reklama

Najnowsze informacje

484V10 lat GTA Chinatown Wars! News | | 17.03.2019 14:48 przez Majek

Dokładnie 10 lat temu GTA CW zadebiutowało na rynku na przenośną konsolę Nintendo DS, a 7 miesięcy później na PSP.

10 lat GTA Chinatown Wars!

Gra wyjątkowa, gra, która zaciekawiła cały świat, gra, która ze względu na ograniczenie się do przenośnych konsol i urządzeń mobilnych nie przyniosła milionowych dochodów i nie zyskała tak wielkiej popularności, jak pozostałe części. A szkoda. 

 

Dlaczego nie zobaczyliśmy GTA CW na zwykłych konsolach i PC? Przede wszystkim chodzi o sam gameplay i masę mini-gierek, które przystosowane są pod ekrany dotykowe (pomijam kwestie $ i umów z Nintendo, Sony itd.). 

Chcesz odpalić samochód bez kluczyków? Najpierw musisz odkręcić panel, wyciągnąć kable, a następnie zrobić zwarcie. Chcesz użyć snajperki? Ok, ale przecież nikt nie chodzi z wielkim karabinem na plecach. 

Broń wyciągamy z walizki i skręcamy ze sobą wszystkie części, czując się przy tym, jak Leon Zawodowiec. 

 

To właśnie te małe detale sprawiły, że Chinatown Wars jest tak wyjątkową grą z serii. Choć nie są one jedynymi. 

 

Widok z góry wprawił w nostalgię tych, którzy dzieciństwo spędzili w GTA i GTA2. System handlu narkotykami był mega wciągający. Ucieczka przed policją została zaprojektowana wprost idealnie na urządzenia przenośne (chodzi mi o wrażenia i frajdę z rozgrywki).

Nawet Ammu-Nation było inne. Nie wchodziliśmy do sklepu i nie wybieraliśmy asortymentu dostępnego za ladą. Zamiast tego, korzystaliśmy ze smartphone'a! Jeśli nie pamiętacie, w 2009 rynek smartphone'ów dopiero się rozkręcał. Pierwszy iPhone miał premierę w 2007, a Samsung Galaxy w 2010.

 

17 stycznia 2010 gra ukazała się na urządzenia z systemem iOS, a prawie 5 lat później, 18 grudnia 2014 na urządzenia z Androidem

Jeśli jakimś cudem nie graliście jeszcze w tę część, jest to najlepsza okazja, aby to nadrobić! Oczywiście w menu po lewej stronie znajdziecie encyklopedię i poradniki do GTA Chinatown Wars.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tej części! :)

r e k l a m a

Komentarze (11) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 18
Thardax (Poziom: 18) dodano: 17.03.2019, 15:48
GTA w które najdłużej grałem :) właśnie na DSie :) na PSP niebyło takiej frajdy... ta gra powinna pozostać na DSie jak było to początkowo założone.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
Wenon (Poziom: 40) dodano: 18.03.2019, 08:52
Grałem pa psp a potem jeszcze raz na psv, fajna gra, jedynie co mnie irytowało to katastrofalnie głupie ai w samochodach ale poza tym zabawa przednia, szczególnie z czołgiem przy lotnisku po pominięciu minigierki ;p
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
Thardax (Poziom: 18) dodano: 18.03.2019, 08:18
Tylko ja się niechcę czepiać ale w newsie jest karygodny błąd. Nie 3 dni później na PSP ale jakieś 7 MIESIĘCY!!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do Thardax (Poziom: 57) dodano: 18.03.2019, 11:27
March, october... te miesiące brzmią tak podobnie... :P

Poprawione. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
Thardax (Poziom: 18) dodano: 18.03.2019, 13:54
No różnica litery, a właściwie tylko akcentu XD śmiech śmiechem ale to miał być exclusive na DSa :) ale za mało kasy przynosił więc wydali na so się da :) aby przenośne :) ale to już nie to samo.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Warfikus (Poziom: 41) dodano: 18.03.2019, 19:58
Muszę zagrać po samym obrazku na głównej :D, kocham klimat wszelkich triad, sztuk walk, Chin czy Japonii, wychowałem się na kinie kopanym w tych klimatach ;D

Strasznie zalatuje mi to filmem Dzieci Triady, trzeba zagrać ;p
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do Warfikus (Poziom: 57) dodano: 18.03.2019, 21:19
Chiny, Japonia... ale wiesz, że to Liberty City? ^^
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Warfikus do Majek (Poziom: 41) dodano: 18.03.2019, 23:29
No tak, Chinatown, mi chodziło raczej o narodowość i społeczeństwo niżeli same państwa BTW :), ogólnie klimat takich filmów, choćby Wielka draka w Chińskiej dzielnicy
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
Thardax (Poziom: 18) dodano: 19.03.2019, 06:23
Ale Cię Majek zjadł XD
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
Thardax (Poziom: 18) dodano: 19.03.2019, 08:15
Tylko jedna prośba. Nie niszcz sobie spojrzenia na całą grę. Zagraj prawilnie na platformie na którą została wydana. Zagraj na DSie. Na PSP wiele brakuje do oryginału a na dotykowcach to już totalnie nie to samo.
Ceny dyskietki na allegro są kosmiczne (więc odemnie masz zezwolenie, ściągnij sobie pirata. To głupota teraz płacić tyle kasy za grę na NDS co za V na kompa) ale się pochwalę, ja swoje kupiłem za 21.50 ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.248.***.***]
MS (Poziom: ) dodano: 24.03.2019, 15:20
w tej grze nie ma smartfonu! jest PDA! To jest różnica. Na każdej Wikipedii to jest napisane
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]