reklama

Najnowsze informacje

6002VFabularne DLC - GTA V: Liberty '35 potwierdzone! News | PC PS4 XOne | 01.04.2016 00:02 przez Boduczek | Tagi: GTA GTA VI

Po wielu miesiącach milczenia, wraz z końcem marca Rockstar Games potwierdził prace nad wielkim fabularnym DLC do GTA V! Plotki się potwierdziły – zobaczymy znów Liberty City, ale w zupełnie innej formie niż się tego spodziewaliśmy. Zaskoczenie jest. Ogromne. Akcja zabierze nas bowiem w tytułowe lata 30. 

Fabularne DLC - GTA V: Liberty '35 potwierdzone!

 

 

Rockstar to firma, która lubi zaskakiwać graczy. O powrocie Liberty City było głośno już od jakiegoś czasu, jednak pogłoski te mówiły bardziej o trybie Online, który miałby otrzymać lekko odświeżoną mapę z GTA IV. Tymczasem mówimy tu o Liberty dodanego do trybu single player, na dodatek osadzonego w zupełnie innych realiach niż te z GTA V.  Z obszernej notki Rockstara na ich stronie dowiadujemy się wielu konkretnych szczegółów (resztę poznamy zapewne dopiero na E3) ale już samo ujawnienie prac nad tak ambitnym projektem spowodowałoby trzęsienie ziemi w sieci. Oto przetłumaczona treść oficjalnego komunikatu Rockstara:

 

 

„Jesteśmy dumni oficjalnie ogłaszając kolejną wielką produkcję z cyklu GTA uznanego przez miliony graczy z całego świata, tysiące mediów, pism i portali branżowych. GTA V: Liberty `35 to nasz kolejny ambitny projekt będący gigantycznym krokiem naprzód w rozwoju całej serii, którego ostatecznego kształtu nie byliśmy przez długi czas do końca pewni. Początkowo planowaliśmy wydanie Liberty City jako kolejnego dużego i darmowego DLC do GTA Online, który podobnie jak The Heists z 2015 roku dałby wszystkim graczom możliwość skorzystania z całej masy nowych aktywności i zawartości takich jak pojazdy, misje i napady w otoczeniu znanym z GTA IV. Wraz z czasem jednak nasze myśli poszły w zupełnie innym kierunku. Wśród nas znajduje się masa osób kochających filmy pokroju Ojca Chrzestnego, a my sami nigdy w swoich tytułach nie opowiadaliśmy historii dziejących się w czasach kryzysu lat `30, prohibicji. (...).

 

Tak powstała koncepcja stworzenia GTA Liberty `35, które pomimo iż mogłoby być traktowane jako zupełnie odrębna  gra z serii,  zdecydowaliśmy , że potraktujemy to jako olbrzymie, płatne DLC do GTA V, działające na zasadzie standalone (nie wymagające podstawowego GTA V do uruchomienia).

 

Już teraz możemy powiedzieć, że L`35 posiada taką ilość zawartości co całe GTA IV. Na potrzeby tego dodatku zbudowaliśmy Liberty City praktycznie na nowo – miasto z lat `30 będzie znacząco odbiegało wyglądem i całym klimatem od tego co znaliśmy do tej pory, dodaliśmy setki nowych drobnych interakcji gracza ze światem, przeszło setkę budynków do których wnętrza możemy w każdej chwili wejść, ponad 120 modeli nowych pojazdów i szereg broni, ubrań oraz dziesiątki specyficznych utworów muzycznych charakterystycznych dla okresu lat `30.

W grze pojawią się dwie grywalne postaci, z czego na obecną chwilę możemy potwierdzić jedną – Salvatore Leone znany z ery GTA 3D, który w latach swojej młodości musiał toczyć brutalną walkę o wpływy i uznanie. Głosu użyczy mu znany i ceniony w wielu kręgach aktor - Kevin Spacey.

Graczowi zaś przyjdzie piąć się na szczyt przestępczej hierarchii, jednak w przeciwieństwie do wszystkich poprzednich gier z cyklu tym razem dużo częściej pojawią się różne sposoby wykonania zadania i funkcjonalny jak nigdy wcześniej system skradania się. Powrócą statystyki, jednak w znacznie usprawnionej i znaczącej formie niż w podstawowym GTA V. Zmianie ulegnie fizyka gry, tak aby lepiej odwzorowywać specyficzne zachowanie aut z tamtego okresu.

Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie ujawnić daty premiery dodatku, jednak bądźcie czujni – z pewnością możecie spodziewać się czegoś nowego w kolejnych miesiącach.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo użytkownik GTAForums Yan2295 podzielił się zrzutami ekranu z ankiety rozesłanej nielicznej liczbie graczy zarejestrowanych w SocialClubie, która pochodzi od Rockstara Games. Najnowsza sonda mówi sporo o fabule dodatku oraz jego gameplayu i zdaje się mocno pokrywać z oficjalnymi doniesieniami. 

 

 

Jednym z zawartych w niej pytań jest prośba o ocenę atrakcyjności opisu GTA V: Liberty '35 i jego skuteczności w zachęcaniu do kupna gry (przy jednoczesnym zignorowaniu dotychczasowego dorobku serii). Mowa w nim chociażby o tym, że to graczom przyjdzie się wcielić w słynnego Salvatore Leone który rozpocznie krwawą i brutalną walkę o wpływy w Liberty City pełnym postaci, którym nie zawsze można ufać a miasto ma być wypełnione znanymi dzielnicami i budynkami z lat `30. Podkreślany jest również ogromny wpływ gracza na przebieg zadań - głośne wejście i wzniecenie strzelaniny nie zawsze ma być najlepszym wyjściem.

Ankieta krótko wzmiankuje również utrzymanie dotychczasowej konwencji rozgrywki, a mianowicie filmowe doświadczenie, czy też dużą liczbę pobocznych aktywności. Zaznaczono także „głęboką progresję i systemy dostosowywania”. Równie znajomo brzmi fragment o płynnej eksploracji gęsto wypełnionego znanymi miejscami Liberty City

 

Jak Wam się podoba nowa gra z cyklu GTA? To w prawdzie jedynie DLC ale można być w szoku patrząc na to jak wielkie ono będzie. Otwieracie szampany? Jestem w szoku i chyba przez kilka dni będę. Zadowoleni? Komentarze są Wasze. 

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (45) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 39
Chaffee (Poziom: 39) dodano: 01.04.2016, 00:10
Grubo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
Liptonix (Poziom: 22) dodano: 01.04.2016, 00:11
Ło kurcze, siedzę dziś na fejsie, przglądam wpisy RG na ich FP i widzę same promocję, myśle, kurde coś się kroi bo ciąglę coś, teraz czytam że faktycznie, kroi się nowe DLC :DD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin (Poziom: 60) dodano: 01.04.2016, 00:27
Pomysł lepiej rozbudowany niż rok temu na 1 kwietnia.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
Matikos3 (Poziom: 25) dodano: 01.04.2016, 00:52
W sumie ciekawy pomysł. Możliwe, że kiedyś R* stworzy grę w tym klimacie. A teraz dalej czekamy na jakieś info (choćby z E3) o czy będzie nowe DLC. :p Się troche rozpisaliscie jak na kawał.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
alicjaess do Matikos3 (Poziom: 40) dodano: 01.04.2016, 00:59
Jaki kawał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
+ +7 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Kettger (Poziom: 31) dodano: 01.04.2016, 03:16
Kupuję przed premierą. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 (Poziom: 45) dodano: 01.04.2016, 06:18
Ciekawe czemu pominęli tę informację w R* Newswire? ;)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu (Poziom: 41) dodano: 01.04.2016, 07:49
To za rok może zwiastun GTA 6 tu zobaczymy :D
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 26
Martin199022 (Poziom: 26) dodano: 01.04.2016, 00:23
fajnie by bylo jakby to prawda byla a nie zart szkoda
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
alicjaess do Martin199022 (Poziom: 40) dodano: 01.04.2016, 00:49
przecież to prawda
+ +6 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Saladyn21 do alicjaess (Poziom: 19) dodano: 01.04.2016, 08:31
Takie żarty powinny być zakazane. Strasznie bym chciał takie DLC i gdybym nie wiedział co dziś za dzień to pewnie później bym 2 tyg rozpaczał że to ściema była. W sumie to teraz też mi smutno...
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
KCS (Poziom: 21) dodano: 01.04.2016, 08:40
Jak patrzę na czas dodania newsa to jedna myśl mi śmiga po głowie :) ale tak czy siak bardzo ładnie napisane. :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 9
chomik3109 (Poziom: 9) dodano: 01.04.2016, 10:04
dlc powstaje od premiery gry na stare konsole ale widze ze administracja i ludzie nie ogarniaja tego
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
Komar_2 (Poziom: 23) dodano: 01.04.2016, 10:34
Wszyscy już smęcą inni już zacierają ręce ale to tylko "prima aprilis" lata 30ste należą do Mafii i GTA nigdy nie było i nie będzie w tych czasach osadzone. Muszę przyznać, ze pomysł na newsa dobry :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
Wookie1 (Poziom: 29) dodano: 01.04.2016, 11:20
O rzesz w mordę, super, tak!! No nareszcie! W końcu po tak długim czasie będzie DL......Ch*j będzie a nie dlc, dziś 1 kwietnia.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 7
bartek0814 (Poziom: 7) dodano: 01.04.2016, 13:01
Kuźwa, od razu mordka mi się uśmiechnęła, aż spojrzałem na dzisiejszą datę ... :/
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
Ⓟⓘⓝⓚⓘⓘ (Poziom: 23) dodano: 01.04.2016, 14:29
Jak w każdego 1 kwietnia, świetny żart.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
TheFlashes (Poziom: 33) dodano: 01.04.2016, 15:19
Jedyne co mi przychodzi na myśl: "Mają rozmach skurw*****"
Mowa oczywiście o stronie :P
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
Rudzik82 (Poziom: 27) dodano: 01.04.2016, 17:18
Przecież to jest żart :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee do Rudzik82 (Poziom: 39) dodano: 01.04.2016, 17:30
Jaki żart? :> Czysta prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
MikeMG (Poziom: 31) dodano: 01.04.2016, 18:11 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.04.2016, 18:12
Czy tylko ja czytałem cały artykuł z wielkim bananem na twarzy? :D
A i tak to jest przecież Prima Aprilis :D
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
RedLixxx (Poziom: 24) dodano: 01.04.2016, 18:23
Pomysł na pewno lepszy niż GTA Vladivostock bo gdyby to była prawda już byłoby coś na Youtubie a dzisiaj mamy pierwszy kwietnia :) Szczerze to bardzo bym chciał aby to była prawda.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
3vilPanda (Poziom: 31) dodano: 01.04.2016, 18:40
Dobrze że to żart bo mi się nie podobałoby takie DLC :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
krz do (Poziom: 28) dodano: 01.04.2016, 13:03
no debil!
+ +10 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Puma do (Poziom: 31) dodano: 01.04.2016, 13:31
Jest to poprawne użycie przyimka. Trzy dostępne/poprawne opcje to:
coming soon - dostępne wkrótce
coming to - dostępne na
coming soon to - dostępne wkrótce na

