reklama

Najnowsze informacje

2835VGTA V PC przed końcem roku!? Nowe konsole będą musiały poczekać News | PC PS4 XOne | 22.05.2014 09:00 przez MoonWalk
Encyklopedia: Grand Theft Auto V | Tagi: GTA 5 PC GTA V

GTA V PC przed końcem roku!? Nowe konsole będą musiały poczekać

Temat nowych platform, na które miałoby trafić GTA V, wciąż wzbudza niemałe emocje. Najważniejsze dla fanów serii jest w tym wszystkim, kiedy faktycznie to nastąpi? Rockstar wciąż nie pozwala sobie nawet na najdrobniejsze wzmianki na ten temat, pozostawiając pole do dalszych spekulacji. Przestrzeń tą postanowił wykorzystać analityk Michael Pachter, stwierdzając z całkowitą pewnością, że GTA V PC zadebiutuje jeszcze w tym roku, przed premierą gry na konsolach nowej generacji...

W niedawnym wywiadzie dla serwisu GamingBolt, dyrektor zarządzający badaniami rynku mediów oraz rozrywki komputerowej firmy Wedbush Securities - Michael Pachter - wypowiedział się w sprawie ostatnich poczynań Rockstara. Chodzi tu oczywiście o coraz to dłużej odwlekającą się premierą największego tytułu producenta, czyli GTA V, na kolejnych platformach.

Według Pachtera, "Piątka" zadebiutuje na komputerach stacjonarnych jeszcze przed końcem tego roku. W swojej wypowiedzi analityk dał do zrozumienia, że jest o tym całkowicie przekonany. Inaczej jednak sprawa ma się z najnowszymi platformami, na które miałoby trafić GTA V, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Otóż przerobienie kodu gry pod te konsole wymaga stworzenia nowych jego portów, co może nie być łatwe w przypadku, gdy gra ściśle osadzona była na innej platformie, mocno różniącej się od najnowszej generacji konsol. Wynika z tego, że mimo wcześniejszych sygnałów o równoczesnej premierze na Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, tak naprawdę GTA V może pojawić się dużo wcześniej na "pecetach" niż nowych konsolach. 

Pachter zauważył również, że właściwie w obliczu tak wielkiego popytu na "Piątkę", jakim cieszyła się ona w momencie premiery, zapewne każdy kto chciał grę, już ją po prostu zakupił. W tym także posiadacze PlayStation 4 oraz Xbox One, którzy nabyli produkcję Rockstara na starsze generacje swoich konsol i zapewne nie skuszą się już na ponowny zakup. 

Jeśli analizy Patchera są właściwe, to producenci GTA mają sporo pracy i wyzwań przed sobą. Czy prognozy co do premiery "piątki" na komputery PC przed końcem roku sprawdzą się? Rockstar jak milczał, tak milczy dalej, ale miejmy nadzieję, że nie potrwa to już długo...

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (15) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 18
MoonWalk (Poziom: 18) dodano: 22.05.2014, 11:20
W sumie się z Tobą zgodzę - ja też dalej nie mam gry, ale nie mam żadnej konsoli i czekam na wersję PC ;) CHociaż z drugiej strony na pewno istnieje spora grupa osób, która oczekując na wersję na nową generacje konsol, po prostu postanowiła kupić te gry na poprzednią generację i zapewne te osoby nie sięgną już drugi raz po ten tytuł, a można je pewnie liczyć nawet w setkach tysięcy.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.174.***.***]
TraX (Poziom: ) dodano: 22.05.2014, 09:06
"zapewne każdy kto chciał grę, już ją po prostu zakupił" Nie zgadzam się z tym, ja nie mam konsoli i jeszcze ani razu nie zagrałem w tę grę.. Nawet jak już ludzie ograli gta na konsoli, to jest to bardzo prawdopodobne, że kupią i na pc, np z powodu lepszej jakości, czy chociażby możliwości modowania tej gry..
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[82.139.***.***]
ahmedo do TraX (Poziom: ) dodano: 22.05.2014, 12:22
Modować można na konsolach ;) Sam ostatnio grałem z kolesiem który miał mody. A co do newsa. Wybaczcie ale jak widze nazwisko tego "analityka" to biegunka mnie łapie. Nie ufam temu kolesiowi. V na bank wyjdzie na pc kiedyś jednak ci analitycy to tak jak wróżki. Popatrzą popatrzą coś pier. i może się sprawdzi a może nie. Tylko osoby związane z produkcją cokolwiek wiedzą na temat danej gry

