jak było to w przypadku konsol poprzedniej generacji, dlatego polepszone GTA V przyciągnęłoby duże grono graczy.
Kolejnym powodem, dla którego nie ma sensu brać tego na serio jest to, że to Sony się wypowiada, a Rockstar milczy.
NVidia też kiedyś oznajmiła, że GTA V będzie na PC a skończyło się jak zwykle.
Również czekam na wersję na pc, choć już nie tak bardzo jak wcześniej, ale i tak gdyby była dobra optymalizacja (o niebo lepsza niż ta w GTA IV, o ile tylko w tym przypadku można nazwać to optymalizacją) i wymagania, którym sprostać mogłyby jedynie komputery NASA to na pewno bym kupił, nawet jak od czasu premiery minęło już sporo czasu.
Jeżeli wersja na PC ma szansę zaistnieć i cały czas nad nią pracują, aby była jak najlepiej dopracowana to mogę im wybaczyć ten długi czas wyczekiwania. Przynajmniej oznaczałoby to, że nie chcieli wydać produktu, który jedynie zniechęciłby graczy do grania.
Patrząc na to realnie, tak zostało sprzedane GTA IV:
X360 - 10,68mln
http://www.vgcha(...)auto-iv/
PS3 - 10,09mln
http://www.vgcha(...)auto-iv/
PC - 0,81mln
http://www.vgcha(...)auto-iv/
Nie ździwie się jeżeli GTA V nie pojawi się na PC, bo przy takim zestawieniu jest więcej roboty niż zysku.
Oczywiście GTA V może się lepiej sprzedać, ale i tak nie przebije chociaż jednej konsoli.
Minus jest taki, że R* nie zadbał o pecetowców, ale to przecież nie ich wina.
Wnioskując po tej petycji
http://www.chang(...)-v-on-pc
na której obecnie jest 716tyś. podpisanych osób to i tak wliczając to osoby, którzy nie są podpisani za tą petycją a kupią GTA V to może być łącznie ok. milion osób. Jeżeli V okaże się pecetowym hitem to wartość ta wtedy podskoczy, ale i tak wątpię, żeby było jeszcze raz tyle osób.
Recz jasna jakiś zysk to na pewno jest, ale Rockstar obecnie stawia na jak największe korzyści niż takie, które zadowolą ich jedynie tylko w małym stopniu.
Póki co jedynie trzeba tylko czekać, bo przyśpieszyć się tego i tak nie da.
W przypadku tego co się z tym dzieje uwierzyć będzie można w to dopiero, gdy pokażą jakiekolwiek dowody, że to istnieje, niż tylko samo gadanie, które jest tylko laniem wody.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Bartex2 do RAFkin (Poziom: 28) dodano: 14.05.2014, 16:12
Dlaczego nas dołujesz? ;_;
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin do Bartex2 (Poziom: 60) dodano: 14.05.2014, 20:22
Nie dołuję, a inforuję :) Też czekam na wersję pc i też jestem jednym z tych ''poszkodowanych''.
Nie oznacza to jednak wcale tego, że tej wersji na pc w ogóle nie będzie, ale też nie ma co się łudzić niewiadomo jak bardzo.
Jak wspomniałem już wcześniej, Rockstar nie wyjaśnił jeszcze co z wersją pc, więc uważam to za bardzo optymistyczny argument. Nie mówią przecież nic z powodu obaw przed pecetowcami, ale też nie wydaje mi się, że mają gdzieś pecetowców. Póki co jedynie można wysnuwać wnioski, które może nawet i nie okaże się prawdziwe.
Zobaczymy jak to się wszystko potoczy.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.79.***.***]
JJason88 (Poziom: ) dodano: 09.05.2014, 03:05
Zostanę pewnie zlinczowany.... Cieszę się, że GTA V nie wyszła na PC. Rockstar zarabia, sprzedaż konsol też się zwiększyła, a usiąść na kanapie, przed dużym TV z bezprzewodowym padem jest MEGA. Kiedyś grywałem na PC ale moim zdaniem konsole są dużo lepsze do "giercowania". Prostota i wygoda. Posiadam konsolę PS3. Ogólnie konsola miała premierę w 2007 roku, a nie omieszkam wspomnieć o X360, który miał premierę w 2005r. GTA V wyszła w grudniu 2013, a Ja po prostu wsadziłem płytkę i gram... bez żadnych spadków płynności, napawam się piękną grafiką i rozmachem produkcji. Oczywiście siedząc wygodnie z nogami opartymi na pufie, mając wygodny kontroler bez kabli. Konsola przydaje się gdy wpadną znajomi. Fifa Street, UFC3, Tekken czy Dirt 3 rozgrywany na splitscreenie albo nawet strzelanka. Możliwość zagrania z osobą znajdującą się w tym samym pomieszczeniu jest również MEGA. W Fifę graliśmy nawet w czworo naraz!! Można też oczywiście pograć w kilka osób na PC albo na obu platformach, za pośrednictwem internetu.... Ja wolę zdecydowanie gdy grono znajomych znajduje się obok na kanapie, niż z drugiej strony słuchawek.......
+ +6 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
RapManJak do JJason88 (Poziom: 13) dodano: 09.05.2014, 13:49 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 09.05.2014, 13:50
Nie do końca się z tobą zgadzam ale sam doceniam pady. Od kiedy mam pada do PC to przechodzę nawet strzelanki bo mi wygodniej i lepiej ale nie zmienia to faktu że konsole z czasem tracą na wartości bo ich nie zupgrade'ujesz. To one wskazują twórcom gier limity. Na pierwszy rzut oka widać że gdyby nie next geny to by twórcy nie zaczęli się bawić fizyką i grafiką. Jedyne czego brakuje w konsolach to MODUŁÓW do wymian żeby nie było jak w PC - coś na wzór tego co Razer ostatnio zaprojektował a nawet mniej złożone oraz crossgamingu by na PC, PS, i XBOX'ach nie brakowało graczy w multiplayerze i by było więcej fanu bo nawet na padzie da się bez problemu pokonać mysz i klawiaturę jakby jej do konsol nie upchnąć dostępną tylko w niektórych grach przez co i strategie miałyby sens.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[46.148.***.***]
wiktoro198 do JJason88 (Poziom: ) dodano: 10.05.2014, 14:46
Nadal nie rozumiem czemu się cieszysz że nie wyszło na PC, może są ludzie którym wygodniej gra się na klawiaturze, i fajnie by było gdyby w tą grę zagrało więcej osób. Czemu źle życzysz pecetowcom?, bo wolą coś innego od ciebie?, daj spokój.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
OkropnyCebulak do JJason88 (Poziom: 29) dodano: 11.05.2014, 12:56
Pytanie tylko, czy każdego stać na konsolę i duże TV - to jedno.
Drugie - konsoli nie ulepszysz, ale komputer już tak.
Mam wrażenie, że jesteś przeciwny graczom komputerowym. Praktycznie wszystkie GTA wyszły na PC, nie licząc Advance, LCS, VCS i CW.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[81.219.***.***]
brookss do OkropnyCebulak (Poziom: ) dodano: 14.05.2014, 12:27
Jak Cie stac kolego na kompa ktory pociagnie GTA V to na konsole tym bardziej. Uzywana PS3 na necie jest juz za 600zl w zestawie. Pozdrawiam
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[81.219.***.***]
brookss do OkropnyCebulak (Poziom: ) dodano: 14.05.2014, 12:33