Na dokładkę masz screen z oficjalnego trailera Rockstara do GTA V:
http://i.imgur.com/MHszxmT.jpg

Check yourself before you wreck yourself.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
kemot do (Poziom: 12) dodano: 01.04.2016, 13:37
Cysiek gdzie jest Zbyszek?
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
Wiszkas do (Poziom: 35) dodano: 01.04.2016, 13:48 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.04.2016, 13:49
Do tego jeszcze jeden inteligent (mieszkający w Anglii!!!) zaplusował drugiego xD
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
envelope do Wiszkas (Poziom: 23) dodano: 01.04.2016, 15:29
Komentarz ukryty [Pokaż]
+ -5 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
Wiszkas do envelope (Poziom: 35) dodano: 01.04.2016, 15:33
(]x
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
krz do envelope (Poziom: 28) dodano: 01.04.2016, 15:43
Zamiast minusować komentarze mądrzejszych osób które dają wskazówki z angielskiego lepiej byłoby wziąć je sobie do serca
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
envelope do krz (Poziom: 23) dodano: 01.04.2016, 15:53 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.04.2016, 15:54
Ale jesteście zaje*iści naprawdę. Nie widziałem jeszcze tak zgranej paczki, i to w dodatku na forum. Spoko Krzysiu :), wezmę sobie wasze rady do serca, nie martw się o to.

Sorry za te minusy ale tak jakoś samo się naciska :(
+ -3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
Wiszkas do envelope (Poziom: 35) dodano: 01.04.2016, 16:10
Ty nigdy nie będziesz miał okazji należeć do takiej paczki, ani być otoczonym tak "zaj­ebistymi" osobami :^)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
envelope do Wiszkas (Poziom: 23) dodano: 01.04.2016, 16:16
Szkoda :(. Cóż, ale życie i tak jest ciężkie, więc może jakoś przeżyje.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
alicjaess do envelope (Poziom: 40) dodano: 01.04.2016, 16:21
Rady na temat tego co powinieneś wiedzieć mieszkając w Anglii? To aby pokazuje że to Ty musisz się douczyć języka angielskiego, mimo że mieszkasz w Anglii. Krzycho Ci zwrócił kulturalnie uwagę a Ty odbierasz jako atak. Borderka nie odpuszcza widzę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
envelope do alicjaess (Poziom: 23) dodano: 01.04.2016, 16:26 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.04.2016, 16:29
Nie odbieram tego jako atak. Broń Boże. Napisałem (pozwolę sobie zacytować)

Magnetar napisał:

Spoko Krzysiu :), wezmę sobie wasze rady do serca, nie martw się o to.

