reklama

Najnowsze informacje

1996VDobre wieści! Wraca polska scena w SA:MP! News | | 26.05.2019 18:01 przez Majek

Po kilku latach przestoju powraca polska scena SA:MP! Pamiętacie czasy ligówki, A/D, N1-N3, GTA:T? :)

Dobre wieści! Wraca polska scena w SA:MP!

Przez wiele lat scena klanowa w SA:MP dostarczała setek godzin rozrywki wszystkim fanom GTA. W ostatnim czasie aktywni pozostali chyba tylko członkowie RSAH, ale teraz wszystko powoli się zmienia.

Coraz więcej osób, które kilka-kilkanaście lat temu latało z MP5 po San Fierro powraca do swojej ukochanej gry, a legendarny serwer High Skill został na nowo otworzony. Stara ekipa gromadzi się na Discordzie, do którego link znajdziecie niżej.

 

Przydatne linki:

Discord polskiego SA:MPa: https://discord.gg/sVnCAFe

Pobierz: San Andreas Multiplayer

IP HighSkill: 79.133.194.18:7750 

Discord GTASite: https://discordapp.com/invite/KKA6JV7​

 

Jak gać na A/D?

 

Przeczytaj również:

r e k l a m a

Komentarze (23) Skomentuj Obserwuj

[31.0.***.***]
Sector (Poziom: ) dodano: 27.05.2019, 15:23
Dajcie link do high skill bo nie wierzę, a ogólnie to zostały tylko dwa serwery samo, Polskie na których grają cos
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
matim898 do Sector (Poziom: 17) dodano: 27.05.2019, 15:41
Wszystko masz w artykule... :-)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Jerry_Cornelius (Poziom: 32) dodano: 27.05.2019, 08:15
GTA T ile tam frajerów na Sobiet latało... zrezygnowałem z tego serwera bo szkoda było czasu i zachodu. Grało sie w {xXx} potem przemianowane na {K&L} RASH.. ekipa długo sie utrzymała jak wszyscy sie porozchodzili ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[109.207.***.***]
Jakub do Jerry_Cornelius (Poziom: ) dodano: 27.05.2019, 11:16
Tylko [GC]!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[192.168.***.***.26.6.7]
Props do Jakub (Poziom: ) dodano: 27.05.2019, 15:18
Jakie GC, lepsze jest PGC
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
matim898 do Jerry_Cornelius (Poziom: 17) dodano: 27.05.2019, 15:42
Gramy? :-)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 6
ostrzemaczeteelo (Poziom: 6) dodano: 27.05.2019, 16:35
kogo obchodzi te a/d stare wogole jak na sampie tylko jeden tryb zostal
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.173.***.***]
skWayne (Poziom: ) dodano: 27.05.2019, 17:37
Zapraszamy na Mrucznik-rp.pl!!!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 6
ostrzemaczeteelo do skWayne (Poziom: 6) dodano: 27.05.2019, 17:51
xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
mateomaysta (Poziom: 10) dodano: 27.05.2019, 19:19
Każdy ma sentyment do jakiejś gry... Jeden lubi sobie wrócić do starego poczciwego CS 1.6, drugi woli wrócić do starych części Call of Duty, a taka społeczność SA:MP woli sobie wrócić do starych dobrych rozgrywek klanowych :-) To była prawdziwa rywalizacja, to właśnie na takich trybach jak Pier czy później A/D był zawsze najwyższy poziom gry ;-) To tam grali najlepsi z najlepszych, często gęsto Ci DMowi "pro plejerzy" dostawali manto i wracali z podkulonym ogonem na swoje "DMowe podwórka" ;-) Zauważyłem że rok 2019 jest rokiem, gdzie dużo ludzi wraca do gry w klasyki, nawet w takie GTA:SA. Pomysł odnowienia tejże sceny pojawił się około dwa tygodnie temu, więc jeszcze nie ma co negatywnie oceniać i wylewać wiadra pomyj i komentować typu "kto by chciał na tym jeszcze grać?". Jak widać, są jeszcze chętni do gry, którzy w wolnych chwilach wola sobie pograć w stare poczcie GTA:SA jak w dzisiejsze produkcję naszprycowane żałosnym mikro płatnościami z masą dodatków bez których jesteś zerem
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 6
ostrzemaczeteelo do mateomaysta (Poziom: 6) dodano: 27.05.2019, 19:26
samp nie kończy sie na dmach i a/d, dalej sporo osób z polski gra w sampa
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
mateomaysta do ostrzemaczeteelo (Poziom: 10) dodano: 27.05.2019, 19:31
Doskonale rozumiem to co teraz napisałeś, ale moim zdaniem gra klanowa, lub nawet taka gra casualowa na DM jest o wiele ciekawsza niż tryb RolePlay ;) Ludzie, to się nudzi po 2-3 dniach, każdy z nas ma swoje życie ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 6
ostrzemaczeteelo do mateomaysta (Poziom: 6) dodano: 27.05.2019, 19:37
w takim razie twoje pojecie na temat roleplayingu jest dosyć mocno okrojone, zresztą wystarczy spojrzeć na liczbe osób grających na serwerach dm i porównać to z serwerami rp xD Faktycznie ludziom sie to nudzi po 3 dniach, a argument, że Ci co w to grają nie mają życia to już w ogóle ku.wa idiotyzm z cyklu "nie wiem ale sie wypowiem".
Łącząc polskie serwery rp z sampa wieczorami masz łącznie z 500-700 graczy online, w samej polsce, a ten tryb jest grany przez wiele krajów i sam twórca i główny developer sampa napisał, że woli rozwijać sampa w kierunku serwerów rp niż przestarzałego dmu bo rp to jedyne co wyróżnia tą gierke w tak znaczącym stopniu, aby przyciągnąć nowe osoby - nie oszukujmy się. Do serwerów DM i A/D nic nie mam, ale są przestarzałe i grają w to jedynie wyjadacze.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
mateomaysta do ostrzemaczeteelo (Poziom: 10) dodano: 27.05.2019, 19:45
Akurat tu masz absolutną rację. Cały SA:MP był oparty od początku o grę Role Play, ale gracze zrobili swoje, i to był strzał w dziesiątkę ;) Mimo wszystko, było fajnie ;) Właśnie to był powód powrotu tej sceny. Reinkarnacja sceny dla tych, którzy się świetnie bawili grając na A/D i chcą jeszcze pograć jak za starych dobrych czasów :) Tak jak napisałem post wyżej, każdy ma sentyment do jakiejś gry ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
Majek do ostrzemaczeteelo (Poziom: 56) dodano: 27.05.2019, 20:19
Osobiście przez 7-8(?) lat mojej kariery w SA:MP grałem tylko DM, wyścigi albo sumo - nigdy RP. I jak wczoraj pograłem 30min na A/D... no aż miło się zrobiło, wspomnienia wróciły... :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 6
ostrzemaczeteelo do Majek (Poziom: 6) dodano: 27.05.2019, 20:38
No i nie widze w tym nic dziwnego, tak jak pisałem jesteś jednym z niewielu zakorzenionych graczy w tej gierce, tylko zauważ proporcje ile osób gra na tych dmach a ile na rp, nie mylcie serwerów rp z mrucznikiem czy innym gównem.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
Majek do ostrzemaczeteelo (Poziom: 56) dodano: 27.05.2019, 21:23
Nie znam RP, nie mam jak się do tego odnieść. Przez te wszystkie lata grałem klanowo i mogę powiedzieć jedno - do dziś nie natrafiłem na grę, która mogłaby mi sprawić tak dużo frajdy.