OkropnyCebulak napisał:

Drugie - konsoli nie ulepszysz, ale komputer już tak..

A w jakim celu masz ulepszac konsole jak wsadzasz plyte i nie martwisz sie o nic?
Ja mam PC bo od zawsze umnie jest PC. Mialem kilka konsol ale jakos wygodniej mi na PC, moze z tego powodu ze sie "wychowalem" na PC. ALE zebym mial takie detale na kompie jak na konsoli to musialem kupic kompa za prawie 4k. A za 4K to ja bym mial PS3 i w ch*j gier. Konsola mnie zniecheca przez brak normalnego uzywania internetu (czyt. normalnego czyli przez moje przyzwyczajenie) i przyzwyczajenie do myszki ;p Pozdrawiam
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
OkropnyCebulak do brookss (Poziom: 29) dodano: 14.05.2014, 22:03

brookss napisał:

Jak Cie stac kolego na kompa ktory pociagnie GTA V to na konsole tym bardziej. Uzywana PS3 na necie jest juz za 600zl w zestawie. Pozdrawiam

Nowy komputer już mam od prawie 2 lat. PS3 natomiast mam od 2009, i też mam na nim GTA V.
Aha, co do "stać, nie stać" - konsoli i peceta sam nie kupiłem ;-].

A co do drugiego komentarza odnośnie grania na konsoli - nikogo nie obraziłem, to tylko moja opinia niemająca na celu nikogo obrazić. Konsola też spoko, tyle że mnie jakoś do niej nie ciągnie ;-].
Po prostu przyzwyczaiłem się do komputera. Praktycznie od dzieciaka tylko i wyłącznie komputer, z konsoli to miałem tylko PSX-a i PS3 - mowa oczywiście o swoich konsolach.
Też pozdrawiam ;-].
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Matiman7 (Poziom: 31) dodano: 08.05.2014, 17:01
Ciekawa informacja, chociaż pewnie znowu okaże się nieprawdziwa.
+ +5 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
Dominik Lotycz do Matiman7 (Poziom: 15) dodano: 17.05.2014, 18:55
Może nie
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Sznycel (Poziom: 33) dodano: 17.05.2014, 19:30
Myśle, że Rockstar nie ukrywałby, jeżeli byłby rzeczywiście gotowy wydać piątkę na konsole nowej generacji i na PC-ty. Oczywiście, nie mówie że tak nie zrobią, ale już jest dość dużo newsów w necie nt. R* /planującego/ wydać to i tamto na taką konsolę i na tamtą. Cierpliwość popłaca, przynajmniej tak mi się wydaję ;) E3 już niebawem, ale już i tak wiadomo, że R* podtrzymując swoją tradycję nie wystąpi na tych targach więc...Pozostaje czekać na informacje z jedynego zaufanego źródła, czyli samego R*. :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Diego Mendez (Poziom: 19) dodano: 04.06.2014, 15:18
powiem lakonicznie, ze wole jakby najpierw wyszlo na ps4 nie na pc bo nigdy nie przepadalem za gta na pc bo zle mi sie gra ale to zalezy od przyzwyczajenia pozdrawiam
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Kettger (Poziom: 32) dodano: 05.06.2014, 19:39
Zapowiedzi nadal brak...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin (Poziom: 60) dodano: 08.06.2014, 17:42
Jest pewien przeciek od informatora z GameSpotu odnośnie pojawienia się GTA V na next-geny i PC na E3. Prawdopodobieństwo na to jest, ale czy to się na pewno potwierdzi okaże się już niebawem podczas E3.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
KangurK9PL (Poziom: 25) dodano: 10.06.2014, 05:12
Zgadza się Gtav Na Ps4 Potwierdzone ale co z PC i Xbox'em One
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]