+ -3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
Wiszkas do envelope (Poziom: 35) dodano: 01.04.2016, 16:30 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.04.2016, 16:32
Jeszcze napisz, że to wszystko tylko żarty, mamy przecież prima aprilis.

Wszyscy doskonale wiemy, że "wojnę" z nami traktujesz śmiertelnie poważnie.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
envelope do Wiszkas (Poziom: 23) dodano: 01.04.2016, 17:12 | Edytowano 2 razy. Ostatnio: 01.04.2016, 17:14
Proponuje zawrzeć rozejm i naprawdę zakopać topór wojenny :). Was to wkurza, mnie też, a w ten sposób będzie spokój i każda ze stron będzie mogła zająć się swoimi sprawami. Co wy na to? Piszę teraz całkiem poważnie.

To znaczy będziemy jeszcze pewnie nie raz dyskutować, ale na temat forum, czyli o serii GTA :). Bez podtekstów, bez śmiesznych gierek.

To jak? :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
Wiszkas do envelope (Poziom: 35) dodano: 01.04.2016, 17:44
Nas to nie wkurza w najmniejszym stopniu. Właściwie to mamy z tego niezły ubaw :^)

Topór wojenny zakopaliśmy już raz i postanowiliśmy cię ignorować, ale ty wciąż dawałeś nam subtelne sygnały poprzez rzeczy umieszczane w swoim profilu i podpisie. O wysyłaniu losowym użytkownikom ostrzeżeń przed nami nie wspominając.

Poza tym to nie ma sensu, bo TY nie odpuścisz, nie stać CIEBIE na to. To nie my tu jesteśmy problemem, bo jeśli przyjrzysz się uważnie to na pewno zdołasz zauważyć, że nigdy nie przyczepiliśmy się do ciebie bez powodu. Za szybko się zagotowujesz i chowasz urazę o byle drobnostkę. Zaczęło się od zwrócenia uwagi o apostrofy. Teraz spiąłeś się o uwagi na temat znajomości języka angielskiego, a że te były nie do końca kulturalne... sam jesteś sobie winien takiego stanu rzeczy. Po pierwsze, masz z nami kiepskie stosunki. Po drugie, tak jak napisałem, dla nas to niezły ubaw a za pewnik można wziąć, że na każdą zaczepkę zareagujesz bezsensowną spiną.

tl;dr nie, szansa na to już dawno przeminęła
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
envelope do Wiszkas (Poziom: 23) dodano: 01.04.2016, 17:57
No trudno ;).
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 do envelope (Poziom: 45) dodano: 01.04.2016, 20:18
Musisz to potraktować jak w EUIV :D Wyślij dyplomatę na misję "Improve relations" i wtedy dopiero możesz wysłać im propozycję pokojową ;) P.S. Chyba kilka rzeczy na stronie mnie ominęło, bo nie pamiętam aby na ludzie tutaj toczyli jakieś wojny :/
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
saper man (Poziom: 20) dodano: 01.04.2016, 20:23
I tak dwa dni później rzeczywiście było by ogłoszone jakieś DLC... no a nikt już redakcji nie chciał by uwierzyć... XD

+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Holmes (Poziom: 13) dodano: 01.04.2016, 11:29
Żarcik bardziej dopracowany niż większość prawdziwych artykułów. Gratulacje.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Majek do Holmes (Poziom: 46) dodano: 01.04.2016, 20:37
:D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do Holmes (Poziom: 51) dodano: 01.04.2016, 21:07
Być może dlatego, że tutaj jedynym ograniczeniem była wyobraźnia :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Crrooss (Poziom: 38) dodano: 02.04.2016, 00:10
Dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze. Już mogę oficjalnie potwierdzić, że tak - to Prima Aprilisowy żart. Miejmy jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości dowiemy się, że prace nad takim lub podobnym DLC rzeczywiście mają miejsce. :)
+ +6 - [Cytuj] [Odpowiedz]