reklama

Najnowsze informacje

2864VGTA IV sprzed 6 lat nadal broni się przed "nextgenowym" Watch_Dogs News | PC PS4 PS3 X360 XOne | 27.05.2014 18:04 przez Boduczek
Encyklopedia: Grand Theft Auto IV | Tagi: gta iv Watch_Dogs

GTA IV sprzed 6 lat nadal broni się przed "nextgenowym" Watch_Dogs

Są wśród Was jeszcze osoby grające w GTA IV? Trzeba przyznać, że ma ona już 6 lat i hitem graficznym, siłą rzeczy, nie jest. Nie mniej jednak, nasi koledzy zza wschodniej granicy postanowili sprawdzić jak wygląda "stare" GTA IV na tle super nowoczesnego nextgenowego Watch_Dogs. Produkcja Ubisoftu powinna kopać tyłek grze Rockstara na każdym kroku, tak podpowiadałaby logika. Jak jest w rzeczywistości?

 

 

Cóż... Rzeczywistość pokazuje, że wiek nie zawsze ma znaczenie. Jak możecie zauważyć na poniższym materiale GTA IV wygląda o wiele lepiej od nowej produkcji Ubisoftu. Można powiedzieć oczywiście, że Rockstar ma doswiadczenie i sandboxy tworzy od blisko 20 lat, podczas gdy dla Ubisoftu to nowość, jednak nie da się zaprzeczyć, że podczas tworzenia tego tytułu coś zwyczajnie nie wyszło.

 

 

 Rockstar powinien wykorzystać okazję i zapowiedzieć w najbliższych dniach pecetowe wersje GTA V, które pokazałyby jak wyglądać powinny prawdziwie nextgenowe produkcje.

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (21) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 51
Kubixxx (Poziom: 51) dodano: 27.05.2014, 20:12
Jedyny sandbox spoza tytułów Rockstara, który mnie naprawdę urzekł był "The Sabouteur" (może również poprzez tematykę - klimaty II Wojny itd.). Chociaż sama rozgrywka, elementy takie jak wspinanie się to Altair z AC (tyle że w Paryżu :D)
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
marta115 (Poziom: 31) dodano: 27.05.2014, 21:42
Są takie osoby, które odwiedzą jeszcze od czasu do czasu miasto dewastowane przez Bellic'a ;) A co do porównania - to rzeczywiście mimo sześcioletniej różnicy, GTA IV wcale nie wygląda na grę swojego wieku. Panowie z Rockstar'a, być może są bardziej zorientowani na to, by ich gra wyglądała na zbliżoną do realiów. Ubisoft już od pewnego czasu skupia się (takie jest moje odczucie) na bardziej marketingowym podejściu do sprawy i szybkim wzbogaceniu.
+ +8 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin (Poziom: 60) dodano: 27.05.2014, 21:51
http://www.youtube.com/watch?v=VcCqfuam-tc jeszcze inne porównanie

Na tych porównaniach w Watch Dogs grafika nie jest ustawiona na maksa, ale na maksymalnych też nie wygląda jak next-genowy tytuł i tak jak było to pokazywane podczas pierwszej prezentacji. Zresztą tutaj pokazywana jest fizyka, a ta która jest w WD na tle np. GTA IV wygląda tak, że w ogóle nie wygląda.
http://www.youtu(...)QFA8E-uE chociażby ten skok samochodem czy unoszenie się łódki nad wodą

http://www.youtu(...)QFA8E-uE na takich ustawieniach next-genowy tytuł powinien wyglądać inaczej

Sama grywalność też za najlepsza nie jest (którą uważam za ważniejszy aspekt niż grafikę) choć daje radę, ciekawe na jak długo, bo głośne mówienie o możliwościach hakowania też okazały się nie być takie jakie miały być.
To, jak WD wypadło przy 6-letniej grze nie wróży niczego dobrego, więc poważnym konkurentem dla GTA V bym tego nie nazwał, a szkoda, bo spodziewałem się, że jednak będzie lepiej.
Jeżeli jeszcze GTA V również wydadzą na PC i next-geny, a co za tym idzie - brak takich ograniczeń jak przy obecnych konsolach oraz większe grono graczy, to wówczas to też nie będzie niczym dobrym dla Watch Dogs.
W każdym bądź razie najlepiej samemu zagrać i przekonać się jak WD wygląda.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Sznycel (Poziom: 33) dodano: 27.05.2014, 22:55
I to jest właśnie powód, dla którego R* będzie dla mnie zawsze górował nad firmami pokroju Ubisoft, nie ważne jakie jeszcze gry by wydali. A dlaczego? A właśnie z prostej przyczyny - Watch Dogs i cała otoczka stworzona wokół gry przez Ubisoft przez ostatnie miesiące.


