reklama

Najnowsze informacje

714VProducent cheaterskiego oprogramowania do GTA Online skazany przez amerykański sąd News | PC | 18.08.2018 21:03 przez Crrooss

Plaga oszustów utrudniających zabawę graczom jest szczególnym problemem graczy pecetowych. Amerykański sąd ostatnio wydał wyrok w sprawie producenta nielegalnego oprogramowania do GTA Online. Walka z wiatrakami czy słuszny krok, który poprawi komfort gry w przyszłości?

Producent cheaterskiego oprogramowania do GTA Online skazany przez amerykański sąd

David Zipperer, bo o nim mowa, tworzył oprogramowanie ingerujące w pliki GTA V i GTA Online. Tworząc oraz dystrybuując takie programy jak Menyoo oraz Absolute pozwalał w efekcie na modyfikację plików gry, co  utrudniało zabawę innym graczom. W marcu 2018 roku Take Two pozwało Davida, wyceniając powstałe straty na pół miliona dolarów. 

Sąd federalny wydał w tej sprawie wyrok. Sędzia w uzasadnieniu stwierdził, że działania Zipperera nie tylko naruszały prawa autorskie, lecz również wpłynęły negatywnie na reputację wydawcy oraz twórców GTA Online. Miało to bezpośredni wpływ na wyniki sprzedażowe samego GTA V oraz dochodów z mikrotransakcji w GTA Online. 

Sąd w oświadczeniu zakazał Zippererowi dalszej dystrybucji programów

Sędzia jednocześnie wyraził nadzieję, że korzystny dla Take Two wyrok zachęci wydawcę do dalszych działań zmierzających do ścigania osób dystrybuujących podobne złośliwe oprogramowanie. 

r e k l a m a

Komentarze (18) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 13
Aleksander Ślusarek (Poziom: 13) dodano: 19.08.2018, 00:26
Zaraz zaraz chcecie mi powiedzieć, ze ten cwel nie garuje za to?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 53
omosquito (Poziom: 53) dodano: 18.08.2018, 21:15
Brawo! Brawo Brawissimo! Szkoda tylko, że nie musi oddawać tej pół bańki, tutaj sąd skopał sprawę.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
LukiGK1 do omosquito (Poziom: 32) dodano: 19.08.2018, 00:41
Najpierw naraził Rockstara na ogromne straty, a teraz jeszcze mu się upiekło. Powinien ostro harować, żeby te pół miliona spłacić. Ale na pewno był płacz i błaganie na kolanach...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 53
omosquito do LukiGK1 (Poziom: 53) dodano: 19.08.2018, 00:52
Podobno "Jest bezrobotny i nie ma kasy na pokrycie strat". Trzeba by się było szczegółowo wczytać w akta procesowe i uzasadnienie wyroku.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
sabaru (Poziom: 32) dodano: 19.08.2018, 12:28
Bo to coś da. Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie próbował złamać zabezpieczania gry i mu się to prędzej czy później uda. Twórcy zamiast bawić się ściganie takich gości to powinni bardziej zadbać o bezpieczeństwo swojego produktu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[188.146.***.***]
Anonim (Poziom: ) dodano: 19.08.2018, 23:46
Rockstar też wogule nic nie robi. Nie obchodzi ich że ktoś ginie bez powodu lub że na sesjach pojawiają się latające czołgi. Dopuki ktoś nie dostanie darmowej gotówki Rockstar nic nie zrobi.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
Warfikus do Anonim (Poziom: 35) dodano: 20.08.2018, 08:39
No nic nie robiom ino hajsy liczom rokstary gupie jedne
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Crrooss (Poziom: 45) dodano: 20.08.2018, 11:07
Pół roku temu dostałem z 600 mln. Sprawę niezwłocznie zgłosiłem na support. Nic nie zrobili. Z 1 strony fajnie mieć gotówkę bo mogę dzięki temu nagrywać i wstawiać na stronę materiały z zakupu nowych pojazdów czy nieruchomości, ale jednocześnie jakakolwiek gra i zarabianie nie ma sensu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 53
omosquito do Crrooss (Poziom: 53) dodano: 20.08.2018, 11:53
To coś jak w singlu, gdzie nabiłem prawie miliard u każdego na giełdzie i mi się odechciało grać.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.163.***.***]
Marcin (Poziom: ) dodano: 21.08.2018, 09:08
Zagrywka medialna ze strony Rockstara w celu wzbudzenia postrachu wśród dostawców trainerów.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 53
omosquito do Marcin (Poziom: 53) dodano: 21.08.2018, 14:11
No i dobrze. Od modów jest single player. A za Online niech śvigają ile wlezie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.255.***.***]
Woleczek (Poziom: ) dodano: 19.08.2018, 07:50
Ciekawe kiedy gtasite pozwą za organizowanie money lobby na tsie haha
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[31.0.***.***]
Batonowski do Woleczek (Poziom: ) dodano: 19.08.2018, 18:01 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 19.08.2018, 19:58
A organizują? Bo jedyne money lobby jakie widziałem to na *******.pl
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 54
Majek do Batonowski (Poziom: 54) dodano: 19.08.2018, 20:38
Próbujemy, ale coś nie wychodzi... za każdym razem nasza klientela na drugi dzień się skarży, że ma bana... ;/

Raz się zdarzyło, że skarga przyszła po tygodniu, ale to tylko dlatego, że towarzysz nie logował się przez te kilka dni do gry.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 53
omosquito do Majek (Poziom: 53) dodano: 19.08.2018, 20:45
A tego jak się dowc.ip trzyma XD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.255.***.***]
Woleczek do Majek (Poziom: ) dodano: 21.08.2018, 17:31
COOOO? PRÓBUJECIE? hahahaha zamiast walczyć to jeszcze im moderatorów na tsie dajesz. Wlasnie dlatego nie wchodze tam i wole siedziec i grac sam.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[46.149.***.***]
Wybo9797 (Poziom: ) dodano: 30.08.2018, 21:20
O czym wy ludzie mówicie..? Chcecie posadzić gościa który pokazuje rockstarowi jak skopał sprawę w postaci zabezpieczeń własnej gry? Ciąganie po sądach jest tylko wynikiem bezsilności i zastraszenia ze strony R*, nie popieram modów gdyż niszczą one grę owszem, lecz gdy widzę kolosalne ceny wszystkiego w GTA to szalg mnie trafia. Co sądzicie że R* nie potrafi zabezpieczyć się na własnym polu gry? Bzdura. Zamiast zatrudnić prawdziwych specjalistów wolą wyłożyć kasę na sądy. Menyoo będzie zawsze pod tą czy inną nazwą i ciula im zrobią - bo codziennie wychodzi tego setki. Jedynym rozwiązaniem wg mnie jest ceny w GTA Online podzielone przez 1:4 i porządne zabezpieczenia. Dziękuję i pozdrawiam.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 54
Majek do Wybo9797 (Poziom: 54) dodano: 31.08.2018, 00:11
Są firmy, które płacą hackerom za łamanie zabezpieczeń w ich systemach. R* nigdy nie chciał, żeby ich zabezpieczenia były "testowane" stąd droga sądowa.

Normalne.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]