reklama

Najnowsze informacje

1169VGTA V na PC - 2 mln na Steamie sprzedane! News | PC | 01.05.2015 00:30 przez Kubixxx
Encyklopedia: Grand Theft Auto V | Tagi: GTA V PC Steam

GTA V na PC - 2 mln na Steamie sprzedane!

Według danych wyciągniętych z Steam Spy, Grand Theft Auto V na pecety sprzedało się na platformie Steam w 2 milonach egzemplarzy - donosi serwis gry-online.pl

Premierę Grand Theft Auto V można już po raz trzeci uznać za sukces. Pecetowa wersja piątki już w dniu premiery sprzedała się w ilości jednego miliona egzemplarzy poprzez Steam. 

Według danych Steam Spy, po dwóch tygodniach od premiery już udało się przebić barierę 2 milionów. Warto podkreślić, że informacja dotyczy tylko egzemplarzy na platformie Steam. Ogromną pulę kopii aktywowanych za pomocą Rockstar Warehouse w dalszym ciągu nikt nie zweryfikował. Dodatkowo pudełkowe wersje piątki również sprzedają się bardzo dobrze. Dodem na to jest fakt, że kolejne pula gier w wielu internetowych sklepach już nie jest dostępna. 

Dla porównania, Grand Theft Auto IV zakupiono ponad 3.5 milion razy. Możemy śmiało założyć, że najnowsza gra ze stajni Rockstar Games pobije rekord z 2008 roku.

 

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (18) Skomentuj Obserwuj

[93.159.***.***]
Diego_the_thief (Poziom: ) dodano: 01.05.2015, 07:58
Pamiętam jak pewien pajac napisał mi, że
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
Wenon do Diego_the_thief (Poziom: 40) dodano: 01.05.2015, 09:47
Błagam, dokończ, nie wytrzymam tego napięcia :O
:D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
KUBATRIX (Poziom: 32) dodano: 01.05.2015, 14:07
2 mln sprzedane na steamie to z 5 mln więcej będzie ściągniętych z torrenta :D
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.53.***.***]
azuspl (Poziom: ) dodano: 02.05.2015, 14:43
Do Gta 5 gracze PECETOWI mają szacunek i zakupią :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.184.***.***]
DonDvidi (Poziom: ) dodano: 01.05.2015, 11:27
Ciekawe gdzie podziali się hejterzy z konsol? :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 54
Majek do DonDvidi (Poziom: 54) dodano: 01.05.2015, 11:50
a co za różnica PC czy konsola? O.o
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Pandicorn do DonDvidi (Poziom: 19) dodano: 01.05.2015, 12:19
Czy to Konsola, czy PC "TO" w dalszym ciągu jest to samo GTAV. Poza grafiką, nie różni się dosłownie niczym. Więc nie wywoływać tu żadnych kłótni :D
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.28.***.***]
ja-viso do Majek (Poziom: ) dodano: 01.05.2015, 12:24
No właśnie jest.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.186.***.***]
DonDvidi do Majek (Poziom: ) dodano: 01.05.2015, 14:33
Dla normalnego człowieka to nie ma różnicy. Za to dla hejt konsolowców jest różnica bo oni uważają swoje pudełka za nieskazitelne, a PC jest zuem koniecznym i na PC nie sprzeda się powyżej 100kopi, a tu już mamy 2mln na samym steamie. Ofc mój post nie dotyczył każdego posiadacza konsoli tylko tych hejtujących przed premierą [i w dniu premiery], a teraz jakoś cicho się zrobiło :p
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[193.19.***.***]
MetoPyton do DonDvidi (Poziom: ) dodano: 01.05.2015, 18:27

DonDvidi napisał:

