reklama

Najnowsze informacje

1040VGTA i inne produkcje R* będą wydawane tylko na PlayStation?! News | | 14.03.2019 13:17 przez Majek

Clickbait? No taki nie do końca... Choć news nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez żadną ze stron, to pamiętajcie, że w każdej plotce jest ziarno prawdy. Rozmowy są ponoć na zaawansowanym etapie. 

GTA i inne produkcje R* będą wydawane tylko na PlayStation?!

Firma Sony, a więc producent konsoli PlayStation przymierza się do przejęcia Take-Two. 

Jeśli jakimś cudem ktoś nie wie, czym jest T2 - jest to wydawca gier studia Rockstar Games oraz 2K Games (Mafia, NBA). Przejęcie T2 przez Sony oznaczałoby, że japoński gigant zyska pełną kontrolę nad tym, kto, gdzie, kiedy i na jakie platformy będzie wydawał swoje gry. 

Informacje - choć jeszcze nie potwierdzone - już mają wpływ na wartość rynkową spółek. Akcje T2 wzrosły o ~5%. 

 

Wielu z Was zadaje sobie teraz pewnie pytanie - "Czy powinniśmy się martwić?". Cóż... Niekoniecznie. 

 

Fenomenalne exclusive'y

O ile wiadomość może zasmucić fanów Xbox'a, o tyle pozostała część graczy, może spać spokojnie. 

Sony słynie z genialnych gier, które wydają wyłącznie na PlayStation. Przykład? 

God Of War, Horizon Zero Dawn, The Last Of Us, Spider-Man, Uncharted... Można wymieniać godzinami. 

 

GTA na wyłączność?

To byłby gwóźdź do trumny konsoli Microsoftu, która obecnie niestety nie może pochwalić się niczym, prócz świetnie działającej wstecznej kompatybilności i streamowaniem gier na PC (mam tu na myśli m.in. słabe exclusive'y, zawieszanie się sprzętu* itd.). Czy Sony zdecydowałoby się na tak odważny ruch? 

Raczej nie. Ucierpi na tym R* i ich rekordy, ucierpią na tym gracze. Korporacja z Japonii mogłaby stracić nie tylko zyski ze sprzedaży, zamykając się na jedną część rynku, ale i utracić na wizerunku. 

Bardziej prawdopodobne jest to, że posiadacze PlayStation będą mogli zagrać w nowe gry R* np. miesiąc wcześniej lub dostaną jakiś specjalne dodatki do trybu sieciowego (podobnie jak było przy premierze RDR II). 

Oczywiście zakładamy tu wersję, w której Sony chce dać pstryczka w nos Microsoft'owi, a przecież wcale nie musi tak być. Gry mogą być wydawane tego samego dnia na obydwie konsole. 

 

*Chodzi o podstawowego Xboxa One i jest to ocena oparta na doświadczeniach z własną konsolą oraz konsolami znajomych. Nie wiem, czy problem występuje na One S / One X. 

 

//EDIT 15:08

News nieaktualny, plotki zdementowane.


Team Speak

Nie graj sam, wejdź na Team Speak! Adres: ts.gtasite.pl

Szukamy osób do pomocy w prowadzeniu Team Speaka. Chętnych prosimy o kontakt z Oriqunem (na naszym Discordzie albo na TSie).

r e k l a m a

Komentarze (15) Skomentuj Obserwuj

[5.173.***.***]
Xndndx (Poziom: ) dodano: 14.03.2019, 14:41
Eeee watpliwe. Co do wydawania na pc to ok. Moga zrezygnowac ale nie ogranicza rynku do 1/3.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.173.***.***]
Xndndx do Xndndx (Poziom: ) dodano: 14.03.2019, 14:42
A nawet gdyby. To pomimo iz gierki dawniej mieli swietne tak teraz sa juz tylko dobre. Wiec jakiejs ogromnej straty by nie bylo
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
chomik3109 (Poziom: 11) dodano: 14.03.2019, 14:50
xD plotka dziś rano zdementowana a wy o 13 piszecie o tym że sony chce kupić xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
Warfikus (Poziom: 40) dodano: 14.03.2019, 19:11
Niech już lepiej wypuszczają swoje gry tylko na konsolach bo sławne GTAO na PC jest meksykiem dla modderów i hackerów, a jak wiadomo teraz głównie na multi będą trzepać kasę, a mimo wszystko konsole Sony mają o wiele lepiej zabezpieczone porty jak to co serwuje R* na komputerach.
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[95.49.***.***]
Hhha (Poziom: ) dodano: 14.03.2019, 13:56
Zaczynałem grać w GTA v na ps3 umordowałem się jak głupi ,nie wiem jak można celować tym padem żeby Ci dawał frajdę z gry dlatego czekałem na wersję na pc .musiał bym wziąść koło i jebnąć się w czoło żeby kupić ps dla gta
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
Wenon do Hhha (Poziom: 40) dodano: 14.03.2019, 14:03
Jeszcze pól biedy, spróbuj jeździć i jednocześnie strzelać ;p
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[195.191.***.***]
Dymek do Hhha (Poziom: ) dodano: 14.03.2019, 14:37
Ich to nie obchodzi. 100 mln sprzedanych kopii V na konsolach (no dobra 90 -10 z tytułu PC) dowodzi, że da się grać i czerpać frajde.

