reklama

Najnowsze informacje

1415VGrand Theft Auto... w pigułce - cz. 7 News | | 11.04.2015 15:34 przez Kubixxx
Encyklopedia: Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City | Tagi: Chinatown Wars EFLC gta iv GTA w pigułce

Grand Theft Auto... w pigułce - cz. 7

Ekipa arhn.eu opublikowała właśnie nowy odcinek z serii "GTA w pigułce". Siódma część skupia się na pełnoprawnych dodatkach do GTA IV. Dodatkowo kilka zdań poświęcono na opis GTA Chinatown Wars i pozostałych mobilnych wydań.

Dodatko do GTA IV pomogły ożywić ponure Liberty City i przedstawić historię dwóch oddzielnych światów, które na kilku gruntach mogły się spotkać. Jedni preferują klubowe życie i losy Pana Lopeza z The Ballad of Gay Tony. Inni zaś przemierzali drogi w motocyklowym szyku wraz z ekipą Lost MC. 

Po wydaniu Episodes From Liberty City nastał czas oczekiwania na kolejną część - GTA V. Jednak przez cały czas ekipa nie próżnowała i rozpoczęła podbój mobilnych urządzeń. W pierwszej kolejności otrzymaliśmy Chinatown Wars, które przypomniało nam stare czasy ery 2D. Następnie dzisiąste urodziny były idealną okazją do wydania GTA III oraz Vice City na systemy iOS, Android itp. Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy nawet fenomenalne San Andreas. Tutaj jednak autorzy nie poruszyli tematu mobilnych remasterów i skupili się w pełni na często niedocenianej części, która patrzy na Liberty City z góry :) 

 

 

Podobnie jak przy każdym nowym odcinku, zapraszamy Was do dyskusji na temat dodatków do IV jak i wyrażenia opinii na temat wersji mobilnych. Czerpiecie radość z ponownego zwiedzania Vice City jadąc do szkoły porannym busem? :)

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (9) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 28
Dexus (Poziom: 28) dodano: 11.04.2015, 16:46
Jeden z lepszych odcinków, fajnie było znów powrócić do trzeciej mojej ulubionej części, The Lost and Damned, dzieło sztuki! A co do Chinatown Wars to podobała mi się w tej grze ilość szczegółów, można w niej było nawet grzebać w śmietniku i znajdować tam hamburgery, ale i tak nic nie przebije pościgów policyjnych, zawsze przejeżdżałem przez stacje benzynową a radiowozy wpadały na dystrybutory robiąc wielkie BUM!
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.13.***.***]
julek (Poziom: ) dodano: 11.04.2015, 17:29 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.04.2015, 19:22
Komentarz ukryty [Pokaż]
+ -10 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
Alex Mor do julek (Poziom: 20) dodano: 11.04.2015, 17:38
Nie ściągajcie tego.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Dexus do julek (Poziom: 28) dodano: 11.04.2015, 17:39
Tak, a helikoptery srają w lesie.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
Nortalf (Poziom: 25) dodano: 11.04.2015, 21:58
Gdybym umiał pisać mody, to bym fabułę China Town Wars przeniósł do GTA IV, skoro dzieją się w tym samym mieście. No ale nie umiem.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
WiewiorNT (Poziom: 23) dodano: 11.04.2015, 21:57
Można powiedzieć że Episodes From Liberty CIty w pewnym sensie uratowało GTA IV - większość graczy, w tym także i ja, po ukazaniu się bajecznego, kolorowego San Andreas oczekiwało nowych możliwości w GTA IV - tam natomiast była realistyczna grafika kosztem właśnie nowości z GTA IV - brak personalizacji postaci (jedynie ubrania), ogólnie całkowite zacofanie pod względem różnorodności gry, jak i powrót do szarego LC rodem z GTA III, ale jak wiadomo, w zamian nowe uniwersum, realizm itp. To się mogło podobać i podobało się, ale szybko nużyło.

W TLaD super sprawa była przejścia na główny pojazd jako motocykl - dużo ciężej z niego spaść, lepiej się steruje niż tymi z GTA IV. Już za czasów Vice City marzyło mi się jeździć z gangiem motocyklowym :) No i nowości jak jazda z kumplami w grupie kiedy się chce, formacja uzdrawiająca itp. Chociaż muszę przyznać że grało się dużo łatwiej niż w GTA IV - szybciej się eliminowało wrogów, Johny był jakby nieśmiertelny, ciężko było przegrać. Na plus zasługuje oczywiście wprowadzenie punktów kontrolnych - mniej uciążliwej zabawy z powtarzaniem misji. Sama fabuła była w sobie dosyć ciekawa, rzucała nowe światło na co po niektóre misje z podstawowej wersji gry.

TBoGT spodobało mi się głównie z bardziej luzackiego podejścia do gry. Taka innowacja bycie na usługach geja pierdoły, z początku podchodziłem z mieszanymi uczuciami, ale później nawet fajnie się fabuła rozkręciła. No i ten bajeczny samochód - Buffalo :) Na bardzo duży plus zasługuje postać Yusufa, mega śmieszne i zabawne teksty jak i sama postać, nie mówiąc już o "arab money" xD. W dodatku ciekawe, innowacyjne misje - kradzież lokomotywy ogromnym śmigłowcem, czołgu - skoki spadochronowe, wojny narkotykowe, prowadzenie klubu i zabawa z Joni :) Ciekawym rozwiązaniem było także pokazywanie statystyk po misji i na ile % się ją ukończyło.

Dwa bardzo ciekawe dodatki, moim zdaniem ciekawsze niż podstawowa wersja gry, gdyż wprowadzały nowości nigdy wcześniej nie widziane w GTA.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
Nortalf do WiewiorNT (Poziom: 25) dodano: 11.04.2015, 22:03
Nie wiem na jakiej podstawie wysnuwasz wniosek, ze większość graczy tego oczekiwała.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
WiewiorNT do Nortalf (Poziom: 23) dodano: 12.04.2015, 16:28
Faktycznie, może użyłem zbyt wyolbrzymionego sformułowania, jakoby większość graczy oczekiwała nowych możliwości, ale szczerze powiedziawszy to takie miałem odczucia czytając różne opinie po premierze gry. Możliwe że było to spowodowane koszmarną optymalizacją. Ciężko wychwalać grę za innowacyjność, nowość, kiedy innowacji i nowości nie ma aż tyle co w poprzedniku, na dodatek samo granie na dobrym komputerze na owe czasy nie sprawia satysfakcji widząc piksele, przycinki itp.

Dla jasności, podoba mi się GTA IV jak każde GTA począwszy od dwójki, ale z każdą kolejną częścią było coś nowego, coś co zapierało dech. W GTA 3 mieliśmy trójwymiar, w VC motory, helikoptery, posiadłości, w SA personalizacja osoby (siłka, dziewczyny, tatuaże, fryzury itp.), samoloty (porządne, nie wodolot czy dodo), jetpack, spadochrony, pływanie itd., a w GTA IV... można było wsiąść do taksówki jako pasażer :) porównywalnie nowości było mniej. Mniej więcej o to mi chodziło, może nie wyraziłem tego tak jasno, ale nie chciałem robić komentarza wielkości newsa :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.31.***.***]
MS (Poziom: ) dodano: 24.04.2015, 14:29
moim zdaniem TLaD, TBoGT i CW zasługują na pojedyncze osobne, szczegółowe odcinki
zamiast jednego byłyby by wtedy trzy
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]