reklama

Najnowsze informacje

3029V[RECENZJA] Turismo Classic - król supersamochodów? News | | 04.04.2017 13:00 przez Majek

Długo wyczekiwane Turismo wreszcie trafiło do GTA Online! Tak samo jak w przypadku poprzednich, nowych samochodów tak i dziś przygotowałem dla Was kolejną recenzję, w której dowiecie się co nieco o tuningu, prowadzeniu i ogólnie o wrażeniach z jazdy.

 

//EDIT: Dodaliśmy film prezentujący Turismo w całej okazałości. :)

[RECENZJA] Turismo Classic - król supersamochodów?

Samochód trafił oczywiście na stronę Legendary Motorsport, gdzie możecie go nabyć za $705.000. Jest więc najtańszy z całej 'wielkiej trójki' (Progen GP1, Infernus Classic i Turismo Classic).

Już po przeczytaniu opisu na stronie dealera dowiecie się, że po wejściu do środka i przekręceniu kluczyka jedyne co się liczy to Wy, asfalt i samochód. Nie ma tu żadnych superkomputerów, żadnych elektronicznych wspomagaczy. Jeśli popełnicie błąd, nic Was nie uratuje, ale o prowadzeniu napiszę trochę niżej. Teraz przejdźmy do kwestii wizualnych.

Wygląd i tuning

Piękny, cudowny, wspaniały - mogę tak bez końca. Turismo to dzieło sztuki i bez wątpienia jedno z najpiękniejszych aut w grze. Śmiesznie wyglądają lusterka. Trochę tak jak w nowych autokarach, takie dziwne, odstające 'paczadła'. Na szczęście nie są one zbyt dużym problemem, bo szybko o nich zapomnimy, kiedy tylko spojrzymy na resztę samochodu.

Jeśli chodzi o tuning, również i w tym modelu możemy wybierać części z listy, która jest dłuższa niż w przeciętnym samochodzie z Legendary Motorsport.

Prowadzenie

Prowadzeniem jestem lekko zawiedziony. Po pierwszej przejażdżce Infernusem Classic cieszyłem się jak dziecko z lizaka. Czuć było zabawę, a w Turismo jest jakoś tak... nijak. Samochód podsterowny (na szczęście nie tak jak Hijack Ruston) i nadsterowny jednocześnie. Raczej ciężko będzie Wam się nim wygrywało wyścigi, ale jeśli poświęcicie trochę czasu na opanowanie tej bestii, sprawi Wam ona wiele radości. Trzeba pamiętać, żeby przed ostrym zakrętem odpowiednio wcześnie i delikatnie hamować. Jeśli zrobimy to zbyt późno, to albo uderzymy w coś przodem, bo nie zdążymy skręcić albo tyłem, bo obróci nas jak na karuzeli.

Podsumowując - gdyby Rockstar poprawił nieco prowadzenie, otrzymalibyśmy samochód idealny. Wystarczy jednak kilkanaście minut treningu i zaczniemy czuć samochód. Czy warto kupić Turismo? Tak! Jest warte każdego wydanego dolara.

Film


Poprzednie recenzje:

[RECENZJA] Infernus Classic już tu jest!

Hijack Ruston - recenzja

 

r e k l a m a

Komentarze (10) Skomentuj Obserwuj

[109.163.***.***]
Borek (Poziom: ) dodano: 04.04.2017, 13:23
za**bista recenzja, jak zawsze ;] Turismo kupię na pewno :D
ps. co to za kolor? winna czerwień?
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Majek do Borek (Poziom: 45) dodano: 04.04.2017, 13:54
Czarny metallic + perłowy gorący róż.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
BonzoBGC (Poziom: 18) dodano: 04.04.2017, 13:12
Szanuję, wracam do domu i kupuje
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
omosquito do BonzoBGC (Poziom: 44) dodano: 04.04.2017, 13:17
W jakiej jest klasie? Super czy classic?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Majek do omosquito (Poziom: 45) dodano: 04.04.2017, 13:22
Nie sprawdzałem, ale na 99,9% klasyki sportowe.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
speedor123 do Majek (Poziom: 15) dodano: 04.04.2017, 14:28
Potwierdzam, klasyki sportowe
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
omosquito (Poziom: 44) dodano: 04.04.2017, 14:52
Pojeździłem i muszę stwierdzić, że jest to zdecydowanie najlepszy klasyk. Po prostu rewelacyjnie się prowadzi, przynajmniej jak dla mnie, no i osiągami bliżej mu do klasy sport niż classic.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
omosquito do omosquito (Poziom: 44) dodano: 04.04.2017, 16:01 | Edytowano 2 razy. Ostatnio: 04.04.2017, 16:39
Ooooo O i jeszcze raz WOW! Skończyłem właśnie testy v-max, przejechałem się również na mojej trasie testowej i............. O JPRDL!!!! :D Buźka się uśmiecha :) V-max Infernusa po prostu robi miazgę z klasy classic jednak........... Mimo tego, że Turismo jest o 10 sekund wolniejsze na prostej, robi kółka na krętej trasie o 2 sekundy szybciej!!!!! Panie i panowie przedstawiam oto dwóch nowych królów w klasie "sport classic" Infernus jeśli chodzi o v-max, oraz Turismo jeśli chodzi o zawijasy, po prostu miazga. Te klasyki słusznie są klasykami, jednak osiągami biją niektóre wozy z klasy sport. Zapomnijcie o wszystkich klasykach jakie mieliście w garażu. Kupujcie Infernusa oraz Turismo bez żadnego zawahania :) Ale mi się papa cieszy :D Normalnie YEY!
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
Torrmast Gharys (Poziom: 10) dodano: 07.04.2017, 17:23
Wygląda ładnie i może się skuszę, ale czekam na Ferrari LaFerrari.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[108.61.***.***]
Kappa (Poziom: ) dodano: 15.04.2017, 15:01
Właśnie kupiłem, zaje*isy samochodzik :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]