reklama

Najnowsze informacje

3297VOlbrzymi mod graficzny GTA V Redux okazuje się być plagiatem! News | PC | 18.09.2016 16:52 przez Boduczek | Tagi: GTA V GTA V Redux Josh Romito mody Modyfikacje VisualV

17 września informowaliśmy Was o tym, że GTA V w wersji na PC doczekało się ogromnej modyfikacji graficznej o nazwie GTA V Redux. Jak się z czasem (dość szybko) okazało, ambitny projekt Josha Romito jest w znacznej części plagiatem. I jest na to wiele jednoznacznych dowodów. 

Olbrzymi mod graficzny GTA V Redux okazuje się być plagiatem!

 

Josh Romito, czyli Grand Theft Code

GTA V Redux został ogłoszony największą, najbardziej złożoną i kompleksową modyfikacją do GTA V. Wielu graczy czekało z niecierpliwością aby przetestować grę w oszałamiającej jakości graficznej. Gdy jednak nadszedł dzień premiery modyfikacji - okazało się, że strona z której powinniśmy pobrać GTA V Redux została wyłączona. Wszyscy fani zostali pozbawieni możliwości ściągnięcia modyfikacji. Przyczyną tego jak się okazuje jest bezprawne użycie kodu stworzonego przez autora konkurencyjnej modyfikacji. 

Jak się okazuje Josh Romito już wcześniej był znany z nieuczciwego zachowania. Modyfikacje Miracle of V oraz Pinnacle of V zostały usunięte, ponieważ zawierały w sobie sporą część plików autorstwa innych osób, które zostały użyte bez ich wiedzy. GTA V Redux to trzeci raz kiedy Josh Romito kradnie cudzą pracę a podpisuje ją jako dzieło stworzone od podstaw przez siebie!

Plagiat po raz trzeci

Po raz trzeci Josh Romito tworząc "swoją modyfikację" tak naprawdę podpisał się w dużej części pod pracą twórcy moda VisualV. Liczne screeny mówią więcej niż ściana tekstu - widać wyraźnie, że liczne wartości z moda Visual V są przekopiowane do GTA V Redux. 

Plagiat dotyczy takich kwestii jak oświetlenie, motion blur, dynamiczne cieniowanie. W niektórych miejscach widzimy, że Josh zmienił pojedynczy wyraz aby całość "nie wyglądała" na plagiat, ale każdy widzi jak jest. Przykładem są chmury - mod Visual V wprowadził kilka ustawień dotyczących nich które zostały wykorzystane głównie przy słonecznej pogodzie  - w oryginalnym modzie Visual V widzimy nazwę warunków atmosferycznych "Neutral", która u Josha została zastąpiona wyrazem "Clear".

Podobnych kwestii jest wiele, jednak jak do tej pory wszystko wskazuje że plagiat dotyczy jedynie kwestii wizualnych. GTA V Redux to olbrzymia modyfikacja która zmienia liczne tekstury, wprowadza wojsko jako 5 poziom poszukiwania czy również zmienia fizykę. Wymienione kwestie są najprawdopodobniej rzeczywiście efektem prac Josha Romito. 

 

Nie mamy jak do tej pory odpowiedzi od samego autora - Josha Romito.

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (13) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 51
Kubixxx (Poziom: 51) dodano: 18.09.2016, 17:16
Zobaczymy co powie autor modyfikacji. Dzięki Robert za nadesłanie informacji! :)
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Reeesio (Poziom: 24) dodano: 18.09.2016, 17:50
Moze zle lacze watki,ale juz kilka materialow temu o tym modzie,ktos pisal ze to plagiat
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
MikeMG (Poziom: 31) dodano: 18.09.2016, 17:55
Widziałem wcześniej komenta o tym. W sumie to nie szkoda mi autora Reduxa. Jeśli 3 raz plagiatujesz czyjąś pracę, to masz nie po kolei w głowie. - Narażasz się na hejt, kary, a poza tym - to zwykła kradzież. -.-
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
RedLixxx (Poziom: 24) dodano: 18.09.2016, 18:05
Szczerze wam powiem, że ten mod graficzny nie urzekł mnie :) wolę zwykłą piątkę ;)
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee (Poziom: 39) dodano: 18.09.2016, 18:11
Dziwi mnie to bo od samego początku było wiadomo jak ogromny będzie to projekt więc oczywiste to było, że się wyda, że coś jest nie tak. No cóż szkoda bo mi mod się jakoś nie podobał, ale jest masa zwolenników, a przez pryzmat tego incydentu jest pewien niesmak.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do Chaffee (Poziom: 51) dodano: 18.09.2016, 19:02
robi z każdą kolejną aktualizacją starał się też dostarczać dowody, że coś nie jest do końca dobrze. Screeny obrazujące te same filtry itd... No ale produkt można ocenić dopiero jak wyjdzie z fazy produkcji. Okazuje się, że zachował się nieładnie względem innych twórców, pierwotnie twierdząc, że to osoby współpracujące z nim były nie fair.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee do Kubixxx (Poziom: 39) dodano: 18.09.2016, 23:27
Znaczy trochę źle sie wyraziłem. Dziwi mnie fakt, że twórca tego moda mają świadomość jak duży jest to projekt i jaki rozgłos nabrał nadal brnął w te kłamstwa i kradzież. Teraz ci co chcieli pobrać tego moda i na niego czekali do na pewno częśc z nich ma niesmak ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
MrKevlar (Poziom: 25) dodano: 19.09.2016, 11:06
Ale zaraz, zaraz... Czy Redux nie powstawał przypadkiem wcześniej niż VisualV?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do MrKevlar (Poziom: 51) dodano: 19.09.2016, 11:49 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 19.09.2016, 11:50
Nie, VisualV miało premierę w maju ubiegłego roku.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
MrKevlar do Kubixxx (Poziom: 25) dodano: 19.09.2016, 21:27
Pomyliło mi się z modem NaturalV, który ukazał się niedawno :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
MikeMG do MrKevlar (Poziom: 31) dodano: 20.09.2016, 19:37 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 20.09.2016, 19:37
Osobiście w tym całym wyścigu - NaturalV jest moim faworytem. Prezentuje się chyba najładniej.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.2.***.***]
Revan do MikeMG (Poziom: ) dodano: 20.09.2016, 21:24
Moim zdaniem najlepsza podstawka. Te całe mody graficzne nic nie wnoszą, jedynie psują klimat gry.
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[188.146.***.***]
StaryMik26 (Poziom: ) dodano: 22.09.2016, 15:01
Kogo to obchodzi? Wiekszosc uzytkownikow gtasite i tak korzysta z pirackiej wersji GTA. Poczawsze od GTA 3 do GTA V...
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]