Dawno temu, za wczesnych czasów 0.2 był taki serwer "SAMP Polish" - to był jedyny serwer, na którym grałem, który nie był związany z klanami, wyścigami czy sumo, ale nie był to też serwer RP, bardziej coś w stylu 'free roam'.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
Wradius (Poziom: 10) dodano: 28.05.2019, 13:27
No i to mi się podoba powrót na stare śmieci
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
Warfikus (Poziom: 40) dodano: 28.05.2019, 13:51
Fajnie, ale IMO GTAO teraz bardziej trzyma z względu na pierwsze info o dużym DLC, ale SA:MP był super, pamiętam te ciekawe tryby PvP ;d
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
[GC]DavE (Poziom: 16) dodano: 28.05.2019, 15:46
Nie wracamy ;)
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
mateomaysta do [GC]DavE (Poziom: 10) dodano: 28.05.2019, 18:26
Zagrać meczyk for fun, czemu nie?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[85.221.***.***]
NiGGaZ (Poziom: ) dodano: 16.06.2019, 22:00
Bylo minelo.
Nikt już do tej gry nie wroci ze starej gwardii. Jedyne na co możecie liczyć to nowe osoby, któe zasilą scene D/M ale nie oszukujmy się - to mało prawdopodobne. Tak jak wyżej - samp żyje dzięki RP.
Zaczynalem w to grac majac 12/13 lat, dzisiaj mam 25 i nadal uważam, że fajnie sobie powspominać czas spędzony w tej grze, ale już nie widze siebie grającego w samp'a na competitive levelu, w jakimś "klanie". Ewentualnie raz do roku mogłbym wejść zagrać jakieś jubileuszowe CW jakby jakies grono znajomych osób się znalazło do zorganizowania takiego "nostalgia party". Ale tak czy siak - scena D/M już sie nie podniesie, na pewno nie taka typowo polska
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
Majek do NiGGaZ (Poziom: 56) dodano: 17.06.2019, 00:09
Oj zdziwiłbyś się. ;) Po części to prawda co piszesz, ale jednak wielu starych wyjadaczy pyka codziennie jakieś CW. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]