Wracając do modów. Prawde mówiąc gdy nie miałem konsoli i grałem w gta 4 na PC jakoś nie bawiłem się modami. Wgrałem kilka aut i tyle. Nie wiem dlaczego ludzie tak przeżywają każdego nowego moda. Serwery tematyczne jak SAMP to coś fajnego :D ale mody w tej grze to nic specjalnego (nie wszystkie oczywiście ;) )
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin (Poziom: 60) dodano: 22.05.2014, 13:32
Nic odkrywczego to nie jest. Taka prognoza jest możliwa i nie potrzeba do tego słów analityka.
Niech tylko okaże się prawdziwa, a nie tylko same spekulacje, bo takich jest już wystarczająco dużo.
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Bartex2 (Poziom: 28) dodano: 22.05.2014, 17:20
Po takich przeżyciach jeżeli kiedyś będę producentem gier (niemożliwe) będę dawał tyle info, że fani się zniechęcą. PS zauważyliście, że najwięcej anonimów pisze w newsach o GTA V na PC? To zapewne przez wpisanie w Google: "GTA V PC". Już tak nie robię ;_; Odechciało mi się.
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
ziemiak11 (Poziom: 16) dodano: 22.05.2014, 22:33
Co za bzdury. Problemy z kodem na konsole nowej generacji? Przecież new geny to tak naprawdę potężne PC są. W tej generacji zrezygnowali z unikalnych architektur stosowanych w poprzednich, które miały swoje plusy, ale nastarczały problemów przy tworzeniu gier i użyli zwykłej architektury znanej z pc. Xbox to chyba nawet na 8 chodzi...
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
OkropnyCebulak (Poziom: 29) dodano: 22.05.2014, 18:31
I teraz pytanie, czy to kolejna spekulacja, czy prawdziwy trop.
Szczerze, to myślę że znów spekulacja, chociaż kto wie - może w końcu GTA V wyjdzie na kompa. Ile można czekać...
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.74.***.***]
Velta do OkropnyCebulak (Poziom: ) dodano: 22.05.2014, 19:39
Jeżeli chcą dobić 50kk sprzedanych kopii gier, to na pewno muszą wydać na kolejne platformy już niedługo.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
TrzyPS do Velta (Poziom: 19) dodano: 29.05.2014, 18:18
Moim zdaniem powinni wydać GTA V na PC kiedy popyt na GTA spadnie bo załóżmy,że jest data premiery GTA V ludzie kupują a już za chwilę pojawia się to na torrentach i co sobie pomyśli taki gracz na konsoli.
Krótko ujmując chciałem sobie zobaczyć minecrafta (niestety mam za słabego kompa :( ale nie oto mi chodzi)był płatny na żadnej stronie nie był darmowy więc jakby zrobili tak z GTA no to wpożo :) a i jeszcze przy okazji nie interesuje mnie minecraft co nie którzy sądzą po moim wieku chciałem tylko zobaczyć i oświadczam,że zostaje przy konsolach a szczególnie przy GTA V :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Diego Mendez (Poziom: 19) dodano: 01.06.2014, 16:31
serio juz dwukrotnie bym wolal gdyby zrobili gta v na neztgeny bo wtedy bylbym pewny czy kupowac czy nie a teraz mam ps3 i sie zastanawiam nad zakupem ps4 dlatego ze predzej czy pozniej ps3 wypadnie z rynku tak jak to bylo z ps2 ale tez duzo osob uwaza ze z ps3 bedzie to bardziej opoznione iz ps2 w porownaniu z ps3 to jak 2 auta innej marki napzyklad. no ale tez czym tak wielce ps4 rozni sie od ps3 lecz mimo wszystko nextgena bedzie trzeba predzej czy poznbiej kupic :) pozdrawiam- Diego Mendez
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Sephrio (Poziom: 16) dodano: 01.06.2014, 17:05
Ciekawe jakie będzie miało wymagania GTA 5 na piecu.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Kettger (Poziom: 32) dodano: 05.06.2014, 18:28
Gra podobno ma mieć czasowy exclusive na XOne. Trzeba czekać do poniedziałku na oficjalne informacje. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
Maciek5 (Poziom: 12) dodano: 11.06.2014, 17:59
Boję się już wymagań NA PC :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
adacho do Maciek5 (Poziom: 22) dodano: 18.06.2014, 22:29
Każdy się boi ;)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
adrianhonda1 do adacho (Poziom: 27) dodano: 18.06.2014, 22:59
Wg. moich przeliczeń, kalkulacji i innych [***]ereli, wymagania będą wyższe niż w przypadku czwórki, czyli procek 3 GHz, 3500 MB RAM (3,4 GB RAM), 30 GB HDD. To są moje spekulacje. Nie wiem czy trafię.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]