Był wielki hype, wielkie obietnice Ubi dla graczy, że grafika będzie powalająca i że każdy nabywca WD będzie zbierał szczękę z podłogi. Już pare dni przed premierą niektórzy mogli grać w Watch Dogs, i co w zamian dostali? Nie chcę się brzydko wyrażać, ale pozytywnie nie da się ocenić zachowania Ubi. No [***] [***] palec (brzydkie wyrażenie) nie mogę znaleźć ani jednego porządnego argumentu, którym mógłbym obronić Ubisoft.

Grafika jak grafika. Typowa jak na dzisiejsze czasy, choć czasem niestety są kwiatki i błędy w grafice też się pojawiają. Ponoć chodzą plotki, że WD na PS4/XOne wygląda o niebo lepiej niż na pecetach. Czy to prawda jest? Nie wiem, i narazie neutralnie do tego podchodzę, do momentu aż będzie to na 100% potwierdzona informacja.

Miałem okazję zagrać przez chwilę w WD na komputerze. Nie były to chyba najwyższe detale, ale większość pierdół była ustawiona na maksymalny poziom. Sterowanie jest siermiężne, gdy przejedziemy przechodnia, to odlatuje on tak daleko, jakby nie trafił go 2 tonowy pojazd, a wystrzeliła go rakieta w orbitę okołoziemską.

Strzelanie też mi nie podchodzi. Chociaż wiadomo, gra nie jest nastawiona na strzelanie pokroju Max Payne czy GTA, ale skuteczny zasięg broni jak dla mnie jest za mały.

Hakowanie jest jak najbardziej na plus, tak samo jak profiler wykonany przez Ubi. Nie ma tak, że spotykamy klony albo osoby o tym samym imieniu i nazwisku. Tutaj mój pokłon w stronę firmy. Ale jak dla mnie, to jest to za mało. Już pierwsze tego typu zabiegi stosowane były w grach kilka lat temu, chociaż nie tak jak w WD (bo wtedy było raczej podobnie jak w GTA IV - twarze/skiny się powtarzały, lecz ubrania były zazwyczaj inne).

Nie chcę tu porównywać WD z GTA IV, choć poziomem są one równe, jeżeli weźmiemy pod uwagę takie rzeczy jak grafika, czy nawet fizyka paru elementów. Ale różnica w wydaniu obu gier to prawie 7 lat. Aż 7 lat, biorąc pod uwagę to, że Ubi obnosiło się ze swoją produkcją już od ponad 2 lat, a ponadto przesunęli premierę gry o parę miesięcy.

Żeby skończyć, napiszę tylko o co mi chodziło z R* i Ubisoft. R* nigdy nie robi takiego szumu wokół swoich gier, ani nie puszcza na targach prerenderowanych fragmentów gry tylko po to, żeby zachęcić potencjalnych kupców, i żeby później w zamian dać im coś nieco...innego.

Hype hypem, według mnie nieuzasadniony, choć nie mówię, że w WD będzie grało liczne grono osób to mi ta gra niestety nie przypadła do gustu, chociaż jeszcze pomyślę nad kupnem tej gry na konsolę (PS3) bo jestem ciekaw jak się prezentuje gra na starszych konsolach. Za parę miesięcy (o ile się uda ;)) może i na PS4.