Ciekawe gdzie podziali się hejterzy z konsol? :D

Co to są 2 mln na przeciw 40 mln na konsole? :D
Ach i ciekaw jestem jak tam piractwu się wiedzie :D
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
Crisko do MetoPyton (Poziom: 15) dodano: 01.05.2015, 18:45 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.05.2015, 18:46
Tyle że to odgrzewany kotlet po raz 3 więc oczywsitym jest że sprzedaż będzie duzo mniejsza to po 1, po 2 to są statystyki steama gdzie wersje non-steam zakupiło z pewnośćią o wiele więcej osób (kupowanie gta 5 na steamie to głupota, cena+brak pudełka co wiąże się z pobieraniem 60gb przy każdej instalacji) no i nie zapominajmy że 40mln sprzedanych kopii to wynik osiągnięty w ciągu 2 lat, od premiery gry na PC minęły zaledwie 2 tygodnie. :) A co do piractwa, wszyscy moi znajomi mają oryginalną grę a musze zaznaczyć że nie wszystkie gry jakie mają są "kupione". :)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.186.***.***]
DonDvidi do MetoPyton (Poziom: ) dodano: 01.05.2015, 20:22
40mil na 4 konsole? to zaledwie 10 na jeden rodzaj. Dodając, że GTA V to stara gra to 2mln w 2tygodnie [na samym steamie] przy 10mln przez dwa lata wygląda obiecująco. A piractwo? PlayStation 2 he he piractfo tylko na pece
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
andrzej11635 do Crisko (Poziom: 33) dodano: 02.05.2015, 23:18
Tak dla ścisłości to GTA V na konsole PS3/X360 w ciągu 24 godzin sprzedano ponad ponad 11,5 MLN sztuk!, tak że te 2 MLN w ciągu 14 dni na steamie to może się co najwyżej schować.

@azuspl - yhym mają szacunek to powiedz to Rosjanom, Hindusom, Chińczykom, Brazylijczykom, większości krajów Afryki, i całej wschodniej Europie łącznie z Polską. Zobacz co się dzieje z GTA V na torrentach, warezach itp. stornach to zobaczysz jaki maja szacunek.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
KUBATRIX do andrzej11635 (Poziom: 32) dodano: 03.05.2015, 01:04
Jak by gra kosztowała 30 zł to każdy by kupił oryginał. Nie mamy w Polsce pensji w euro jak bogatsze kraje aby szastać po 150zł za gierkę. Zapewne większość tu na forum dostała za friko od mamusi więc teraz jest szpan że są Fielkimi fanami GTA bo mają oryginał :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 do KUBATRIX (Poziom: 45) dodano: 03.05.2015, 07:30
Mogę się z tobą zgodzić, ceny gier w dzisiejszych czasach są zbyt wygórowane. Kilku moich rówieśników którzy nie zbierali jak ja hajsu od grudnia po prostu na GTA V nie stać. Całe szczęście (jeszcze) nie posuwają się do piractwa.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
andrzej11635 do Mofiros2000 (Poziom: 33) dodano: 03.05.2015, 11:40
Ceny gier nie są wygórowane tylko zarobki w Polsce są nieadekwatne do cen, bo na zachodzie po przeliczeniu gry są nawet droższe niż w PL, tyle że tam zarabiając 1000 jednostek, grę masz za 35 jednostek, u nas zarabiasz 1000 jednostek a grę masz za 160, więc dla nas to jest dużo, więc gdyby gra w Polsce miała by kosztować 30 zł to na zachodzie musieli by ją sprzedawać za 5 euro.
Nic na to nie poradzimy że złotówka jest gówno warta.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.184.***.***]
DonDvidi do andrzej11635 (Poziom: ) dodano: 03.05.2015, 11:57
Problem w tym, że GTA V to stara gra. Więc jak ktoś się spodziewał sprzedaży w wysokości pierwszej generacji konsol to wcale tak źle nie wychodzi. bo 2mln na steam + przynajmniej 2mln w wersji pudełkowej + jeszcze dochodzą same kody na Social Clubie. Więc w ciągu 2tygodni około 5mln za starą gre to jest zacny wynik więc ~5,5mln na konsole starej generacji przy 24h nie wygląda tragicznie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.11.***.***]
fakelol do DonDvidi (Poziom: ) dodano: 04.05.2015, 11:57
Nie pisz tak, że GTAV to stara gra, bo zaraz zlecą się miłośnicy blaszaków i się zacznie... "nobotak". Zabawne są też komentarze tych co mówią że 160zł za grę to dużo... Heh a czyja jest to wina, że Was nie stać? Pewnie moja, wysokich podatków i rządu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]