Scenariusz możliwy, ale tylko mozliwy. GTA i już teraz także RDR to kury znoszące złote jaja i będa pewnie rentowne przez naście kolejnych lat i od Take Two się tego nie pozbędzie.

Sam R* pewnie też by kręcił nosen, wszak w czasach gdy zatwardiali japońscy producenci wypuszczają swoje tytuły na PC a R* dalej traktuje te platforme jako gorszy sort to jednak lubią wyciskać ile się da w pewnych odstepach czasu i mozliwość wydawania tylko na jednej platformie by ich nie uradowała.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
Majek do Wenon (Poziom: 56) dodano: 14.03.2019, 15:07
A pamiętacie misję z TBoGT, gdzie snajperką trzeba było przestrzelić liny podtrzymujące bujający się APC? Na myszce to było trudne, a co dopiero na padzie. Nie wyobrażam sobie tego bez wspomagania celowania. :P
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.105.***.***]
Blueyczok do Wenon (Poziom: ) dodano: 14.03.2019, 15:39
noo bez kitu
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.64.***.***]
Kleks do Dymek (Poziom: ) dodano: 14.03.2019, 16:44
Naczytales się od fanbojow że traktują jako gorszy sort, r wydaje później grę na pc dlatego, że raz, chcą dopiescic a dwa, mc i sony wykupują razem czasowa wyłączność na konsole, a światem zadzi pieniądz. Gdyby pc miało swojego jednego producenta inaczej by się mogło to wszystko toczyc
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.173.***.***]
kertim do Kleks (Poziom: ) dodano: 14.03.2019, 17:11
Skąd wiesz ze opłacają? I ile niby mamy czekać na RDR2 na PC?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[195.191.***.***]
Dymek do Kleks (Poziom: ) dodano: 15.03.2019, 00:49
A nie? Firma, która osiąga 100 mln zielonych potrzebuje kilku lat na dopieszczenie? xD smiechu warte.

Nie ma ekskluzywności na konsole względem PC przynajmniej nie na obie jak już to na jedną, jak zrobili kiedyś z DLC do GTA IV, które wpierw było na PS3 chyba.

Nie wydają bo chcą jak najwiecej hajsu wyciągnąć z mikro. Wiadomo ze jak wyjdzie na PC, wyjda mody albo cos a la GTA V RP i ludzie oleją ich multacza i ich mikro na rzecz tych stworzonych przez społeczność. A podobno multi w RDO jest bardziej grindujące niż GTA:O więc oficjalny kowbojski multik moglby skonczyc swoj zywot bardzo szybko.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[31.179.***.***]
Taa do Dymek (Poziom: ) dodano: 15.03.2019, 09:02
Większych bzdur nie czytałem, z resztą, brzmisz jak typowy fanboy konsolowych, z takimi się nie dyskutuje, szkoda zdrowia
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Saladyn21 do Dymek (Poziom: 32) dodano: 15.03.2019, 14:24 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 15.03.2019, 14:25
Tu nie chodzi o multi czy nawet piractwo a o podwójny zysk.

Wydając grę na 3 platformy naraz każdy kupi na swoją ulubioną i pewnie zysk na PC byłby trochę lepszy niż z późniejsza premierą, ale na konsole byłby trochę gorszy.

Wydając grę najpierw na konsole kupują ją konsolowcy i zniecierpliwieni pecetowcy. po roku wydają na PC i kupują pecetowcy którzy nie lubią konsol i część konsolowców chcących pograć w lepszej oprawie lub modami. Przy piątce niektórzy kupowali GTA trzy razy i o to R chodzi.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.5.***.***]
Bosmann (Poziom: ) dodano: 16.03.2019, 10:28
Mogą trochę zerżnąć z Disney'a i ich serwisu Disney+, tj. premiera gry tylko na Playstation(odpowiednik filmowych premier kinowych), po pół roku gra trafia do Playstation Now, który dostępny byłby na wszystkie urządzenia. Nie trzeba kombinować z wersjami na inne urządzenia, a Playstation staje się urządzeniem premier. Dodatkowo na konsoli Sony, abonenci PS Now zyskali by dostęp również do cyfrowych edycji gier(granie offline). I Sony syty i owca cała :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]