Pozdrawiam.
+ +7 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
LukiGK1 (Poziom: 32) dodano: 28.05.2014, 00:21
LoooL ta woda tryskająca z hydrantu przez samochód mnie rozbawila. Myslalem ze Ubi zadba o takie detale a tutaj taki fail. Ten filmik to dobre porównanie tych gier. Na dodatek porównywana do Watch dogs jest czwarta czesc GTA a dobrze wiemy ze najnowsza czesc rockstara jest jeszcze lepsza. Graficznie z gta V WD chyba nie ma szans ale dopóki nie zobacze obu tych gier na dobrym blaszaku to nie bede ocenial. W WD jeszcze nie gralem ale pod koniec roku szkolnego bede kupywal ta gre wiec pozniej bede mogl sie wypowiadac na temat tej gry.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Sznycel do LukiGK1 (Poziom: 33) dodano: 28.05.2014, 07:54
Polecam poczytać opinie graczy na steamcommunity. Tak na marginesie to oczywiście wydawcy powinni też martwić się o opinie graczy a nie tylko oficjalne recenzje typu metacritic, ign, itd..Ale mniejsza. Gra na procesorach AMD ponoć działa o wiele gorzej niż na Intela, podobnie jest z kartami graficznymi. Nie wiem czy to wina portu na PC czy wynik współpracy Ubi z NVidia.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.222.***.***]
Komar (Poziom: ) dodano: 29.05.2014, 10:33
Miałem zakupić WD lecz postanowiłem się wstrzymać do pierwszych recenzji i komentarzy. Z obejrzanych materiałów już wiem, że zrobiłem dobrze.
W oczekiwaniu na premierę V-tki na PC, w wirtualnym Liberty City nadal spędzam sporo wolnego czasu.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[62.87.***.***]
Kamior (Poziom: ) dodano: 01.06.2014, 12:42
Juz gta3 mialo lepszy system zniszczen... wedlug mnie nie poswiecili na to wiecej niz 3 dni
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Diego Mendez (Poziom: 19) dodano: 01.06.2014, 17:07
wd to jak narazie jest nic z gta v i srac na to czy jest rowne 4-oce jak i tak to bylo 6lat temu poco patrzec w przeszlosc priorytet to przyszlosc - pozdrawiam Anibal Balvanera
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Kettger (Poziom: 32) dodano: 04.06.2014, 13:33
Ubisoft zawsze miał sporo ciekawych marek, ale czy najlepsze? Raczej nie. ;)
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Diego Mendez do Kettger (Poziom: 19) dodano: 05.06.2014, 16:00
mas zplusa i absolutna racje :))
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Kettger do Diego Mendez (Poziom: 32) dodano: 05.06.2014, 17:05
Ogórek do kompletu. :P
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Bartex2 (Poziom: 28) dodano: 01.06.2014, 22:45
Watch Dogs tylko na trailerach i screen'ach wyglądało fajnie.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 do Bartex2 (Poziom: 45) dodano: 07.06.2014, 14:03
No właśnie,gdyby trailery były brzydsze gra przyjęła by się lepiej.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin (Poziom: 60) dodano: 28.05.2014, 21:04
Porównanie WD (next-gen) z GTA V (current-gen)
https://www.youtu(...)stwQccOU
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 do RAFkin (Poziom: 45) dodano: 07.06.2014, 14:08
Wystarczy obejrzeć porównanie z GTA IV,to już wiele mówi.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Kettger do Mofiros2000 (Poziom: 32) dodano: 08.06.2014, 19:07
GTA to GTA, nie ma szans, żeby coś od Ubisoftu przebiło tę grę.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
pietro5000 (Poziom: 15) dodano: 08.06.2014, 19:21
Jedyna gra która nie była GTA i spodobała mi się na tyle, że przeszedłem ją drugi raz albo grałem na luzie przemierzając miasto, była Mafia: The City of Lost Heaven. Przeszedłem tą grę dokładnie 11 razy a teraz gram w nią raz 12. Historia Tommiego Angelo nigdy mi się nie znudzi :) 2K Czech odwaliło kawał dobrej roboty. Jak tu nie lubić historii Tommiego?
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Migulo do pietro5000 (Poziom: 30) dodano: 09.06.2014, 20:16
Zgadzam się :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Sznycel do pietro5000 (Poziom: 33) dodano: 09.06.2014, 23:13
To prawda. Wszystkie sandboxowe gry, w które grałem odstawiałem na półkę po przejściu fabuły, olewając nawet smaczki, misje poboczne, czy troefa/osiągnięcia. Jedyną grą (jak narazie) do której często wracam jest również pierwsza Mafia. Nie dość, że setki razy przechodziłem na "czystej" wersji gry to wiele razy przechodziłem na modyfikacjach (nowsze czasy, auta itd.). Na modach grałem jak byłem mniejszy/młodszy ale teraz wiem, że w tą grę należy grać bez modów, bo z nimi to grzech :).

Mam zamiar zagrać w Mafię II na PS3. Postaram się też zdobyć platynę. Jakieś wrażenia? Domyślam się, że nie jest już aż tak ikoniczna jak jej przodek?
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
pietro5000 do Sznycel (Poziom: 15) dodano: 23.07.2014, 20:53
Nope, brak swobodnego przemierzania miasta, "prototypów" i wyścigówek czyni tę grę uboższą i to o 200% od poprzedniczki.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]